Sexmise

(festivalový název)
  • Československo

Sexmisia

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Polsko, 1983, 120 min (Director's cut: 117 min)

Po druhém zhlédnutí jsem sice musel své hodnocení snížit, ale to nemění nic na tom, že se jedná o velmi kvalitní komedii a zvláštní pojetí žánru SF. Nu a Jerzy je fakt dokonalý :) 7/10(11.12.2006)

Poláci vždycky uměli točit filmy, ale u nás se jich bohužel nikdy moc nepromítalo. Jednou ze světlých výjimek je Macourkovsky laděná crazy sci-fi komedie "Sexmise". V době svého natočení to byla velká odvaha tvůrců natočit takovouto satiru na totalitní společnost a ve velkých zástupech film plnil kina i u nás. Ovšem "Sexmise" nepůsobí v dnešní době nijak hloupě a fórky z ní a její poslání je nadčasové. Jerzy Stuhr a Olgierd Lukaszewicz byli ve svých rolích dvou posledních Mohykánů skvělí. Jejich kreace jsou velmi přirozené a nádherně komické (útěk s kýblem na noze). "Sexmise" je komedie plná lechtivosti, krásných žen (z těch mladých není ani jedna ošklivá) a legrace. A to legrace první třídy. P.S.: Vynikající je i český dabing (viz kometář canakja). Naštěstí jej vydali i na DVD.(5.10.2007)

Jako originální a odvážná socialistická sci-fi nahotina (s roztomile lacinou výpravou) dost dobré, ale jako komedie? Zasmál jsem se jen jednou a to když se hrdinové snažili nenápadně odplížit a jeden z nich šlápl do kovového kbelíku. Co k tomu říct? Snad jen, že Polky jsou dost ošklivé.(29.1.2008)

Spolkni prášek:-)(19.10.2007)

Kutovní polský film ze starých časů, příjemná oddechová komedie se zajímavým námětem, milý film na který se pokaždé znovu ráda podívám.(5.6.2005)