Po predčasnom prepustení z nápravného zariadenia musí Jackie (Julie Benz) striktne dodržiavať určité pravidlá. Životný reštart dospelej ženy je spojený s novou prácou barmanky, ale i spoločnými sedeniami s bývalými trestancami. Avšak nič z toho neovplyvní jej budúcnosť tak, ako nasťahovanie sa do apartmánu v staršom gotickom hoteli. Ten vo svojich útrobách totiž skrýva veľké temné tajomstvo. (*CARNIFEX*)

Karamanlis

Obstojný slasher, ktorého najväčšou prednosťou je hororovo atraktívne prostredie obrovského starého hotela, plného kdejakých tajných miestností, chodieb, skrýší či prepadlísk, v ktorom sa dej odohráva. Vraždy boli tak akurát, hoci by neuškodilo, keby tvorcovia intenzívnejšie pritlačili na pílu, čo sa brutality a krviprelievania týka, záporák mi trochu pripomínal Klarencea z francúzskeho Aux yeux des vivants, aj keď ten naháňal podstatne väčšiu hrôzu než mdlý odľud z Havenhurstu. ()

rollman1

Mám pocit, že se tvůrci hodně inspirovali podobným a úspěšnějším hororem See no Evil(Neviditelné zlo), které bylo oproti snímku mnohem brutálnější a radikálnější. To nic nemění na tom, že se na Havehurst kouká dobře.Nějaká brutalitka se taky objeví a překvapivý konec taky potěší. Zklamání může navodit akorát nerespekt hlavního vraha, který nemá šanci se jakkoliv předvést a udělat na diváka dojem. Příjemná jednohubka, která nabízí vše co od takového snímku čekáme. Zamrzí větš absence brutality a ne moc kvalitní záporák. Každpádně se jedná ostravitelný kousek na nedělní odpoledne ()

ricci.s

Horor o bytovom dome, v ktorom záhadne miznú neprispôsobiví obyvatelia, a tak musí pekná hlavná hrdinka odhaliť, čo sa tam vlastne deje. A podľa očakávania, v konečnom dôsledku bojovať o holý život. Priemerný hotelový horor, ktorý sa dá bez problémov sledovať, akurát sa na neho rýchlo zabudne. Mimochodom, mám taký pocit, že nejako nám do módy prišli zabijaci, ktorí neustále preliezajú nejakými šachtami, stenami a neviem akými tajnými vchodmi. Tento bledý plešatý záporák (ďalší s vizážou Voldemorta) mi však neprišiel veľmi zaujímavý. Aspoň sa s obeťami dlho nemaznal. Gore fajn, ale nebolo ho žiaľ až toľko, aby som zatlieskal a nejako ho zohľadnil v hodnotení. ()

J*A*S*M

Hororů, v nichž se hrdinové a záporáci nahánějí v mezizdním (je to vůbec slovo?) prostoru v posledních letech přibývá ... a pomalu to přestává být zajímavé. Vybělenej svalnatej vrahoun taky není zrovna věcí neviděnou, takže výron originality v Havenhurstu nečekejte. To u slasherů ale asi ani nejde, že. Režie Andrewa C. Erina (má za sebou evidentně samé nezajímavé a televizní filmy) ničím extra nezaujme, na druhou stranu se mu daří držet relativně obstojnou atmosféru temných hotelových chodeb a nebezpečí skrývajícího se za zdmi. Mezi dvojkou a trojkou. ()

tron

V mnohom je to úžasné. Megabudova zvonku architektonický skvost, ktorý by som určite chcel niekedy v živote navštíviť (a ideálne bývať aj v tom zámočku na streche) a ústredná zápletka (ktorá naplno vyjde do popredia až vo finále) mrazivá a fakt nepríjemná a strašidelná (viď. napr. The Boy). Problém je v tom, že napriek krátkej minutáži to trošku nudí, ústredná hrdinka nie je nesympatická, ale skôr neviditeľná a celkovo taká nejaká nijaká a vedľajšia linka s dievčatkom nudná. ()

• Příjmení pronajímatelky „Mudgett“ je skutečné příjmení sériového vraha Hermana Webster Mudgetta, známého spíše jako Dr. Henry Howard Holmes, krerý byl prvním zdokumentovaným americkým sériovým vrahem. (Kudly4)
  • Celosvětová premiéra proběhla 14. května 2016 na filmovém festivalu v Cannes. (BMW12)
  • Natáčelo se od 28. dubna do 31. května 2014 v Los Angeles (Kalifornie, USA) a New York City (New York, USA). (BMW12)