Svéráz národního lovu

• Rusko Osobennosti natsionalnoy okhoty (více)

Mladý Fínsky mladík sa vyberie do Ruska na vysnívaný tradičný ruský lov. Zo sna však rýchlejšie vytriezve, ako z litrov ruskej vodky a samohonky ktorú dobrovoľne vypije lebo patrí k ruským zvykom. Partia, ktorá s zišla na love nemá asi v pláne uloviť nič živé, ale sa riadne spiť do nemoty. Nemožno sa preto čudovať, že i yetti sa zrazu stane skutočným. (andykovac)

darwin

Výborný kultovní ruský film, konečně jsem se k němu dostal a nelitoval jsem. Královsky jsem se bavil a to jsem se na to díval s čistou hlavou a sám, s kamarády a kamarádkou vodkou by to bylo za 102%. Přehršel vtipných, místy groteskních situací je umně namíchán a konfrontován s Raivovou idealistickou vizí ruského lovu a jako bonus krásná karelská příroda. ()

Davej

Trojku obvykle dávám filmům, u kterých jsem se bavil. Tady udělám výjimku. Pro mě to byla celkem nuda, moc se toho nedělo, ale občas se objevily i světlejší momenty a ty stály za to. Je to takový typicky rozvláčný ruský film. A na takové je asi třeba si nějakou dobu zvykat, než člověku sednou. ()

lonewolf

Narozdíl od rybolovu jsem zde nenašel cokoliv vtipného. Pociťuji absenci sebemenší scénky typu: "ti rusáci jsou drzí, jezdí si tu ožralí jako doma...", zapomenuté zásoby vodky, pro které bylo třeba se vypravit tajnou vojenskou ponorkou, přivázání krávy místo auta a spousta dalších. Možná je to tím, že jsem rybolov viděl před lovem, ale názor to bohužel nezmění. ()

provitamin

Svéráz národního lovu nie je až taký dobrý a vtípkami našlapaný ako rybolov, ale aj tu nájdeme dostatok absurdných scén, nechýba všadeprítomný alkohol a vodka, bezchybné originálne prípitky generála Michaliča a aj ďalší parťáci z rybolovu Serjóža, Kuzmič, Ljovo, ... (píšem ako (ne)počujem) a znovu je dej nejako prepojený s Fínskom. Občas som mal pocit, že scenárista pri vymýšľaní niektorých scénok nemohol byť triezvy a nebudete ďaleko od pravdy ak si myslíte že k lovu takmer ani nedojde. Už sa teším na ďalšie voľné pokračovania s ruskou alkoholickou partičkou. Tí by už asi mohli natočiť čokoľvek a nedal by som menej ako 3. ()

ThomasL

Nějak extra vtipné mi to nepřišlo, ale i tak docela dobrá podívaná. Hlavně nápad přepravit krávu v bombardéru v prostoru pro bomby byl absolutně šílený....co by ale nešlo s lahví vodky. ()

ondrula

Musím uznat, že na ruskej film je to docela dobrý. Mám sice trošku problém s ruským "humorem", ale nepopírám, že asi před 13 lety, kdy jsem to viděl, jsem se docela bavil. Poměrně překvapivá je pro mě skutečnost, že distributor kupodivu přeložil název filmu tak, že dává smysl, a že z něj neudělal "Osobnosti národní ochoty", protože takhle blbě se překládají názvy filmů obvykle. ()

Zik2

Tento jinak vynikající a zcela nepochopitelný film si zaslouží Cenu Ondřeje Hejmy za dabingový počin v kategorii tlumočení do ruštiny. ()

laepus

Možná že mám raději Rybolov než tenhle Lov, ale to nijak neubírá klidu, se kterým tady dávám stále pět hvězd. Filozofující generál, zvědavý Fin, parta mužiků, létající kráva a moře vodky. Vražedná kombinace. ()

Saur.us

Zábavně nezábavná ruská absurdita. Nesedl mi styl humoru, takže jsem se ani jednou pořádně nezasmál. Navíc hromada hluchých míst. Slabá 3 ()

piranha

Fascinace vodkou jakožto nezbytnou položkou denního režimu mě skutečně nepřesvědčila. Zdá se, že se Rusové přece o něco snažili, ale vůbec se to nepovedlo. Místy jsem ani nechápala dialogy, které měly být vtipné. No, zřejmě nějaký svéráz národního humoru. A kde schrastili takovou bandu pseudofešáků, to by mě taky zajímalo. ()

kesty

videli ste vobec niekto ten film? lebo to nebolo vobec, ale vobec vtipne, zasmial som sa mozno dvakrat, aj to ledva-ledva. nezmyselne dialogy, nezmyselne sceny, ziadny poriadny dej...ocakaval som vela, nedostal nic. ani len chut na tu vodku. ()

Narciska

Nedokoukáno! Důvodem jest to, že mi to nepřijde ani trochu vtipné. Nechápu, proč má film takovou pověst, pro mě to, co tedy asi je myšleno jako vtipy, je trapné tak, že nehnu ani brvou. Asi opravdu svéráz ()

vojo

Tklivá ruská duša plávajúca vo fľaške (teda v kartónoch) vodky a tá poľovačka je už len taký relax pre oko fínskeho diváka. ()