Sexmise

(festivalový název)
  • Československo

Sexmisia

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Polsko, 1983, 120 min (Director's cut: 117 min)

Skutočný poľský blockbuster, ktorý je presne tým, čo si pod týmto slovným spojením predstavíte - a zodpovedá tomu aj rozpočet a čísla návštevnosti. Neuveriteľne zábavná a trefná vízia budúcnosti v mohutne emancipovanej spoločnosti bez mužov, so skvelým obsadením (Jerzy Stuhr bez fúzikov!), množstvom nápadov a absolútne nepredvídateľným záverom. No a samozrejme množstvo krásnych ženských stvorení... V Európe vzniklo málo obdobne vtipných záležitostí. 80-85% POZNÁMKA: Zhliadnuté v rámci semináru o poľskom filme.(4.12.2014)

Tohle byl druhej film, kterej jsem od Machulskiho videl a byla to opet strasna silenost, ale opet originalni. Vtipu tu je opravdu spousta, vetsina fakt skvelejch, dej filmu hezky odsejpa, triky sou v klidu, hudba pekna a zaver je vyresenej fakt dobre. Ale nejvetsi klad je Jerzy Stuhr, kterej ma daleko vetsi roli nez v Kingsajz a i v momentech, kdy se nic moc nedeje, dokaze film utahnout. Fakt husta komedie.(1.11.2006)

Hodně rozporuplný film, který v původním znění není skoro vůbec vtipný. S dabingem Viktora Preisse a Václava Postráneckého už sice veseleji bylo, nicméně stále jsem se nemohl ubránit dojmu, že je to všechno strašně laciné a (kupodivu) i nepříliš nápadité. Průměr.(16.6.2012)

Geniální polská satira oděná do pláštíku sci-fi a lechtivé košilky socialistické erotiky. Nadčasové dílko, jehož hlavní myšlenka skutečně nezní: Muži jsou špatní, áááno.(8.7.2005)

Tenhle film se musi videt v originale, polsky nehovorici ho opravdove nedoceni. "Kobieta mnie bije" nebo "to nas o mało niewykastrowali, a Ty se będziesz cycki cyganie przyprawiał?" a "ku*wa mać" jsou nezapomenutelne hlasky :D. A Jerzy Stuhr nema chybu!(13.1.2010)