Pod zemí

• USA As Above, So Below (více)

Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do „dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně... (Cinemart)

Little_Sawy

Tak tohle ja můžu! A hodně moc! Archeologožka jelibo týpka co chce kámen mudrců, který měl Nicolas Flamell jenomže po tom musí jít do pražských Katakomb kde se kurva modlej, vyvolávají kdejaký bubáky, najdou tam po 2 rokoch mŕtveho kamarada který sa až tak mrtvej nezda jako posedlej kterej ma tourettův syndróm. Postupne to nabíra na napětí které graduje každou minútu, oběti pribúdají jelikož se i prebudzají, občas někomu vybafne mrtvej bratr nebo žhavej kamarád který hoří uprostřed Katakomb kde jsou okultisti, a pár zmuchlanejch obvazanejch,, múmii".. Pocitovo to dviham na 4* jelikoz tam byly momenty kdy jsem se lekla! ale inak 3* ()

Arco

Další z řady filmů, kde se nemusím každých 10 minut trýznit kontrolováním časomíry do fáze, ve které se dozvím, kdo tu nebetyčnou zívárnu slátal a strávením notné doby rozmýšlením nad tím, jak dlouhé jsou asi závěrečné titulky, aby mi z té nudy co nejvíce ukrojily... Abych ještě dlouho po skončení filmu civěl na titulky (a dokoukal je) a nebyl schopen vrátit se myšlenkami zpět do reality, to se mi dlouho nestalo. Film postavený na jednoduché zápletce mísící tajemné pátrání s akcí se skvělým zvukem a hudbou, která sváže a nepustí, navíc okořeněný silně se třesoucí ruční kamerou, která dodala přesně tu správnou dávku autentičnosti. Atmosféra houstla a nepříjemný pocit se zvyšoval každým dalším zdolaným metrem. Nenápadný film, který minimálně zaujme. Do Austrálie ale raději letadlem. ()

ondyGAMESTV

Dost zajímavá podívaná ve směsi Indiana Jonese, Kamene mudrců a Blair Witch, kterou bych si nikdy nemyslel, že uvidím. Zajímavý, dobrodružný found footage s nepřetržitým drama 🗼100% ()

Nick321

Velice se mi to líbilo . Jediný a hlavní rušivý element je hlavní hrdinka, panovačná kráva, která musí vždy docílit svého a je jí jedno, kolik lidí do toho zatáhne . Je jí to jedno natolik, že se s partou společníků vydá hledat tajemství Kamene mudrců do pařížských katakomb, které jsou zmapované jen minimálně . Nedbá na varování , že se určitou cestou nemá vydávat , protože odtamtud není návratu . A tak se jí povede dostat i do takového jakéhosi předsálí pekla, kde téměř úplně zapomene , proč tam vlastně šla . Řekl bych, že Pařížské katakomby jsou pro vstup do Hádovy říše největší adept. ()

Krkavec

Mudlové fušují Harrymu do řemesla a hledají "šutrák šprtů", tedy vlastně "kámen mudrců", pardon. Toť celé na tomto hodně low-budget horroru ve stylu Blair Witch, u kterého se může bát snad jen malé dítě, nebo člověk, který v životě neviděl žádný horor. Hrdinové ve své honbě za pokladem dostanou skrze pařížské katakomby do jakéhosi "pekla", kde čelí vlastním strachům a pár přízrakům. Klasické předvídatelné jumpscary, lekačky, „bubu, teď ti ukousnu hubu“, prostě všechno tak hrozně émečr, že by se to ani na pornhubu nevyjímalo špatně pod názvem "Pořádně vym*dáno s partou studentů FULL HD". Vyvrcholení zápletky kdy hlavní hrdinka nakonec zjistí, že po vrácení špatného kamene se stane ona sama kamenem mudrců, je jak vystřihnuté z kung-fu pandy, tedy žádná tajná ingredience není, všechno je v tobě, no super! Tleskám!  Na to jsem fakt čekal celou tu dobu… hustý plot twist, za který by se nemusel stydět ani žák základní školy píšící svojí práci do školy. S přimhouřením obou očí… je to ve finále docela OK, i když na opakované zhlédnutí to fakt nevidím. ()

