Mlsné medvědí příběhy: Na pól! (2023)

Krátký příběh o Severním pólu a pak už jenom recyklace a recyklace, bez sebemenší úpravy, takže dítě to už nezajímalo. Nehorázně drahý lístky za něco, co už jste dávno viděli

Všetečkovi (2015) (seriál)

Osobně mi to nepřijde jako nijak zajímavá pohádka, volba slov k naučení je taky občas prazvláštní, ale náš rok a půl starý syn to miluje nadevše a už při znělce jásá... Herci jsou fajn, nadabovaný je to moc hezky a postavičky jsou roztomilý, tak to je zase plus. Je to zvláštní, ale zas ne debilní jak jiný dětský pořady

Služka (2021) (seriál)

Nudnej příběh o holce, která si za většinu průserů může sama, protože dřív dělá, než myslí, a která je příliš hrdá na to, aby si nechala pomoct. Měla nespočet šancí nebejt tak v prdeli, ale nedala si říct. Chudák je tak maximálně proto, že se narodila rodičům, co nebyli schopný svojí dceři do života předat cokoliv dobrýho. Největší tragika spočívá v ní samotný. Od 8. dílu už prakticky nesledovatelný...

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Peter si teda ukousnul pořádně velký sousto. Občas bylo znát, že se mu kouše blbě, ale nakonec to nějak strávil a může se teď pyšnit dalšim tukovym faldem na pupku. Poslední hobití film byl zvláštní. Poněkud kratší, než se očekávalo, a taky tam bylo hodně moc slziček a srdíčka (seznam ubulenců: Tauriel, Thranduil, Legolas, Thorin, Kili, Dwalin, Dori, Bilbo, já.) A klišé. Občas se tlačilo na pilu a toho srdíčka tam bylo moc, takže vznikaly až zbytečný scény. Přišlo mi, že Peter ten potenciál, kterej film měl, využil jenom z půlky. Jako by už byl z celý Středozemě unavenej a těšil se, až s tim švihne. Trailer bohužel mnohonásobně předčil film, i když se mi to v případě týhle trilogie i Petera jako takovýho uznává jen těžko. Hobit by si bejval zasloužil lepší zakončení, když už se to mělo táhnout přes tři části. Jedna hvězda šla dolů za to, že fanoušci vymysleli klíčový scény zhruba třikrát líp a většina z nich nebyla tak kýčovitá jako to, co se dostalo do finální verze. I tak si ale myslím, že úplnej konec to poměrně dobře vyrovnal. Pateticky dávám vysoký hodnocení (jo, ukažte si na mě), protože trojkou neuzavřel jenom poslední příběh ze Středozemě, kterej se dočkal filmovýho zpracování, ale taky pěknou kapitolu v mym životě. Takže díky za to, Petere. Ty parchante chlupatá.

Zmizelá (2014)

Zabil ji? Proč je tak v klidu? Viděli se to ráno vůbec? To a dalších tisíc otázek má člověk v hlavě, když se příběh začíná rozvíjet. Nejen že je snímek dokáže všechny postupně zodpovědět, ale navíc přináší další a další překvapení a tak se divák ani na minutu nenudí. Gone Girl je jeden z mála filmů tohoto roku, u kterého jsem si ustavičně neklepala na čelo kvůli skřípající logice. Všechno do sebe zapadá. Rosamund Pike se pro tuhle roli narodila. Snad jediné zklamání přišlo v podobě konce, přece jen jsem pořád čekala na ten poslední zlom, kdy se všechno otočí a... Ani to ale filmu příliš neubírá. Za mě 80%

Pod zemí (2014)

Film o tom, jak agilní archeoložka s deseti doktorátama běhá v katakombách s partou francouzsky žvatlajících kamarádů, aby našla 700 let starej kámen, zatímco cestou naráží do oběšenýho taťky. Dá se ale říct, že až na zdlouhavej začátek a pár blbostí (věčnej plamen v opuštěnym podzemí? Nohy trčící ze země? A holka z Bambini di Praga byla taky nějak nadbytečná) to ale nakonec nebyla tak špatná podívaná, protože lekačky fungovaly opravdu dobře. Je škoda, že drtivá většina zajímavých scén se opravdu vešla do jednoho traileru. Pro mě navíc poněkud nešťastnej konec - všechno se vyřešilo během minuty, pak už jen group hug a au revoir.

Netvor (2011)

Jeden z nejhorších filmů, co jsem v poslední době viděla. Naprosto nesmyslné dialogy, děj veškerý žádný, herecké "výkony" k smíchu. Jediné pozitivum jsem viděla v N. P. Harrisovi. Snímek jsem sledovala až do konce s nadějí, že se obrátí v něco lepšího, ale nestalo se. Smůla.