Svéráz národního lovu

• Rusko Osobennosti natsionalnoy okhoty (více)

Mladý Fínsky mladík sa vyberie do Ruska na vysnívaný tradičný ruský lov. Zo sna však rýchlejšie vytriezve, ako z litrov ruskej vodky a samohonky ktorú dobrovoľne vypije lebo patrí k ruským zvykom. Partia, ktorá s zišla na love nemá asi v pláne uloviť nič živé, ale sa riadne spiť do nemoty. Nemožno sa preto čudovať, že i yetti sa zrazu stane skutočným. (andykovac)

PDcz

1* hvězdička 80%.. samé vysoké hodnocení.. hmm.... Nám se to nelíbilo. Po 10-ti minutách jsme se nudili, ale chtěli jsme mu dát šanci. Bohužel se ani pak nic nezměnilo. Buď jsme to totálně nepochopili, nebo jsme totálně jiní než zde hodnotící. [X] Minus 4**** hvězdičky Za divnej film, který nám zas tak vtipnej nepřišel. Možná kdybysme u toho pili vodku jako ti ve filmu, mohl by to být grandiózní zážitek. Ale bylo by nám pak stejně jako po skouknutí tohoto dílka. Jednu hvězdu jsme nechali, tuším, že jsem se 2x pousmál. [X] Tradiční ruský lov nepatří do naší kategorie vysněných zážitků. Nebo to nebylo tím lovem? ()

Adm.Nelson

Mám rád ruskú náturu, bujaré oslavy pri vodke, aj absurditu vo filmoch. Toto všetko mi tento film ponúkol, a bavil som sa skutočne dosť dobre. Možno ale práve to, že je to na mňa až príliš ruské, mi bráni dať plné hodnotenie - pričom viem, že je to slabý argument na obhajobu mojich "iba" štyroch hviezdičiek z piatich. Ešte raz ale zopakujem - celý čas som sa veľmi dobre zabával; na takých fotkách s medveďom, Ľjovovom pokuse o chytanie rýb, a kravskom prevoze som prskal od smiechu. Rozhovory Kuzmiča a Raiva mi pripomenuli Kukušku, generálove prípitky sú kapitola sama o sebe a Ľjova je mi z celej partie asi najsympatickejší. 8/10. "Z Fínska ju nie je vidieť." :) ()

rekkky

Kvalitní komedie s naprosto odzbrojujícím způsobem humoru, který je okořeněn prostředím ruské stepi. Absurdními scénkami a gagy se to je hemží, což zaručuje dokonalou zábavu. ()

Romeo5

Mě se nechce verit vlastním očím...Připomělo mi to trochu Šimona a Matouše jak o tělo Šimona nejakej hubenour zkracuje tágo a plné kino dětí se může potrhat smíchy..I když je to klasika dnes už se tomu nikdo nesměje...neuvěřitelně trapný.. ()

MickeyStuma

Ruští tvůrci tímto snímkem překvapují hlavně tím, jak si dokáží udělat legraci sami ze sebe, s typické ruské mentality i tolik proslaveného národního alkoholického nápoje. Drží se veškerého standartu pobavit i na takových prekérních situacích, že by to snad ani jiný národ takhle nedokázal. Byť to vypadá na klasické použití motivu o lidské hlouposti, není tomu tak. Démon alkohol je tomu všemu viníkem a tak se jen poukazuje na obyčejné lidské chování obyčejných lidí v alkoholovém opojení. Takže to vlastně na druhou stranu ani není nijak nucená komedie, jen to tak přirozeně vyznívá. Není tedy divu úspěšnosti tohoto snímku, který je v určitém pohledu zcela zasloužený. Nakonec, s opilci a lidmi mající vždy nějakou tu flašku po ruce byla vždy nějaká ta legrace a to ať se dělo co se dělo. Zde jde o lov a jak to nakonec všechno dopadlo vypráví tento skvěle napsaný příběh. ()

galiyosha

Trochu plytká, ale extrémne zábavná a absurdná komédia s pamätnými scénami, ktorej by sa pri troche vŕtania dalo pripísať aj jemné parodovanie súčasnej žalostnej situácie v Rusku. ()

Stefan_M

Bez mihnutia oka davam 5*. Skvela komedia. Uzasna je scena, kedy general rozprava po finsky. Ale treba to vidiet v povodnom zneni s titulkami. ()

-soch-

Ruská komediálna klasika 90.rokov. Veľmi by ma potešilo, keby práve k tomuto filmu existoval slovenský dabing. ()

GIK odpad!

Tohle měla být ona opěvovaná komedie? Ne ne ne, to museli natočit ňácí vožralové, kteří někde ukradli docela dobře vyhlížející historickej film, rozstříhali ho do mrtě a dotočili k němu pasáže ze současnosti na téma ruský alkoholismus ve venkovnském prostředí. Řekli několika místním povalečům, ať chlastaj tak jako obvykle, že je přitom budou točit. Jelikož do místních končin ještě nedorazila standardní úroveň ochrany přírody, hážou se živé krávy z letadel, zaživa se do nich řeže, místo udice se používá dynamit apod. Za celej film jsem se pořádně nezasmál. Spíš mi těch somráků bylo líto, že ke štěstí si potřebujou prolejvat denně hrdlem litry chlastu. Mě připadalo, že při každý zmínce o vodce se účinkující spíše útrpně usmáli, než aby projevili opravdickou radost. Dabing taky nestál za nic, především v případě finského turisty. Takovej upocenej křečovitej mix lámaný češtiny a angličtiny, pak do toho začali cpát úplně nesmysleně ještě němčinu. Celkově hustý zklamání a další svérázy si nechám s radostí utýct. ()

Drom

Tento film podávat pouze s tvrdým alkoholem, nejlépe vodkou. Když se pije ve filmu, pijou i diváci. Postup zaručuje pořádnou opici a i jiná zvířata. Za střízliva viděno pouze jednou, od té doby praktikujeme výše uvedené a i přes několik repríz jsem se vždy skvěle bavil. Postavičky ve filmu jsou jedna lepší než druhá, stejně jako zápletky, které musí mezi přípitky bodří hrdinové prožít, aby mohlo přijít zasloužené střízlivění a odpočinek. Vodka, to je základ, všechno ostatní už vyplyne. ()

Razzor_82

"Vodku si dám!" Hlavní roli tady hraje jejich národní alkoholový mok.  Kuzmič a jeho těžce ožralá partička jde na lov. Prostě důkaz, že lidská hloupost nezná mezí. Medvěd sající vodku nebo přeprava krávy uvnitř bombovnice ve stíhačce. Tady je prostě všechno možné. Rusáci si střílí sami ze sebe. Dost svérázný humor. 8/10 ()

Solly

Vsadím se, že po shlídnutí snad každý pronese nějaký přípitek dle generálova vzoru! Je to prostě skvělá zábava, která utkví v paměti. ()

spacylemon

...tak výlet Raiva s Kuzmičem za "krávami" je nepřekonatelný... škoda, že ke konci film trochu ztrácí šmrnc. A pak ty snové zimní pasáže mě vyloženě sraly. ()

HonzaMag

Když mne před časem na tento snímek upozornil kamarád, má odpověď byla jednoznačná - "Hele, si snad upad ne?! Myslíš, že půjdu dobrovolně do kina na ruský film, o kterým jsem nikdy neslyšel?!" Musím podotknout, že v dobách (dnes již pro mnohé dávno minulých) jsme se školou chodily povinně na ruské snímky a v drtivé většině se jednalo o propagandistické bláboly nebo prostě o nedokoukatelná "veledíla". Nicméně kámošovy přesvědčovací schopnosti zabraly, film jsem viděl a byl jsem nadšený. Dlouho jsem se tak nepobavil a myslím, že lepší ruskou komedii jsem určitě neviděl (když nad tím tak teď přemýšlím, tak jsem vlastně kromě pokračování tohoto snímku žádnou jinou ruskou komedii neviděl...). Ale jedná se opravdu o mimořádné zábavné dílko! ()

Nekroskop

Vynikající komedie, ve které Rusové s humorem sobě vlastním ukazují, co je ve světě proslavilo. Nádhernou přírodu a bezedné stakany vodky. Právě množství toho čirého moku způsobuje, že si, stejně jako jeden z hrdinů, nejste zcela jisti, zda se jedná o realitu nebo o iluzi. Radikální abstinenti by neměli tento film ani zahlédnout, všem ostatním ho vřele doporučuji. ()