Láska na první boj

Fighters

Love at First Fight

Komedie / Romantický / Drama

Francie, 2014, 98 min

Je to fakt a nebo se mně to jen zdá, že mě Francie skoro pokaždé něčím překvapí a není tomu jinak ani v tomhle snímku. Nevím, který muž by byl nadšený z těch prvních setkání jako Arnaud z Madeleine. Ju ju, byla to láska na první boj, to bylo jasné už na té pláži u moře. Z jeho strany určitě a já jsem se mu dost dlouho divila. Koho by přitahovala holka toužící po vstupu do armády, pijící koktejly (brrrr), které jsem nemohla ani vidět, natož to pozřít. Nebo její jiné tréninkové metody? Nicméně i taková Madeleine byla motivací pro Arnauda, aby šel do přípravky na vstup do armády. Ale on jí prokouknul a měli spolu nejeden zajímavý dialog. No každý jsme nějaký, budiž. Neotřelé téma, asi ne pro každého, ale právě tou neotřelostí se mi to moc líbilo. Fretka, plavání se střešníma taškama v báglu na zádech atd. udělalo tenhle snímek netradičním. "Musíš umět úplně vypnout, jinak nepřežiješ. Umět zabít čas a zároveň nic nedělat. Nemyslet přitom na nic světobornýho. To je umění přežít. Jinak se zblázníš!" A Madeleine na tohle najednou slyšela a věděla úplně přesně, jak zabít ten čas...........(21.6.2015)

Podivná francouzská jakoby romanťárna, jež je podivná asi stejně jako hlavní ženská postava, ovšem kdyby si ve Francii dohledávali naše české filmy jako já tento, byl by to nejspíš celkem úspěch. Faktem je, že více podobných kousků bych v kratším intervalu nezvládl a s klidným srdcem bych doporučil spoustu lepších kousků, ale za pokud člověk chce pokrýt větší portofilum evropských filmů, tento je jeden z těch lepších..60%(4.1.2016)

Netradičná romantika v zaujímavom prostredí priniesla trochu čerstvého - iného - vzduchu. Sympatický Kevin, a tentokrát nie príliš sexi, krásna Adéle. To je všetko. Nenadchne, ale ani neurazí.(20.6.2015)

Nějak mě to unavilo. Každou jednu scénu v tomhle filmu sem už předtím stokrát viděl jinde. Bombově sehraný a řemeslně na tom správným levlu, ale zároveň těžce splachovací.(12.8.2015)

Be2Can -- Kašlu na to a jdu na plnou palbu. Protože dnes večer jsem se zamiloval. Neromantická romantika. Odzbrojující Adele Haenel. Příště budeme připraveni.(9.10.2014)

• - Natáčelo se ve Francii v lokalitách Béarn, Maubuisson, Lacanau nebo Azereix. (Terva)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2014 v sekci Parallel. (Terva)

• - Arnaud (Kévin Azaïs) pozerá s matkou televízny program Ultimate Survival (od r. 2006), konkrétne časť na púští, kde sa Bear Grylls pokúsi prenocovať v ťavích pozostatkoch. (Johnny.ARN)