V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prchá světem, prostoupeným strachem a nedůvěrou, a zoufale se snaží zachránit svého mladšího bratra. A zatímco se připravuje na nevyhnutelnou vražednou pátou vlnu, spojí své síly s mladíkem, který by mohl představovat její poslední naději - jen kdyby mu dokázala důvěřovat. (Falcon)

Awerin

Ale jo, šlo se na to koukat. Sice se to nedá srovnat s Hunger Games či Labyrintem, ale i tak se na to dalo dívat. 70 % za mě... ()

kellne

Tento film se mi hodně líbil. Hlavní herečka byla dobře zvolená. Už v Kick-Ass se mi zalíbila. Mimozemšťané infikují mozek člověka a mohou ho ovládat. Film začíná krátkou scénou a poté hlavní postava vypráví svůj příběh a vysvětluje co se to stalo s planetou. Konečný zvrat v přiběhu jsem trošku čekal, ale nakonec jsem byl spokojen. Herecké obsazení si myslím, že je dobré. Kdo má rád sci-fi a herečku z Kick-Ass tak tomu se tento film bude líbit :) Doporučuju ! ()

S.A.D.

Jako sorry, ale po solidní půlhodině to takhle zkopat? Čekal jsem prožívání jednotlivých vln, ale to se bohužel nekoná, všechny útoky jsou shrnuty ve zmíněné půlhodince a pak nastoupí ultranudná hovadina ve stylu všech těch hladovejch her a divergencí a já nevím čeho ještě. Velká, velká škoda. Za solidní rozjezd 4/10. ()

alex011

Rozhodol som sa napísať komentár k tomu filmu preto, lebo znovu vidím celkom negatívne hodnotenia a nie úplne mi je to jasné. Film je podľa mňa fajn, herecky dobre zahraný a scénaristicky nie take lajno ako napríklad nedávno videné posledné 2 diely Divergencie, ktorá ma lepšie hodnotenie, aj keď nie oveľa. Správanie postáv v Divergencii bola katastrofa, veľa krát som to mal chuť nedopozerať, zatiaľ čo, Piata vlna ma držala stále v pozornosti, vtiahla ma do deja a s postavami som sa viacmenej stotožňoval. Preto je to rozhodne lepší počin a budem dúfať, že bude pokračovanie. ()

JHappy

Škoda promarněné šance. Nápad i začátek filmu opravdu povedené, bohužel postupně se to propadá. Určitě se z nápadu dalo vytěžit o moc víc. A Zápletka je od začátku jasná jak to dopadne a kdo je kdo. 3/5 ()

anti.rybka

Dobrý začátek, horší prostředek a sakra špatný konec. Mohlo jít o depresivní, psychologicky laděný postapokalyptický film. Bohužel po 20 minutách se z toho stal teenagerovský film dost podobný Stmívání a pod. Pro mě rozhodně zklamání. ()

Scaevola

První vlna, druhá vlna... ale zanechme nepatřičných aktualizací několik let starého snímku a nedívejme se se strachem v očích na oblohu. Největším problémem filmu totiž je fakt, že nejsem náctiletá slečna, jíž se rozbuší dmoucí se hrudníček při pohledu na koupajícího se mimozemšťana. Spíš mne trápí nepraktická zrůdnost mimozemského plánu, absence gradace v druhé polovině a přespříliš otevřená víra tvůrců v pokračování. ()

Karbos

Nové emancipovanější Stmívání zasazené do postapokalyptického světa....je na tom znát, že doufali v podobnou romantickou ságu, naštěstí jim to neprošlo, přecejen pubertální holky asi prostředí postapo-světa nebude brát tolik, jako romantika s upírama a pro kluky to fakt není :)) ()

jpacuta

Slušné zpracování, ale hloupoučký scénář a zbytečné romantické vsuvky. Jako kdyby to napsala ženská. Stmívání hadr. Škoda. ()

GejmronCZ

Nečetl jsem předlohu, ale zase musim nutně říct, že to nebylo ani zdaleka tak špatné jak tu většina hodnotí. Mě se většina toho líbila a za mě by to takové ty 3* byly, nicméně za super Chloë to jsou 4*. Minimálně co tu je, tak je velmi zajímavý koncept. Problém je, že to dává smysl. 1.) Ochromit lidstvo, aby se nemělo čím bránit 2.) Zničit a zabít jich, co nejvíc naráz 3.) Vyzabíjet co se dá bez hnutí prstu 4.) Začít je lovit a zasét nedůvěru k ostatním 5.) Oblbnout je, aby zabíjeli své vlastní, což je po 4. bodu docela snadný. ()

FantomasMan odpad!

Absolútny odpad. To som skôr tých 5 Euro čo som dal za lístok do kina vyhodiť von oknom. Ak budete pozerať 1.30h von oknom lepšie spravíte. Po sľubnom trailery som odchádzal s kina zhrozený. ()

De Large

Tak ja to naozaj nechápem. Chloë predsa nie je začínajúca herečka, ktorá sa musí upísať hocičomu. Myslím, že ani nedostatkom peňazí netrpí, veď točí už viac ako desaťročie.... tak prečo sa nechala presvedčiť na takú hlúposť? Môžem to brať aj z tej strany, že každý herec asi "musí" za svoju kariéru natočiť aj nejakú sprostosť. Okej, tak dúfam, že Chloë má toto už za sebou a bude sa venovať typu filmov, ktoré doteraz točila - charakterné postavy, herecky veľmi ťažké - tie sú pre Chloë ako stvorené. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě