Sexmise

(festivalový název)
  • Československo

Sexmisia

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Polsko, 1983, 120 min (Director's cut: 117 min)

• dobytek

Co to, kurva, je? Tolik bobrů pohromadě jsem neviděl ani na Animal planet... *blijící smajlík* Abych pravdu řek, tak jsem to neviděl celý, protože mi to připadalo jako strašná blbost. Hlavně potom, co jsem ze všech stran slyšel, jaká je to úžasná, skvělá a dokonalá komedie, se mi ani nechtělo věřit, že tohle je "ta slavná Sexmise". No a potom, co se to tam začalo hemžit bobrama, jsem nad tim definitivně zlomil hůl a vypnul jsem to. No vidim, že se svym odpadem jsem tady zase osamocen. Klidně mě můžete kamenovat, ale já tomu žádný hvězdičky nedám. Odpad dávám filmům, jejichž sledování je pro mě utrpení a při sledování Sexmise jsem opravdu trpěl. Skoro jsem měl až pocit, že tento film vysílala ČT2 za účelem týrání diváků mimořádně brutálnim způsobem. Z Polska prostě nikdy nic dobrýho nepřišlo. Jen malý auta a hnusný pivo.(14.5.2006)

Tenhle film se musi videt v originale, polsky nehovorici ho opravdove nedoceni. "Kobieta mnie bije" nebo "to nas o mało niewykastrowali, a Ty se będziesz cycki cyganie przyprawiał?" a "ku*wa mać" jsou nezapomenutelne hlasky :D. A Jerzy Stuhr nema chybu!(13.1.2010)

Svého času jsem tomu filmu i věřil. Jak už je to ale dávno...***(2.10.2010)(2.10.2010)

Hodně rozporuplný film, který v původním znění není skoro vůbec vtipný. S dabingem Viktora Preisse a Václava Postráneckého už sice veseleji bylo, nicméně stále jsem se nemohl ubránit dojmu, že je to všechno strašně laciné a (kupodivu) i nepříliš nápadité. Průměr.(16.6.2012)

Neodolatelně vtipná mise dvou samců, tedy chybějících vývojových článků mezi opicí a ženou, do doby, kdy nejuznávanější fyzičkou byla Einstein, nikoho nepohoršovala pozápasová výměna dresů mezi hráčkami ignorujícími nošení spodního prádla a heslo ke vstupu na povrch by každý 96-ti procentní samec trefil nejpozději na druhý pokus. V roce 1984 jsem v širém vesmíru nezaznamenal lepší komedii, než je tento polský nářez.(10.10.2011)