Válka proti všem

• Česko Proti všem (festivalový název) (více)

Dva zkorumpovaní policajti se vydají vydírat a obvinit každého zločince, který jim zkříží cestu. Události však zkomplikuje příchod někoho, kdo se zdá být ještě nebezpečnější než oni. (AXN)

hroubek

To je tak, když se na film těšíte podle našlápnutých trailerů a výsledný film vás o to více překvapí. Bohužel ne vždy v dobrém. War on Everyone mohla být drsná nekompromisní černá komedie plná rasistických hlášek, mrtvol a absurdních situací. A to se povedlo, tak napůl. Režisér John M. McDonagh ví co točí a taky ví, jak by měl jeho film vypadat a jeho jedinou překážkou je příběh. Příběh, který se snaží tvářit zamotaně a taky, že v něm jde o něco více, než ve skutečnosti je. A tady film těžce naráží. Jelikož se o postavách nic moc nedozvíme a tak nějak nám budou unikat jisté věci a jejich logické opodstatnění. Alexander Skarsgård je zde dobrý, ale už jsem ho viděl hrát mnohem lépe. Totéž platí i pro Michael Peña, který si udržuje svůj standart a krom několika scén nepředvede nic co bychom neviděli v jeho jiných filmech. Naštěstí jsou ve filmu dost zábavné vedlejší postavy, takže krásně doplňují hlavní hereckou dvojici a rozšiřují absurditu některých scén a momentů. War on Everyone není úplně špatný film, jen jeho potenciál je někde jinde, než výsledek a je to celkem škoda, ale na zaplácnutí hodiny a půl to není nejhorší. ()

Zeck

McDonagh chtěl přivést zpět k životu kriminální thriller s nadsázkou, retro policejní komedii z dob, kdy policajti byli nad zákonem a v cestě za nemilosrdnou spravedlností jim stál jen byrokratický nadřízený, kterého v jeho kanclu znuděně poslali do prdele a on jen uznale pokýval hlavou a pronesl něco ve stylu: "Příště u toho zatčení nepozabíjejte polovinu města, krucinál! Jste ale nejlepší poldové, které jsem kdy měl, takže máte třicáté varování!" . Drsný Harry by zkrátka při čtení scénáře zaplesal, protože to bylo papírově cool a režisér to chtěl natočit fakt epicky, sarkasticky a zároveň drsně. Problém celého tvůrčího procesu nastal v momentě, kdy si zapomněl vzít prášky na svojí schizofrenii. Hlavní protagonisté tedy hráli jak kdyby se objevili v nové Smrtonosné zbrani a ona to byla jen vážně míněna Nabitá zbraň 1. 20 % ()

Lacike

Pokus o buddy komediu s absurdnou ciernohumornou zapletkou v ktorej ale absolutne nic nefunguje. Neustale sa tam keca, ale hlasky vôbec nie su zabavne. Herci pôsobia strasne divne a otravne. Cele je to strasne nezazivne. Hudbu, ktora by scenam dodala nejaku atmosferu castokrat vôbec nepocut. Pôsobi to ako amatersky pokus a nie profesionalny film. Takze napriek drsnym scenam a castym fuckom to postrada akukolvek stavu. Vysledok je jedno z najväcsich sklamani ake som v poslednej dobe videl. Od McDonagha som tak nepodareny film necakal. ()

Raziel_cz

Dost podobný problém jako u The Guard – schizofrenní film, který neví, jestli chce být humornou kriminálkou, drsným thrillerem nebo dramatem a výsledkem je absurdní mišmaš s většinou špatně načasovanými gagy, divně uchopenými postavami (protagonisté jsou prostě kokoti a nemají pro to žádný důvod) a pomalým tempem. Řešení zápletky se v druhé polovině posune úplně jinam, snímek změní tón, Skarsgård už pak vypadá, že vlastně ani moc nechytá, co má sakra hrát, je to prostě chaos. Až je přitom s podivem, jak pěkně je to vlastně natočené, jak dobrou to má akci a že to občas vážně zvládne rozesmát (Peña delivers), ale na první dobrou je jasné, který z McDonaghovic bratrů je lepší scenárista. ()

Happens

Už jsem se lekl, že zmizely tyhle badass duo komedie s opravdu peprným humorem postaveným více na svižných a what the fuck dialozích nežli situacích (o které tam rozhodně není nouze). Lidé zase nepochopili, že toto není a nemá být Smrtonosná zbraň, ale prostě parodie na všechny ty filmy, co chtějí být Smrtonosná zbraň. A já MILUJI parodie. ()

• Světová premiéra filmu se konala na berlínském filmovém festivalu Berlinale 2016. (glumka)