Krvavá pomsta

• USA In a Valley of Violence (více)

Samotář Paul a jeho pes Abbie se vydávají na cestu do Mexika přes Denton, kdysi prosperující hornické město bohaté na těžbu zlata, dnes zaprášený zapadákov. Souboj mezi Paulem a synem místního šerifa, zakřiknutým Gillym, odstartuje sled tragických událostí. Město se pomalu propadá do násilí a krveprolití, které nikdo nedokáže zastavit. (Canal+ Action)

Gilmour93

„Those men left me with nothing. I'm gonna leave them with less..“ Jinými slovy, zabili jste mi psa a já si nemám s kým povídat. Takže než vás zabiju, budu si povídat s vámi.. Přijetí Wild West West je závislé od toho, jaké jsou vaše žánrová očekávání. Hodně mluvení, ženský element, komediální part podivně zdeformovaného šerifa Travolty, který už evidentně pozřel nejeden čtvrtlibrák se sejrem, tady je prostor k ambivalenci. To ale neplatí u soundtracku Jeffa Grace, který celkem povedeně oblékl mistra Morriconeho do moderního dusteru.. ()

Lacike

John Wick na divokom Zapade. Zabili mu psa a tak ich vsetkych postriela. Lenze kym konecne nastane zaverecna prestrelka, tak to je dost velka nuda. Väcsina postav je neskutocne otravna. Za nieco stoji Hawke ako drsny hlavny hrdina a hlavne Travolta ako celkom rozumny serif, ktory sa snazi chranit svojho nepodareneho syna, ktory zabil Hawkemu psa. Nakoniec najlepsie kusky predvedie neskutocne roztomily pes. Zaciatok je paradny a uvodne titulky fantasticke. Potom nasleduju nekonecne rozhovory s otravnymi postavami a film nakopne uz len zaverecna kvalitne natocena prestrelka. Film mal rozhodne potencial. Videl som starsi western s podobnym nametom, ktory dopadol skvele. Ale tento film je dost slaby. 4/10. ()

Cervenak

Ďalší "tak trochu iný" moderný western. Chvíľami sa to snaží o spaghetti atmosféru (hlavne hudbou), ale väčšinou je to indie bizarnosť na hrane paródie. Mňa to však bavilo, lebo tie postavy a dialógy nie sú celkom márne, má to svižné tempo a celkovo je tam ten pocit "takto nehrdinsky sa to mohlo odohrávať na skutočnom Západe". ()

pornogrind

Už jsem to psal u Westova filmu X a musím to napsat i tady. Ti West mě zatím o svých filmařských dovednostech moc nepřesvědčil tudíž jeho filmy zrovna moc nevyhledávám.  Proto jsem si toho od Westernu alá Ti West moc nesliboval. A světe div se on to vůbec nebyl takovej průser jakej jsem čekal. Je pravda, že příběh je prostej a děj běží celkem pomalu ale nemůžu říct, že by mě to v jakýkoliv pasáži filmu vyloženě nudilo. Samozřejmě že když to srovnám s nedávno viděným Old Henry tak In a Valley of Violence prohrává na plný čáře. Ale jak říkám, na Ti Westa je to solidní práce a na slabší 3 hvězdy to za mě stačí. ()

Fiftis

John Travolta a Ethan Hawke vo westerne? Shut up and take my money! Bohužiaľ vám ale garantujem, že si po 4 - 5 mesiacoch na nič z tejto snímky ani nespomeniete. Nieje tu nič originálne. Žiadny nápad. Všetko sme už videli inde a lepšie. Réžia úbohá. Aj výkony hercov boli čisto priemerné. Scenérie jedna veľká nuda. Rovnako strieľačky a akcia. A je tu absencia pekných žien. Čo bolo dobré boli zbrane (aspoň na tom si dali záležať), kostýmy (hlavne ženské) a ku podivu aj hudba (respektíve melódie). Miestne hodnotenie je správe a adekvátne. Nieje to ani super ani podpriemerné. Čistý čistulinký priemer. ()

• Natáčanie prebiehalo v Novom Mexiku v meste Santa Fe a ranči Cerro Pelon, na rovnakých pľacoch ako aj western Silverado (1985). (Real Tom Hardy)

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět