Boj o Hedvábnou stezku

Čína, 2015, 127 min

Daniel Lee

Daniel Lee

Henry Lai

Další monumentální historický čínský film, tentokrát však velmi dobře obsazený. Jackie, hraje svou klasiku, Cusack je místy nevýrazný a až moc správňácký, ale zato Brody si zahrál padoucha výborně. Jeho legie pochodují pouští a nenechávají na pochybách všechny, kteří nevěří tomu, že Řím vládne světu. Bojové scény jsou moc pěkné a proto mě zklamal závěr, kdy opět musí dojít na boj muž proti muži i když Římané získali drtivou nadvládu a mohli všechny poslat do pekel. Škoda, takto se jedná o další velkolepý výpravný film, na který zase můžu zapomenout.(17.8.2015)

Není to úplně špatné, i když některé scény jsou hodně naivní a zavánějí Rychlými šípy (co my víme, i ty třeba byly v Číně, nejen římské legie). Když člověk ale na tu hru přistoupí, dostane se mu slušného melodramatu o přátelství, poctivosti a o tom, že lidi by měli táhnout za jeden provaz i přes veškerou svou rozdílnost. Vyzdvihnout musím vynikající nahrávku původní hudby od Henryho Lai v režii českého dirigenta Petra Pololáníka, který tak mnoha scénám dodal dynamiku a náboj.(26.6.2015)

Jednohlasně wow. I když po famózní první půlce tempo trošku poleví a vyvrcholí až velkou bitvou pěti armád, nic to nemění na tom, že jakmile přijde na akci, je tenhle čínskej kousek dle očekávání naprosto bezchybný a nejen díky úchvatným zpomalovačkám patřičně hutný a zábavný. Jackie Chan i na stará kolena dokazuje, že právě on je ten vyvolený průkopník žánru a klidně byste ho ve filmu tipli na zkušeného čtyřicetiletého kapitána obranné hlídky, jelikož on stále všechnu svojí sílu umí patřičně prodat. Velice mě překvapili John Cusack i Adrian Brody, kteří skutečně vypilovali svoje římské bojové umění s mečem a hlavně úvodní desetiminutový duel Cusacka s Chanem je po choreografické stránce naprosto bombový. Přidejte vhodnou orientální hudbu a patřičnou špinavost a syrovost (ovšem prohnanou žlutým filtrem) a máte recept na epický historický film...8/10(3.2.2016)

• 666teen

Kde udělali soudruzi z Pekingu chybu? Vlastně skoro všude. A taková to mohla být výpravná bajka. Ale je tu pár kdyby. Kdyby se do pohádky o hrdinných obráncích Hedvábné stezky nepokoušeli naroubovat římské legie, kdyby ChuAn neměl hubu Jackieho Chana, kdyby nezpíval, kdyby nezakládal pouštní OSN, kdyby. Kdyby měli rozum, mohli mít Bitvu třiceti šesti armád, pár draků navrch a v kolonce žánr napsáno akční fantasy. Tohle je jenom podivný, čínský, akční prasopes, který má v rodokmenu omylem i Cusacka a Brodyho.(8.7.2015)

• MartinezZ

Boha Jeho to byla sračka. Nesmyslná blbost, která si hraje spíš na akční komedii zabalenou v jakémsi pseudohistorickém dobrodrůžo kabátci, čerpající sílu na svoji chabou existenci jen z přítomnosti poněkud na svoji roli přestárlého a našmínkovaného Jackieho, mimózním Cusackem a úplně mimo mísu Brodym. Ne béčko, ale céčko, navíc nasnímané nějakou televizně lacině vyznívající kamerou s děsným malovaně rozblemclým obrazovým filtrem. Po padesíti minutách jsem doufal, že ten nesmyslný na hlavu postavený příběh už konečně skončí, ale protože má film přes dvě hodiny, zbylo jen čekání, čeho všeho se od autorů ještě dočkám. No a po pár dalších chvílích jsem se v té slátanině naprosto ztratil a smysl a děj v tom už ani nehledal. Cusack s Brodym taky umí klesnout slušně hluboko. Chyběl mi tam ještě Cage, aby byla ta "zápaďácká" parta srágorářů úplná.(22.3.2015)