Boj o Hedvábnou stezku

Čína, 2015, 127 min

Daniel Lee

Daniel Lee

Henry Lai

Ono je to celkově docela průměrné, ale v některých filmech je něco, co vás baví. A v tomhle případě to byli herci, v jejichž podání mi ani nevadilo, že jsou některé postavy moc jednoduché a některé zase moc patetické. Je to přesně ten mix historie, s přece jen trochu malým množstvím akce, a výbornými herci, který mi sedl.(24.4.2015)

• PetrPan

"My Číňané jsme jiní, my chceme mír pro všechny národy" Křišťálově čistá a naivní propagandistická "lahůdka" s patosem dosahujícím olbřímích rozměrů a nejotravnějším dětským hrdinou poslední doby, kterého český dabing povyšuje na největší filmovou osinu všech dob. Za to, že se Jackiemu do téhle srágory podařilo propašovat alespoň ždibec humoru a taky za mnou milované akční zpomalovačky bych se možná nakonec přiklonil i ke třem odřeným hvězdám, ale díky americkým krajánkům Cusackovi a Brodymu nakonec zůstanu u dvou. Chápu, že když už po vás skoro ani pes neštěkne, tak ani čínský prachy nesmrdí, nicméně tohle byl opravdu trapas srovnatelný s budovatelskými komediemi padesátých let v naší kotlině. S tím rozdílem, že naši herci neměli moc na výběr.(4.8.2016)

• MartinezZ

Boha Jeho to byla sračka. Nesmyslná blbost, která si hraje spíš na akční komedii zabalenou v jakémsi pseudohistorickém dobrodrůžo kabátci, čerpající sílu na svoji chabou existenci jen z přítomnosti poněkud na svoji roli přestárlého a našmínkovaného Jackieho, mimózním Cusackem a úplně mimo mísu Brodym. Ne béčko, ale céčko, navíc nasnímané nějakou televizně lacině vyznívající kamerou s děsným malovaně rozblemclým obrazovým filtrem. Po padesíti minutách jsem doufal, že ten nesmyslný na hlavu postavený příběh už konečně skončí, ale protože má film přes dvě hodiny, zbylo jen čekání, čeho všeho se od autorů ještě dočkám. No a po pár dalších chvílích jsem se v té slátanině naprosto ztratil a smysl a děj v tom už ani nehledal. Cusack s Brodym taky umí klesnout slušně hluboko. Chyběl mi tam ještě Cage, aby byla ta "zápaďácká" parta srágorářů úplná.(22.3.2015)

• 666teen

Kde udělali soudruzi z Pekingu chybu? Vlastně skoro všude. A taková to mohla být výpravná bajka. Ale je tu pár kdyby. Kdyby se do pohádky o hrdinných obráncích Hedvábné stezky nepokoušeli naroubovat římské legie, kdyby ChuAn neměl hubu Jackieho Chana, kdyby nezpíval, kdyby nezakládal pouštní OSN, kdyby. Kdyby měli rozum, mohli mít Bitvu třiceti šesti armád, pár draků navrch a v kolonce žánr napsáno akční fantasy. Tohle je jenom podivný, čínský, akční prasopes, který má v rodokmenu omylem i Cusacka a Brodyho.(8.7.2015)

• PP66

Synek to zhodnotil jako naivní, já dodávám silně naivní. Čínu mám, zaplaťbůh, v rámci Challenge Tour za sebou. Jedna hvězda za výpravu.(5.4.2015)