Holly_Molly

Rozhodně jeden z lepších FF hororů! Silně klaustrofobický peklíčko s lehkym přesahem skrz drobný dějový detaily a dobře gradující tísnivou atmosférou Pařížskejch katakomb, kam by nikdo se zdravym mozkem a aspoň minimálnim pudem sebezáchovy rozhodně nevlezl! Viděno už podruhý a pořád jsou některý věci v tom filmu lehce WTF :-D ()

soukyd33

Nezahrávejte si se smrtí, nebo si bude hrát ona s vámi. Varování jsou všude! Nápad to je dobrý, ale jeho realizace není taková, jakou si ji představovali. Poznámka: Film ani nebudí hrůzu tak jako běžné horory, ale spíše prožíváním. A například zvuk zde dělá atmosféru hutnou. Poznámka: Nápis - ZANECH VŠÍ NADĚJE TY KTERÝ VCHÁZÍŠ! Je vážně děsivý. Doporučuji shlédnout všem nad věk 15. let. Možná se i najdete. Hvězdiček 4 ()

vonTossis

Docela solidní kravina. Prvních padesát minut se nic moc neděje a zbývajích 30 to vytáhne lehce nad průměr. V této časti si "hrdinové" projdou slušným očistcem. Nelogičností i zásadních je však ve filmu plný pytel. Pytel, ze kterého by se mohlo nasytit i filmů pět. A minimalně půl hvězdičky za "Krtka". Moc sympatická postava. :-) Nenudil jsem se. ()

Va33ek

V tom obrovském množství found footage filmů, kde některé jsou opravdu koniny na entou, tento nedopadl zas tak špatně. Hned na začátku zaujme akcí a díky velice akční Scarlett (která neustále míří kupředu jako raketa co ji nic nezastaví) vás to nenechá vydechnout. Po nějakém čase se dostáváte do katakomb, kde začíná ta jízda (množství děsivých scének není fakt málo) . Celý ten nápad ta hlavní myšlenka, která je divákovi úplně odkryta na konci se mi velice líbila a zaujala mě, něco takového jsem v hororu nečekal a bylo to příjemné překvapení. Nechci tu dělat spoiler, ale s klidem můžu říct, že cena lístku v kině za to stála! ()

DajmeTomu

Príjemný horor, fakt stál za to. Fakt prepracovaný, občasne mätúci, s vážnymi lakačkami, (čo hrá avšak tú kladnú rolu) a to najdôležitejšie - zanechajúc po sebe pointu. A to zrozumiteľnú! Nikto iný nás nedokáže zbaviť sa našich hriechov! ()

gfrusvk

Po tom čo bola mladá historička Scarlett na výlete v Iraku u dedinčana, ktorý má v obývačke jaskynný komplex, sa dostáva do parížskych katakomb hľadať šutr mudrců. A aby mal počas deja kto skapínať, vezme si so sebou aj bandu podzemných nadšencov. Čo sa týka atmosféry, vôbec nevyužili prostredie, celý čas sa filmom tiahne síce atmosféra tajomná, ale vôbec nie strašidelná.. Väčšina ľakačiek je len vyhuknutie zvuku z úplného ticha na 200 decibelov.. Tie hororové scény boli veľmi slabé a so mnou to nespravilo nič.. Čo ja viem, pre mňa to bol dobrodružný film, hoci som pôvodne čakal odvar Grave Encounters.. Aj keď príbeh bol deravý ako rešeto, stále sa niečo dialo a bolo tam aj pár fakt vydarených scén, dosť ma sklamal koniec, bez nejakého vyvrcholenia, vlastne si vravím, či to aj vôbec aj nejaký koniec malo.. Po trojtýždňovom bezfilmovom celibáte som od tej návštevy kina čakal viac.. Finálny verdikt záleží od toho, čo ste od tohto filmu čakali, pre strachuchtivých nedoporučujem ()

Svarec

Prostředí využito na jedničku. Scénář je místy trochu nelogický, ale ta atmosféra, ta atmosféra! Mnohem lepší než srágora Katakomby. ()

1p1100

No, nevím, nevím. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc. Výběr tématu je lákavý, stejně tak prostředí, kde se děj odehrává, ale zbytek nějak pokulhává. Měl- li mě vyděsit zvonící telefon, nebo mrtvý chlápek, tak se to moc nepovedlo. Ačkoliv je využitý podobný styl kamery jako v Blair witch, film na mě působí odtažitě, stejně tak postavy a jejich emoce. Reakce jsou neadekvátní a scénář je primitivní. Výsledek? Vlastně žádný. ()

minoo221

Taky typicky handycam horor. Začiatok sa mi pačil ako opisovali alchymiu a všetko okolo toho. Potom to uz isli dole vodou chvilku sa mi zdalo ako keby to trochu odbočilo. Myšlienka sa mi síce páčila. Možno keby sa to inak spracuje bolo by ti lepšie. ()

terraxCZ

Dlouho jsem se rozhodoval, ale nakonec jsem dal místo tří, čtyři hvězdy za kostru filmu, která je geniální - podzemí, alchymie, brána pekelná... Ale zbytek je slabý. Mohl to být dobrý horor, ale já osobně jsem se nejvíc lekl policisty zasahujícího u vstupu do podzemí a zbylé lekačky byly dost předvídatelné a čekal jsem je. Připadalo mi, jako kdyby režisér řekl "musíme se vejít do jedné a půl hodiny", a oni museli narvat poslední půlhodinu filmu do deseti minut... např.: když šli dolů, trvalo jim to asi půl hodiny, ale když se hlavní hrdinka vracela s kamenem, tak jí to tam a zpět trvalo pět minut. A film skončil s tolika nevysvětlenýma otázkama, že při odchodu z kina jsem měl pocit že ještě druhá polovina filmu chybí. :/ Na druhou stranu byly ve filmu sympatické postavy, svižný děj díky "handcam stylu" a nějaké to napětí v sobě také měl... Jen mě užírá otázka jak? a Proč? k finální scéně... ()

NICOTINE

Cekal jsem od toho mnohem mene. Takze prekvapeni jak ma byt. Pekna lekacka, co stala za nejakou tu hodinu zivota. :) CINEMACITY ()

R4du5h

Na tento film jsem šla bez jakéhokoli očekávání, ale přesto mě to zklamalo. Upozorňuji na začátku, že následující komentář může a bude obsahovat SPOILERY. Hned od začátku mě neuvěřitelně iritovala ta roztřepaná kamera, která je zde po celý film. Holčička jde po stopách tatínka a hledá jakýsi šutr Mudrců, co asi Harry Potter schoval v pařížských katakombách. S partou lidí postupují stále níž a níž katakombami (btw. divím se, že neměli problém se vzduchem v takových hloubkách), až se dostanou na území pekla či co, kde 3 z nich zcela absurdním způsobem zemřou. Musím říct, že hořící auto v podzemí a nohy trčící ze země mě pobavili. Mno a taky ten kamenný pán, který pokouše jednoho z nich do krku... Po této scéně se naše hlavní hrdinka rozhodne, že musí kámen vrátit, aby prošla očistou, takže cestu, kterou jdou asi 30 minut, ona zvládá za 2 minutky a mezitím zvládne i pokecat s mrtvým taťkou, jen aby zjistila, že ten kámen je vlastně ona sama. Mno a ten konec jen podtrhl tuhle solidní kravinu. ()

ciapok

film, z úcty k tomuto serveru, hodnotiť nebudem, lebo som ho nedopozeral ... zase kur*a indiana jones v podobe tridsiatnikov, ktorí čítajú hieroglyfy, hovoria aramejsky a ovládaju 4 cudzie jazyky ... toto, dúfal som, vymizlo z kinematografie pred pár rokmi, no mýlil som sa. Dajte nám pokoj s vašimi nenaplnenými snami. (k rozvoju hororovej časti filmu som sa nedostal, dúfam, že mi kvôli tomu správca nevymaže konto :) ()

Jindra_S

Rozjezd velice příjemný (až na tu ruční kameru), nápad s blouděním v podzemních katakombách taky super, jen ke konci se do toho snažili vměstnat všechno, takže pointa nějak utekla a smrsklo se to na bohapustou vyvražďovačku/lekačku. Škoda. ()