Wolf Warriors

• Čína Wolf Warrior (více)

Leng Feng (Jacky Wu) během zátahu na drogový gang i proti zákazu nadřízeného riskantně zastřelí jednoho zločince a díky tomu je přiřazen k elitnímu vojenskému oddílu Wolf Warriors. Tento oddíl se záhy vydává na vojenské cvičení, během kterého je ovšem napaden cizí reálně ozbrojenou jednotkou, která si sem přišla vyrovnat účty za předchozí protidrogový zátah a zároveň i vyzkoušet tajnou zbraň. (Tamten)

Thomassi

Tak za prvé, rozhodně bych netvrdil, že se jedná o válečný film. Ano, točí se to okolo vojenské speciální jednotky čínské lidové armády, ale dle děje se jedná spíš o plnohodnotný akční film. Pojednává o situaci, kdy se armádní cvičení změní v hru na život a na smrt, kde se najatí žoldáci snaží zneškodnit "nepřijatelného" jedince. První půle byla dost nezáživná, jakmile ale hlavní hrdina zjistí, že mu jde o kejhák, neotrhl jsem od toho oči. Sice je to předvídavé jako facka, ale pro pobavení si myslím, že neuděláte chybu. Co se týče čínského vlastenectví s epic music na pozadí, nějak mi to nevadilo. Když mohou podobné patriotmovies produkovat Amíci, proč by nemohli Číňané. ()

vegetol.mp

Zábavná čínská pohádka, kterak nadržený, snaživý a věčně se potící chrabrý čínský pigmej nakopal prdel o hlavu většímu a mnohem charismatičtějšímu protivníkovi a poučil ho o tom, že do Číny se nikdo srát nebude. Akce je přehledně a dynamicky natočená, i když zamrzí zbytečné digitální efekty. Digi vlci jsou nicméně naprostá tragédie. Závěrečný fight Adkins vs. mrňavej číňánek byl na můj vkus moc krátkej. Navíc Adkins přehrává rudýho trpajzlíka v každém záběru. Propaganda chrabré Čínské armády je sice legrační, ale celkově jde o slušnou oddychovku, která díky krátké stopáži a časté akci nenudí. ()

kinderman

Ani ne tak náborovka do té nejvíce elitní speciální jednotky jako spíše zdvižený ukazováček směrem k zahraničí: takhle si vás podá voják čínské armády (motto Bojuji za Čínu nosí postavy na rukávu uniformy pro jistotu rovnou v angličtině). Hodně legrační byla scénka se smečkou digitálních vlků ("Nasaďte bajonety!"), třeskoprdky tam, kde to mělo pořádně bouchat, i samoúčelné předvádění vojenské techniky. Kdysi dávno s bývalými spolužáky na paintballu jsem se bavil mnohem lépe. ()

Martin741

Tak pan Adkins uz aj u prehliadky cinskej bojovej techniky ... ta technika, to bol brutal, fakt nieco co sa oplati vidiet viackrat, akcia na urovni, poprosim viac takychto filmov . 75 % ()

mortak

Náborový film pro kluky do armády. A docela dobrý, jako malý kluk bych to žral. Jako velkému klukovi mi je trochu divné, že pár amerických žoldáků v čele s Adkinsem docela té super speciální jednotce zatápí a nemilosrdně ji likviduje. Ještě že ten Jacky Wu všechno zachrání... ()

Johnny.ARN

Akože dajte mi pár nadšencov airsoftu, zopár eur, les, tank a helikoptéru a natočím to aj ja. Príbehovo to bolo vyprahnuté asi ako Domaša po tomto lete, preto som sa spoliehal, že aspoň tá akcia bude fajn. Na jednej strane stojí elitné bojové zoskúpenie Vlčí bojovníci, najlepší vojaci čínskej armády v počte 5 kusov. Kryje im chrbát zopár rákosníkov z radov Čínskej armády a proti nim žoldnieri pod vedením Adkinsa v počte asi tiež tak 5 - 6 ľudí. A vyzeralo to tak, že si to tí herci platili sami. Behali po lese, neustále prestrelky, výbuchy mín, sniper skoro roztavil hlaveň a rákosníkov nie a nie ubudnúť. Čiže z toho pohľadu pozeratelné. Malo to aj zopár fajn momentov, záverečný súboj a kop s výskokom Wua som si musel dať dvakrát. Ale na môj vkus Adkins veľmi málo nohu podvíhal a opäť bol za zlého a musel samozrejme zomrieť. Keby to zobral do rúk priemerný B-čkoví režisér takýchto akčných filmov, možno by z toho vyžmýkal aj niečo viac. Čiže zatial sa Scottovi veľmi v tej Číne nedarí. Preto poprosím, rýchlo mu namaľujte tetovania, zavrite ho do väzenia a dajte mu poriadnych súperov. 2 z 5 ()

