Dva dobrovolníci Max a Albert souhlasí s nabídkou na otestování přístroje a nechají se na dobu tří let zmrazit. Místo v roce 1993 se ale probudí o padesát let později v podivném, sterilním světě bez mužů. Všude kolem nich jsou jen samé ženy, které žijí v podzemním městě, protože ovzduší na povrchu planety je kontaminováno. Max a Albert jsou proti své vůli považováni za primitivní archeologický nález a hrozí jim smrt, anebo násilná přeměna v ženy. Ženy převzaly vládu nad světem a naši hrdinové se stávají pokusnými králíky. Díky dívce jménem Lamia, která zcela nepropadla feministické propagandě, se mužům podaří uprchnout. Ukáže jim cestu na povrch a spolu s nimi se rozhodne i ona zemřít na zamořené planetě mimo svůj bezpečný podzemní domov. Jenže na zemi je vše jako kdysi, dokonce je tam i dům, ve kterém tajně bydlí šéfka podzemního ženského společenství. (TV Nova)

k4men odpad!

Co k té hrůze dodat? Možná dvě věci 1.nechápu jak tento film může být červený 2 . humor z Polska no. ()

kaposlav

Film napriek tomu, že je z roku 1983 a nie je to americký veľkofilm, ale Z Poľska, tak pôsobí dobrým dojmom. Na tú dobu je dobre zvládnuté vizuálne prostredie. Mierne trhliny v logike sú pochopiteľné na tú dobu. Film som isto videl pred mnohými rokmi, čo som si uvedomil pri niektorých scénkach, že mi boli známe. Ku 4* chýbalo len máličko. Možno práve nie ideálny výkon hlavných protagonistov. ()

Martin741

Pch, ze glorifikovat polsku kinematografiu - a za co , doprdele ? Moje milovane polizzioteschi Poliaci nikdy netocili, reziser Machulski mi cosi hovori, ale rezisersky je to len rutina. Jo, da sa zasmiat, pochopil som, ze ide o satiru na pomery v polskej totalitnej spolocnosti. No ale s odstupom 35 rokov je to uz len priemer - vtipy zostarli, lebo humor je vec vazna a vyvoj je aj tam. Take veci ako utek s kyblom na nohe - fakt "genialny humor"- hm, to uz bol lepsi taky Richard, ktory mal na nohe rovno hajzlovu misu : 55 % ()

honajz2

Pro svůj 4000. komentář jsem si nemohl vybrat žádný jiný film, než jeden z mých vůbec nejoblíbenějších. Sexmise je naprosto skvělá komedie, kterou jsem viděl už nespočetněkrát, ani trochu se mi neomrzela a vždycky se těším, až ji znova uvidím. Skvělé hlášky, skvěle vymyšlený děj, vlastně si ani nemám moc na co stěžovat - až takhle geniální mi ten film připadá. Navíc je to geniální satira na totalitní společnost, která podle mě je i nadčasová. V dnešní době by sotva nějaká Sexmise vznikla... 5* ()

Jino

Docela fakt dobrá komedie. Škoda jen, že postupem času vtípky začali pro mě být méně vtipné, ale začátek je nadupaný. Blondýnky byly opravdu hezké. Dávám tak 70% ()

Attta

Vzpomínám si když jsem film viděl poprvé v TV ještě jako malý a vím že jsem se už tehda dobře bavil. Je to prostě zajimavý film u které ho se člověk zaručeně pobaví. ()

Nach

Opravdu výborné téma a nápad na film, který je ale zde brutálně nevyužit. Ať jde o filozofii světa, logiku i zpracování. Tomuhle se nehodila komedie, ale dramatičtější a filozoficky daleko propracovanější rovina a byl by to nesmrtelný žánrový snímek. Pohled na muže a rozdílnost pohlaví očima jejich generačního rozdělení a skrze to i na vývoj světa, jeho manupulaci a budování legendy muže jako zla, které si právem či neprávem přivodilo zkázu. Bohužel tento film se více orientuje na sexuální rovinu a samotní muži se v něm ani jako muži nechovají. Jsou to baby, co se furt ukrývají a brečí nad svým osudem, aby o scénu dál slintali nad nahými ženami. Takový promarněný potenciál mě nevýslovně štve a z toho důvodu srážím své hodnocení na dvě slunce. Po finální pointě zvyšuji na tři slunce. Ovšem i tak se snad někdy na toto téma dočkám lepšího zpracování typu Batmana v Nolanově trilogii Temný rytíř. 60% ()

snob

Tento film je geniální pouze v původním znění. S dabingem bych mu dal pouhé dvě hvězdy. Lidi nečumte na filmy s dabingem, připravujete se o zážitky. ()

