Dva dobrovolníci Max a Albert souhlasí s nabídkou na otestování přístroje a nechají se na dobu tří let zmrazit. Místo v roce 1993 se ale probudí o padesát let později v podivném, sterilním světě bez mužů. Všude kolem nich jsou jen samé ženy, které žijí v podzemním městě, protože ovzduší na povrchu planety je kontaminováno. Max a Albert jsou proti své vůli považováni za primitivní archeologický nález a hrozí jim smrt, anebo násilná přeměna v ženy. Ženy převzaly vládu nad světem a naši hrdinové se stávají pokusnými králíky. Díky dívce jménem Lamia, která zcela nepropadla feministické propagandě, se mužům podaří uprchnout. Ukáže jim cestu na povrch a spolu s nimi se rozhodne i ona zemřít na zamořené planetě mimo svůj bezpečný podzemní domov. Jenže na zemi je vše jako kdysi, dokonce je tam i dům, ve kterém tajně bydlí šéfka podzemního ženského společenství. (TV Nova)

brzozin

Původní recenzi na tento film jsem psal před mnoha lety a tehdy jsem uvedl, že mi přijde nudný, neaktuální a překonaný. Dnes po letech musím své hodnocení změnit, Protože doba se posunula. Takže zvedám rating. ()

Stejšn

Roztomilý film z dob kdy světu vládli bobři. Slušný scénář a celkem i herecké výkony, sci-fi kulisy jsou v rámci možností také celkem v pořádku. Zestárlo to dost, ale bavil jsem se u toho i po letech. ()

Sharleen

Sexmisiu som nejakým nedopatrením mojich rodičov videla, keď som nebola ešte ani v puberte a už vtedy som sa na tom bavila, hoci som niektoré veci samozrejme ani nechápala. Včera sa mi podarilo vidieť to po strašne dlhej dobe a nestratilo to nič zo svojho kúzla. Neskutočná haluz, ktorej jednoducho nemôžem dať menej ako 5 hviezdičiek. ()

slowfox

Nevím jestli u mě na 4 hvězdách má větší zásluhu nostalgie nebo kvalita filmu. Nicméně já jsem se dobře bavila i po letech. Oceňuji hlavně originální nápad a odvahu natočit tento film o Absurdistánu za totality, docela se divím že ho nešoupli do trezoru. Český dubing 5 hvězdiček. ()

subic

Takový jakoby předchůdce Total Recallu v polském provedení a podle českého scénáře. Skvělé, ale přeci jen trochu zdlouhavé. ()

offlineman

Pamatuju si, jak sem na to tehdy čekal dlouho do noci, když mi bylo cca 12 let! Nevěděl sem, o co jde, ale lákal mě ten název SEXmise! Musím říct, že film jako takový nenudil, ale já byl zklamán, pořád sem čekal, kdy se tam objeví právě ten proklamovaný SEX!!! :-D ()

knihovna

Když jsem viděl tenhle film poprvé, bylo to v letním kině Nový Knín, byl jsem mladý a veselý chlapec, připadal mi vtipný, navíc tam bylo pár žen téměř nebo úplně hanbatých a to byla v roce 1985 významná deviza. Když ho vidím dnes, je to film geniálně vtipný a bohužel až mrazivě pravdivý. Koperník byla žena.......Na tuhle větu si často vzpomenu, když slyším o čem všem se nás občas bojovnice za rovnoprávnou nadvládu žen snaží přesvědčit. Nicméně film vynikající a velice, velice nadčasový. ()

johnny01

Skvělá komedie s velice dobrým tématem, mnoha zábavnými situacemi, několika překvapivými zlomy a ještě překvapivějším a skvěle povedeným úplným závěrem. Heslo bylo vynikající. Jen ten závěr u Alberta mi nepřišel úplně přesvědčivý. ()

ac1976

Ospevujte si tu Vajdu a neviem koho ešte, TOTO je GÉNIUS Poľského filmu. Vtipné, nadčasové, aj kozy... :-) Že také nádherné sci-fi za málo peňazí nedokázali natočiť inde. Aj keď musím priznať, že tie disidentské kecy, ktoré film sprevádzali mi lezú na nervy. :-) Machulski - môj najobľúbenejší režisér zajebisty a Jerzy Stuhr naj ksicht POL filmu. Pozn.: Kobjeta mňe bíje... :-) ()

mac000

Je zajímavé, jak se humor této nestárnoucí komedie podobá komediím českým (československým), přestože jinak polské veselohry nepatří mezi můj oblíbený žánr. Ale sešlo se tady několik skvělých momentů, které dohromady "zapříčinily" divácký úspěch tohoto filmu u nás ()

Lewaso

Jerzy Stuhr je sladkej, jak se snaží být pánem tvorstva za každou cenu. Kultovní záležitost, kterou čas obrousil do ještě blyštivějšího křišťálu. ()

Weissik

Nestárnoucí a stále zábavné. Film si od začátku do konce drží divákovu pozornost. Kam se na tuto klasiku hrabou některé současné americké spektákly. ()

mr.bredok

Komické, ale zároveň zarážející. V poslední době se mi zdá, že stále více žen považuje muže pouze za jediné možné dárce spermatu, případně trpěný přívěšek zabezpečující finančně chod domácnosti. Pokud by tento trend pokračoval, bude vize ukázaná v Sexmisi blízko reality. ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate