Na život a na smrt (2013)

Moc pekne natoceny. Filmy tohoto zanru opravdu muzu. A tento kousek je opravdu velmi dobre provedeny. Skladam cest padlym vojakum z Red Wings

Hunger Games (2012)

Jeden den jsem dočetl knihu, a druhý den jsme se kouknuli s manželkou na film. Možná to byla hloupost dívat se na film po tak krátké době od přečtení knížky, jelikož jsem neustále říkal tohle je jinak tohle je jinak a tohle změnila atd.. ale zase jsem měl vše živě v paměti, takže tiché pasáže a to co člověk, který knihu nečetl absolutně nemůže chápat, jsem zase dělal vsuvky co to je a proč to tak je.A zase tu bylo pár věcí (z pozadí her) co v knížce člověk vůbec nemá. Na druhou stranu asi chápu proč to má celkem nízké hodnocení, protože vážně spousta věcí tu moc vysvětlených není a ubírá to trochu na kvalitě. Ale i přesto za mě 5/5

Paranormal Activity: Prokletí (2014)

Z kraje vcelku slušně rozvíjející se příběh, který člověka dokázal pobavit i přesto, že to je pod žánrem horor. Nevím jesli to nese žánr horor jen kvůli předchozím dílům, ale tento s hororrem nemá moc společného. Od půlky filmu to šlo od desíti k pěti, spíše hloupá parodie na strach.A konec? totální průšvih. Dávám 2* aspoň za tu první půlku filmu.

Napola: Hitlerova elita (2004)

Slušně natočené drama. Nahlédnutí do jedné z Hitlerových škol, a nastínění jak lehké je někoho zfanatizovat. Film určitě stojí za zhlédnutí. Za mě 75%

Díra (2009)

Zprvu celkem dobře koukatelný s normální hororovou atmosférou (pokud se koukáte samy doma po desáté večer). Po chvíli sledování se z toho stává díra, ve které mizí vše, co mělo aspoň trochu snahu na člověka nějak zapůsobit. Téměř strachem nezlomitelný teenageři se vrhají střemhlav všemu, a jejich "správňácká" matka nemá ani tušení, že je něco jinak. Posledních 10minut filmu je už totální slátanina.

Rychlejší (2010)

První půlka je vcelku vydařená a i dobře "stravitelná" . Horší to pak je s druhou půlkou. Zmatené přechody scén a několik zbytečných pasáží filmu celkem ubírají. Dwayne Johnson podal pro mě klasicky dobrý výkon, který kvalitu filmu zvyšuje lehce nad polovinu. Za mě 60%

Na Hromnice o den více (1993)

Velmi příjemná, milá, důvtipná a pohodová komedie v čele se skvostným Billem Murrayem. Skvělá zápletka, u které se člověk baví od začátku do konce a je to jedna z mála komedií, na kterou by se člověk vydržel koukat znovu a znovu.

Ocelová pěst (2011)

Velmi příjemná a pohodová podívaná, kdy člověk může vypnout a sledovat děj. Sice se dá dopředu předpovídat, co bude následovat, ale to filmu na kvalitě neubírá. Hugh Jackman zde není tak oslnivý jako v X-Menoj, nicméně i tak podal slušný výkon. Pokud někdo čeká na hromady speciálních efektů, tak si zde na chuť moc nepřijde. Za mě velmi příjemná pohodovka.

Warrior (2011)

Jeden z nejlepších filmů jaký jsem kdy viděl. Hodně lidí si řekne (i já si to říkal), že od dob Rockyho tento film nemůže už ničím překvapit, že to bude normální snímek o zápasnicích a nějaký příběh bude jen okrajově. Opak je pravdou. Takto silný příběh se málokdy vidí. Herecké výkony jsou chvílemi až heroické a místy chytají za srdce. Opravdu skvěle propracovaných 140minut filmu. Za sebe určitě doporučuji ke shlédnutí.