C0r0ner

Nebyla to až taková prdel, jakou jsem čekal, protože se z toho dalo bezpochyby vytěžit mnohem víc. Nicméně na normalizační polskou produkci je to obdivuhodný snímek, který balancuje na pomezí grotesky a dějově očividně čerpá z mnohých sci-fi předchůdců, například Planety opic. Závěr je sice očekávatelný, ale milý. 85% ()

zette

Stejne jako treba Monologa me behem filmu nekolikrat napadlo, ze je to vlastne narazka na socialismus ( snem o budoucnosti samcu, zivot za kulisami, utok na " dekadenci ", prace v dolech pro neprizpusobive atd. ). Film je ale velice originalni, na tu dobu skutecne svezi polsky vzduch se skvelymi hereckymi vykony obou hlavnich hrdinu. Muzske oko urcite potesi i dlouhonohe herecky, ci spise nejake modelky... Doufam, ze jeste budu u toho, az v roce 2044 pusti tento film v TV, moc by me zajimalo, co na to budouci mladez rekne:-)?! Hodne nadprumerna komedie, i kdyz se vlastne jedna o absolutni hloupost. ()

Lindiště

Rozhodně příjemné překvapení. Tento film jsem viděla včera poprvé a čekala jsem od toho spíše povrchní odpočinkovou zábavu. Zábava to určitě byla, ale i přes komediální linku se jednalo o regulérní sci-fi až orwelovského charakteru, kde se v post-apokalyptickém světě (bez mužů) zformoval fungující společenský systém s vlastními zákony. Ovšem svět, ve kterém se s muži jaksi již nepočítá.... ()

gabin(a)

Film, který ve své době zapůsobil jako zjevení. Přestože hodně lidí přitáhl název, vůbec se pak nezlobili, když byl odvážný úplně jinak, než si představovali. Pěkně nastavoval zrcadlo nejen tomu, coby kdyby, ale i tomu co se v té době dělo. Jerzy Stuhr je v Polsku bůh, zaslouženě všemi milovaný. ()

MarekT

Pokud bych měl sledování této slavné polské komedie popsat jednou větou, napsal bych, že se jednalo o "zážitek plný údivů". Jedná se totiž o prvního zástupce žánru, u kterého bych ani na moment nepřipomínal kolegy páně Machulského (i přesto, že režisér ve svých dílech dával snad pokaždé najevo lásku k soudobým českým veselohrám), spíše bych se otáčel na jména jako Federico Fellini nebo Bertold Brecht. V prvním případě je zesměšnění feministických manýrů a přiřazení k extremistickým názorovým směrům místy ještě tvrdší než v "Městě žen", v tom druhém je zase použito trademarku německého dramatika - zcizovací efekt. Díky tomuto spojení plus přimíchání orwellovské či kafkovské reality si zcela vážně myslím, že podobný styl vlády dle mě není v budoucnu od věci, jelikož už se u pomyslných kormidel za celou historii lidstva vystřídalo pestré spektrum vůdců. I když teď nepřijdu s ničim novým, je dle mého soudu na místě v souvislosti s filmem zmiňovat nebývalé vlídné polské cenzory (vzpomeňme si, jaké problémy měli ve své domovině Polański, Wajda nebo Źulawski), při schvalování evidentně nadopované rajským plynem. Politická metafora byla vedle fantastických zápletek nebo tradičních hereckých partnerů jedním ze znaků Machulského tvorby a zde se projevuje v nejcitlivější míře pomocí nadměrné symboliky, se kterou je zbytečné se zde vypisovat... Samozřejmě, že i přes své myšlenky je film také výbornou komedií. Lechtivé téma svádí k odsunu do místnosti se současnými plytkými jednorázovkami, zdejší míra sexuálních motivů je ale přesně uměřená, hlavní hrdinové velmi sympatičtí, a to i v případě lidového charakteru Jerzyho Stuhra, kteréžto jsou často využívány právě ve výše zmíněných eintopfech. Vynikající je hlavně díky své gradaci také scénář - především druhá polovina nabízí velké množství point, dodávající snímku na svižnosti (záměrně říkám point, jelikož příběh má tendenci skončit každou chvíli - i to byl jeden z úvodem zmíněných údivů), a také výprava (srovnatelná např. s Gilliamem), která vytváří z polských komedií podstatně méně zapomenutelný celek, než tomu třeba bývá u nás v poslední době. Po dlouhé době se také musím kladně vyjádřit o výborné práci české dabingové školy - výkony pánů Preisse a Postráneckého patří k těm, u kterých si říkám, že by stálo za to natočit tuzemský remake právě s tímto obsazením. Vedle Briana, Casina Royale, Leopardí ženy a pár dalších, na které si zpatra nevzpomenu, je Sexmise skutečnou světovou komediální extratřídou. 100% ()

pakobylka

"Sexmise" je dítětem osmdesátých let, která začala nesměle zvedat hlavu, když ucítila nový, svěží vítr - jako předzvěst konce jedné epochy. Je dítětem obdařeným nadprůměrně rebelskou náturou, osobitým smyslem pro humor a nespoutanou fantazií. Kráčí vstříc budoucnosti s důvěrou, temperamentem a odvahou mládí - v očích vzdor a v srdci touhu po svobodě. Možná má trochu strach ... ale nedává to najevo: Její kroky jsou sebejisté - a její slova jasná a srozumitelná. ()

Plangi

Dílko, které překvapivě vzešlo z polské socialistické produkce, pobaví především papundeklovou naivitou a satirickým humorem, i když ne všechny symboly bude dnešní divák s to identifikovat. ()

Šimpy

Jakto, že jsem ještě nehodnotil tento polský sci-fi kult? Budoucnost Země v područí žen....hrozná představa. ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate