Svéráz národního lovu

• Rusko Osobennosti natsionalnoy okhoty (více)

Mladý Fínsky mladík sa vyberie do Ruska na vysnívaný tradičný ruský lov. Zo sna však rýchlejšie vytriezve, ako z litrov ruskej vodky a samohonky ktorú dobrovoľne vypije lebo patrí k ruským zvykom. Partia, ktorá s zišla na love nemá asi v pláne uloviť nič živé, ale sa riadne spiť do nemoty. Nemožno sa preto čudovať, že i yetti sa zrazu stane skutočným. (andykovac)

Mr.Bulanek

Přípitek (na lovu) musí být krátký jako povel, jako výstřel, jinak nezbude čas na rekreaci. (Na setkání; Na krásu; Na přátelství; Na spravedlnost; Na rybaření; Na umění) ()

Mrkvič

Po letech Xté shlédnutí a poprvé ve větší skupině. Sice ty snové sekvence Fina nejsou ideální, ale zbytek to bohatě vynahrazuje. Scéna s nafukovacím člunem, krávou v letadle, sobi a ženský a voda, vodka a vodka. A Kuzmič s Ljovou, to jsou moji hrdinové hlavně díky jejich vzezření. ()

Raven0

Pořádná Ruská komedie o lovu, kde se nikdy nic neuloví. Rusové si zde dělají srandu samy ze sebe, vodka zde teče proudem, opití medvědi nejsou vyjímkou a kráva se převáží bombardérem... No prostě spousta nezapomenutelných okamžiků. Takovýto lov, bych si nechal líbit :-) ()

Tomasso001

Taková komedie se může natočit jen v Rusku:-) Jsem rád, že zase jednou zavanul čerstvý filmový vítr ze sibiře. Nemyslim, že by jiný než ruský režisér s ruskými herci dokázal natočit takový vodkový nářez... ()

geklon

Ruská groteska s teatrálními figurkami, puškami a samozřejmně vodkou. Kuzmič je kouzelný, jak svým vyvodkovaným ksichtem na každýho, minutu čučí a pak se zazubí jeho bezzubí. Opilé medvídě a pozování s ním je neodolatelně cool. Svéráz je neskutočně myly, poetycky snimek, u ktrego se spíš budete usmíjvat, něž rvát se smůchy. Charašo? ()

Compadre

Druhý díl jsem viděl dřív a líbil se mi víc, ale i tak je Svéráz národního lovu dost pohodová komedie s vodkou v hlavní rolí což je sympatický :)) vřele doporušuju! ()

pursulus

"Vokurčička!"¬         Poznámka: Toto opoznámkování i mé (zprůměrované) hodnocení je za všechny díly "Svérázu". Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".¬                 Co si budeme povídat, vezmeme-li čtyři díly "Svérázů" za seriál (kterým také ve skutečnosti jsou), nezbude nám toho humoru mnoho. Neustálé opakování primitivních frků spojených s pitím vodky, ochočeným medvědem či záchodovou budkou uspokojí asi pouze týpka stejného založení notně namazaného, který bude vykřikovati do ukazovaných pijatik "vokurčička!"¬                 Výjimkou je druhý díl, "Svéráz národního rybolovu"; ten se jeho režisérovi a zároveň scénáristovi A. Rogožkinovi opravdu povedl: předvádění "ruské duše" je vtipné, opravdu humorné a s nadhledem, děj není zatížen zdržujícími zbytečnostmi, je to opravdu hezké, podařené dílko, ze jména pro toho, kdo "také Slovanem".¬                 První díl, "Svéráz národního lovu", je viditelně slabší dílu druhého, "o rybolovu"; pravý úpadek je ale viděti u dílu třetího, "Svéráz národního lovu v zimě", s natahovaným dějem, opakujícími se vtípky z dílů minulých a novými dosti chabými. O čtvrtém dílu, "Svérázu národní politiky", se ani nebudu rozepisovati, naši přátelé, kteří nás doprovázeli po všechny tři díly v prostředí nádherné severské přírody, vstupují do politiky; tento poslední díl už nerežíroval Rogožkin, ale napsal k němu scénář, snad ještě slabší, než scénář k "Lovu v zimě".¬                 Mé doporučení je tedy takovéto: Začněte u prvního dílu a skončete dílem druhým; tak budete míti zážitek nejlepší a vzpomínku nezakalenou.¬                 Tento první díl hodnotím za 2 *, nejlepší díl "rybolov" za 4 *. ()

mirec88

Taký absurdný a pritom zábavný film som už dlho nevidel. Obdivujem Rusov, že si dokázali urobiť srandu sami zo seba. Fakt perfekná sonda do ruskej duše. ()

ghatos

To se snad nedá ani popsat :) . Některé scény ukazují esenciální zdroj/povahu ruského člověka :) . 60%. ()

IMPAIRED

Vzali si tvoje auto.. takže bud jeli na misi, a nebo pro vodku. Ale vodky máme dost. Ale ty nemáš uniformu.. takže na misi jsi jel ty. Ale ne pro vodku. Protože vodky máme dost. Tak, na umění! Já ten film miluju. Starý dobrý kuzmič a spol. ()

BuryGol

Z Ruska nikdy nic dobrýho nepřišlo. Teda snad jenom vodka. A teď můžu říct, že i filmy. Bláznivá komedie o tom, kterak si jeden Fin chtěl zalovit v ruskejch lesích ale stalo se všechno možný, jen ne lov. Litry vodky, banda lidí co původně chtěli lovit, kráva v letadle, Yetti, prostřelenej člun, ožralej malej medvěd a spousta dalšího, co uvidíte v devadesáti minutách. A ukázalo se, že lidi si rozuměj, ať už mluvěj jakymkoli jazykem. Snad jen ty sny o lovu před staletími mi přišly trochu zbytečný. Na druhou stranu mam chuť na vodku a cígo... ()

manonfire

Tak to je přesné...udělat z debility a degenerace národa poetiku. Poměrně inteligentní film, ovšem za břicho se popadat nebudete. Jsou to spíš taková plachá rýpnutí si do hlubin (či mělčin) mužikovi duše. 60% ()

Mr.Jackass

Byl to dobrý lov...Celkem ušel...Rusko ve své skutečné podobě v očích okolního světa :) Kuzmič je můj hrdina a vzor a poskytl mě návod jak pěstovat v ruském prostředí ananasy a jak přepravovat krávy :) ()

MaMitti

Skákal pes přes oves, přes zelenou louku, šel za ním myslivec, péro na klobouku. Pejsku náš co děláš, žes tak vesel stále, řek bych vám, nevim sám, hop a skákal dále.....Tak, na umění! ()

blueskin

Tohle bylo pro mně opravdu velké zklamání. Párkrát jsem se zasmál, většinu času jsem ale jenom čekal na vtip nebo (v horším případě) věděl, že to zrovna má být vtipné, ale vůbec mi to vtipné nepřišlo. U pokračování jsem se přitom bavil mnohem, ale mnohem víc! Svéráz národního lovu je prostě takový ruský Kameňák. ()