Yoshimitsu

Čongové, neumí filmy, jo? Tady se ujali válečného parádně dokonce se mi líbil více než od Amíku. Sice tam jsou některé věci okopírované, ale kde brát pořád inspiraci. Scotte máš štěstí, že nejsi psanej na prvním místě v rolích. Dávám 70% ()

kenkaku

Bez jména Scott Adkins bych na tento film ani nenarazil. O to víc mě překvapilo že jde o film made in China a Adkinsova role je více méně symbolická. Po vizuální stránce dost smíšené. Na jedné straně chytlavá kamera a střih a na druhé ultra béčkové triky (útok vlčí smečky byla opravdu komedie). No a dějově? Je to klasická agitka (což mi došlo ani ne 10 minut potom co vše začalo :)) a pokud je s tím jeden smířen (nebo se dokonce nad tím umí i pousmát) je vyhráno. Tenhle film ho určitě neurazí. ()

ZkuKol

Nacionalistické agitka? Největší soustředění čínských kaskadérů za podpory armády? Naborove video? Asi všechno v režii ne moc schopného Jackyho. Production value je jen vojenská technika. Jacky ji neumí ani snímat ani akce prodat. Lokace je jeden brown field + les. Akce je nepřehledná, dej zbytečný, záporáka si skoro nevšimnete a Scott tu hlavně běhá... Poctivých 40% ()

iXtr3m3

Všetku tú snahu valiacu sa z trailerov potopili dve veci. Za prvé, v dnešnej dobe CGI je niekde inde, ako sa ukázalo s vlkmi tu, to bol proste odpad pod úrovňou Asylum produkcie. Za druhé, nesmrteľnosť hlavného hrdinu. Nechápte ma zle, tieto filmy mám rád, v každom akčňáku je hlavný hrdina v podstate nesmrteľný, ale všade musia byť nejaké limity a uhýbanie sa strelám ostreľovačovi, prebehnutie cez mínové pole, alebo uskočenie pred vybuchnutím protipechotnej míny na ktorej človek stojí, nedá sa zneškodniť a má dosah 30 metrov, tak to by nerozchodil ani Arnie so Slyom. Som zvedavý na dvojku, tá vyzerá rovnako lákavo, tak snáď nebude taký prúser. ()

Lefty86

Čínské hraní si na vojáčky v lese, a do toho se sem tam mihne Scotty. Nic víc. Ale řekl bych že řemeslně je to zvládnuté slušně, bitky dobrý. Nenudil jsem se, to je důležitý. 45% ()

TERRORDROME

Videl som sľubne rozšupnutý trailer na dvojku a keďže tá ešte nie je k dispozícií, kukol som logicky na jednotku. No a bolo to asi také aké som aj vzhľadom na reakcie ostaných čakal. Hneď na žačiatku dve parádne akčné scény so skvelou kamerou, plné efektne štylizovaného násilia, výbuchov ( cool záber na cigaru bafkajúceho zloducha ), krvi a s brutálnym sólom pre rotačák. Na prd je akurát to, že tieto scény boli z celého filmu tie najepickejšie a najnápaditejšie a nič ďalšie ich už potom neprekoná, lebo ten zbytok je viac-menej "len" behanie lesom. Je tu síce pomerne veľká prezentácia čínskej bojovej techniky, ale všetky tie tanky a vrtuľníky sú iba čisto propagačné materiály, ktoré proste v pár scénach jazdia sem a tam. A tým sa zároveň dostávam k tomu čo je na tomto filme pre našinca najhoršie stráviteľné a síce nabubrelému čínskemu patriotizmu za hranicou trápnosti. Bežný Číňan možno pri plamennom prejave o tom že každý kto ohrozí Čínu dostane na piču automaticky so slzou v oku salutuje, ale my sa tak maximálne zasmejeme, rovnako ako pri pohľade na hysterické emocionálne záchvaty členov najsamultramega špeciálnej jednotky, ktorá je špeciálna zjavne len tým že ich je tak 20 na každého nepriateľa a aj tak im je to hovno platné. Tým nepriateľom je západniarsky škodca Scott Adkins s jeho žoldniermi, ktorý by zas očividne vyvraždili polovicu Číny nebyť hlavného hrdinu. To je taký vysmiaty maník čo sa vie tiež dobre biť a strašne sa celý čas potí až vyzerá ako obrovskými kvapkami orosená fľaša piva v reklame. Záverečný súboj na nože bol fajn, ale opäť raz treba konštatovať že by to obaja protagonisti dokázali osoliť aj kurevsky viac. Groteskne vyhrotené vlastenectvo ( keby sme taký film natočili my, tak miesto bajonetov by borci používali diabolsky zastrúhané fujary ) bez niečoho extra bum-prásk zapamätateľného v druhej polovici tlačí film dole, ale to najhoršie je ( ak pominieme dementnú zápletku s genetickou zbraňou ktorá vraj zabíja iba Číňanov ) absolútne wtf zbytočná nezmyselná, hnusná a trapácka scéna s útokom digitálnych vlkov čo zrejme utiekli z nejakého Asylumáckeho monster céčka typu Vlkosaurus versus Trojnohý Žralok. Ale dvojku chcem každopádne vidieť. ()

KM Phoenix

Celý film jako by z oka vypadl západní béčkové provenienci z 80. let 20. století. Je sice poměrně lépe vypadající, nicméně obsahově je navlas stejný. Oproti nim se však liší až předrzlou mírou propagandy. Jako guilty pleasure film je místy až komický se slušnou porcí přehnaných akčních scén a soubojů. Jedna hvězda za fakt, že osmdesátková kinematografie dorazila už i do Čínské lidové republiky. ()

Zombi

Škoda promarněné šance, když už byli k dispozici podobní bijci jako Adkins a Wu Jing, tak se to mělo pořádně vytěžit, ne jen závěrečný krátky fight. To samé s armádními prostředky, napasujou tam 5 tanků a nakonec s nima není žádná akce. Děj nestojí za řeč, vše se přelije do střílení v lese. Akce není špatná, ani jí není málo, ale jde hlavně o střílení navíc v patriotickém balení. Na víc než průměr to nestačí. ()

maty39

Wu Jing (Jacky Wu) proti Scotu Adkinsovi. To jsem musel vidět. Vlastně nemusel... Čínská variace military porna s menším rozpočtem a ne tak okázalé jako americké protějšky vypráví příběh čínského supervojáka na kterého drogový narkobaron pošle jeho žoldáky poté co mu zabije bratra. Celý film je standartní béčko s průměrnou (ale celkem slušnou) akcí. Takových jsem viděl tuny a některé se mi líbily víc aněkteré míň. Málokterý z nich se však dočkal druhého zhlédnutí. Podobný osud pravděpodobně čeká i Wolf Warriors. Na jednu stranu, když si to čínská jednotka rozdá v lese se žoldáky, tak to vypadá celkem fajn, na druhou stranu v tomto filmu najdeme bizarnost jako útok vlků (nechápu důvod, proč by to v tomto filmu bylo a navíc digitální efekty vypadají neskutečně odpudivě). A pokud se týká na úvod zmíněného souboje Wu Jinga s Adkinsem, tak se nic legendárního ani pamětihodného nekoná. Škoda. Pořádná závěrečná bitka by mi dala alespoň důvod, proč na to koukat znovu. ()

warrenur

Strasna bieda, plna cinskeho patriotizmu, slabych, zato vsak mnohych vizualnych efektov a tiez zleho strihu a chaotickych scen. Ako jedine plus som vnimal sympaticku nepristupnu Nan Yu a jednu bojovu choreografiu s Adkinsom. Cely film sa nachadza tak v kategorii C. ()

Matli

Akční rachot jak má být, tak proč ne plnej počet. Postradatelní by se mohli lecos přiučit a velice mile mě potěšila přítomnost Bezbolestný, dlouho jsem ji neviděl v akci:-) (Kdo zná Predátora nazpaměť, ví o čem mluvím). Má to i příběh a slušnej scénář a hlavně dobrého záporáka, mého oblíbeného Scotta Adkinse. Takže za mě Čína zabodovala. 87% ()

Heroine odpad!

Jak tak koukám na tuhle ódu na Čínskou armádu, mám pocit, že je něco špatně. Scott Adkins by potřeboval lepší filmy. ()