Sexmise

(festivalový název)
  • Československo

Sexmisia

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Polsko, 1983, 120 min (Director's cut: 117 min)

Velice zajímavý film. Ač je z roku 1984, je VELICE nadčasový. Je zde vytříbený humor, originální myšlenka, výborné herecké výkony 2 mužských hrdinů a OPRAVDU překvapivý konec. Nevím, jestli je potřeba nějak polemizovat o tom, jak by to tu vypadalo, kdyby byly jen ženy, snad jen, že by špatné lidské vlastnosti nevymizely. A pokud si snad NĚKDO myslí, že je tenhle film o "bobrech", tak ho opravdu nepochopil...;-)(20.3.2008)

Další z "legendárních" filmů, které jsem měl uchovány v paměti jako něco úžasného. Nyní, co jsem film po těch x letech shlédl znova, už tak nadšený nejsem. Člověk se sice občas zasměje, ale bohužel to není tak často, jak jsem předpokládal.(17.12.2002)

S odstupem času už vtipy trochu vyšuměly, ale před takřka 20 lety to byla maximální pecka, na kterou se stály v kině fronty a s lístkama se šmelilo. I dneska se ještě člověk spoustě věcí zasměje, ale přece jen už tenhle film budou lépe hodnotit pamětníci, než současná mládež. Oba hlavní mužští představitelé sehráli své party vynikajícím způsobem a jejich konfrontace se světem žen je opravdu svérázná.(4.4.2003)

Polská vtipná komedie o tom jak by vypadal svět, kdyby tu byli jen ženy. Když jsem to viděl, doufám, že takto svět nikdy neskončí :))(19.3.2005)

Po dlhej dobe som opäť zhliadol túto poľskú klasiku, naposledy to bolo ešte za komunistov. Aj z dnešného pohľadu je to stále nadčasová a príjemná zábava. Za komunistov to bol pre nás film plný erotiky, dnes tých pár holých báb rozruch v žiadnom prípade nespôsobí a o to viac môže divák oceniť sci-fi príbeh. 80%.(7.7.2010)

• - V čase 18:13 je v českém dabingu mylně uveden rok 2042 , ve slovenském je správně 2044.  Spali totiž 53 let, od roku 1991. (bandolier.wz)

• - Najziskovejší poľský film do októbra 2011. (Raccoon.city)

• - V Sovietskom zväze musel byť film premenovaný v preklade na Nové Amazonky. (Raccoon.city)