Pod zemí

• USA As Above, So Below (více)

Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do „dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně... (Cinemart)

maro0902

na jedno pozretie ale po hodine už to začínalo byť otravné a čakal som s čím vyrukuje hlavná hrdinka vo finále:) ()

occultus

Čo dodať k tomuto kúsku? Ja osobne sa stotožňujem z užívateľom "ricci.s", takže nebudem tu písať už napísané. ()

pyzma84

Začiatok /možno skôr prvá polovica/ mi prišiel ako nejaký hybrid Da Vinciho kódu a Katakomb. Posledná tretina už bola fajn, ako je už spomenuté, zvuk je super a dodáva tomu to pravé, ale vzhľadom na začiatok: Ja som krásna, mladá, som PhD toho a hentoho, ovládam tristo jazykov, ale akurát ten čo, potrebujem, neovládam, tak skočme za chalankom, ktorý zrovna vtedy opravil hodiny na veži po 400 rokoch a ten aj chce pomôcť aj nechce, chce ísť aj nechce. Zbytočné! ()

kratajirka

Nápadité, akční. Film zavede diváka do podzemí hlavního města Francie. Skupinka mladých badatelů a pokladolovců se snaží nalézt legendární poklad společně s kamenem mudrců, bájnou silou, přeměňující veškerý kov ve zlato. Musí ale projít zkouškou na hranici života a smrti. Ano - pro některé to skončí smrtí - aby to mělo lepší motivaci pro ostatní. Není však důležité jak najít cestu ke kameni, ale jak zpět nahoru. Příběh je plný zápletek a vzpomínek do minulosti všech účastníků pochodu pod zemi. Já dávám 70% za nápad a provedení. ()

nacomeno

Krajne nesympatická všetečná trúba Perdita v hlavnej úlohe,študentka archeológie ktorá by aj napriek svojmu veku mohla kľudne prednášať z tejto oblasti aj starému ostrieľanému harcovníkovi Indymu Jonesovi. Táto blbka skoro všetko vie,v podstate ju nič neprekvapí a v krajných situáciach je na všetko pripravená. Z nadprirodzenými javmi sa vyrovnáva s úplnou samozrejmosťou ako by sa jej takéto veci stávali častejšie než sex. Found footage v tomto filme nie je až tak otravný prvok ako v iných podobných filmoch,práve naopak,vystihuje atmosféru a pôsobí autenticky,ale musím sa priznať že v poslednej dobe ma tieto filmy točené v štýle pseudo dokumentu už dosť iritujú ()

manas1

Tohle je kravina sakra velká...na sem tam to leknutí nebo strach ze zvuků co se táhnou těma chodbama dávám jednu hvězdičku.. jinak kamera oničem..na hlavách čelovky které při záběru kamery nesvítí a pak zase svítí ))) děj totálně o ničem.. honba za kravinou která je uplně na nic !!! Dodíval jsme se jenom z donucení jak to dopadne.. jinak těžká katastrofa... !!! ()

Final

Takhle by to asi dopadlo, kdyby Lara Croft měla dítě s Indianou Jonesem. Neohrožená geniální dívka se vydává do Pařížských katakomb, aby nalezla pravdu o Vy víte kom :D Film měl určité ambice. Dokonce i ty katakomby působily celkem depresivně. Ale v celku to nepůsobilo zrovna strašidelně. Tím méně konec, který byl paradoxně spíše k smíchu. Možná je to i pro to, že styl handycam už je nějaký ten pátek vysosaný a zřejmě vychází i z módy. Nebo pro to, že i když si na sebe nalepíte stovku kamer, pořád to není záruka kvality. Pod zemí bych si dokázal představit jako klasický béčkový horror, který se nepokouší lepit náplasti tam, kde jiní píchly rezervu. A jak se zdá, s handycam žánrem to už lepší nebude. Možná je čas tenhle žánr nadobro opustit. 2 * ze soucitu nad herci, kteří se tomuhle Potrániu upsali. ()

pyromantik

Noo musím povedať, že mňa to bavilo. Pozrel som to na jeden dych a miestami som sa aj príjemne bál, hoci som to pozeral počas dňa. Takže atmosféru to malo ako sa patrí. Je fakt, že miestami to zaváňalo miernou amatérčinou a občas sa mi v mysli vynorila nejaká tá skeptická otázka, ale vzhľadom na to, že sa jedná v podstate o nízkonákladovú filmarinu, hodnotím pozitívne. Apropo, Perdita je krásna ženská, tak možno že jedna hviezda je pre ňu. :o) ()

zmirix

Hodně dobré béčko,které v lecčem předčí áčkovou produkci. Moc jsem nečekal a tak jsem byl téměř nadšen. ()

Mrliš

Ač nemám rád rozklepané kamery, tak u tohoto filmu my až tak nevadily. Příjemně na mě zapůsobily starobylé katakomby. Hororové prvky nebyly děsivé. Lekačky se daly v dostatečném předstihu odhadnou. Jako celek se jedná o film, který je na jedno shlédnutí příjemným počinem. Takže za mě určitě doporučuji se nechat zavést hlavnímy hrdiny do starobylých katakomb v Paříži a projít s nimi jejich roztodivný příběh. ()

r3musko

Film má niekoľko dobrých momentov a atmosféru, ktorá dokáže vtiahnuť. Najmä ľudia s miernou klaustrofóbiou si film užijú. Čo mne chýbalo, je trošku reálnejší - uveriteľnejší príbeh, také horory mám radšej. ()

JerryPilsen

Na horor slušné.Dobrý nápad podpořený hendy kamerou nenudí ani chvíli.Přání nalézt světlo na konci tunelu jsem nikdy necítil silněji. ()

Onanista

Jeden z nejvíc atmosferických filmů, které jsem kdy viděl. Perfektní zápletka a celé prostředí filmu. Ani mi nevadí rostřesená kamera, ba naopak. Nejlepší herec Ben Feldman. ()

Bassko

Spočiatku som tomu nedával veľké nádeje, kvôli štýlu, akým bol točený, no neskôr to začalo vyzerať dobre. Neznášam malé priestory (trochu klaustrofobik) a aj to navodzovalo dobrú atmosféru, kde sa mohlo stať kopec rôznych vecí, no stali sa len tie naj-gýčovitejšie a to ma zamrzelo. Jednoducho, tvorcovia si dobre nabehli atmosférou aj všetkým no potom to celé zničili nejakou ľakačkou mimo mysu. Aj napriek tomuto filmu dávam silné tri hviezdy, lebo to bolo o dosť lepšie, než som očakával. ()