Svéráz národního lovu

• Rusko Osobennosti natsionalnoy okhoty (více)

Mladý Fínsky mladík sa vyberie do Ruska na vysnívaný tradičný ruský lov. Zo sna však rýchlejšie vytriezve, ako z litrov ruskej vodky a samohonky ktorú dobrovoľne vypije lebo patrí k ruským zvykom. Partia, ktorá s zišla na love nemá asi v pláne uloviť nič živé, ale sa riadne spiť do nemoty. Nemožno sa preto čudovať, že i yetti sa zrazu stane skutočným. (andykovac)

Olafsson

Poprvé jsem viděl krátce po vzniku filmu.. Ale až dnes jsem byl po opětovném zhlédnutí schopen ho doopravdy ocenit.. Zábavná a poetická sonda do ruské duše, navíc okořeněná nanejvýš sympatickým Finem... ()

Jehan

Velká prča - a pro někoho, kdo nikdy nepobyl na Rusi širé, asi absurdní crazy komedie. Pro toho, kdo měl to potěšení v té Velké Zemi prodlévat nějaký čas, jde v zásadě o realistický snímek. Figura naivního Fina je tam v podstatě zbytná, ale jde zjevně o záminku ukázat možnosti konfrontace zdrženlivého finského přístupu ke společenským situacím a dionýskou bezprostředností nejmocnějšího slovanského etnika. Pokud jde o vztah k lihovinám, Finům chybí ona přiznaná jednoznačná akceptance alkoholismu, která jest na Rusi normou. Haapasalo je díky tomuto filmu slavnější v Rusku než doma, což je možná škoda. Otdycháť! No to mi poser rubašku! ()

tkey

Když jsem tento "skvost" poprvé zřel, tak jsem si tak říkal, koho tuhle....tuhle, já zkrátka nevím, jak to pojmenovat, natočil. Ale později to ve mě vyvolávalo stále větší pocit "mindfuck" a občas jsem se i zasmál. Než jsem tenhle film shlédl, tak jsem netušil, jak si ze sebe SSSRáci umí udělat srandu....na 3* adekvátní. ()

Cermicek

Tak asi nejsem dostatečně intelektuální no...!🤔🤷‍♂️ Chápu, kam to všechno mělo směřovat a co to mělo (nejspíš) předat, ale...tvl tohle přeci nemůže obstát ani v sanatoriu Kukaččího hnízda ne?🤔. Pro mě je teda hranice mezi záměrnou absurditou (která vytvoří kult) a trapným pokusem (který jej pošle do propadliště dějin) sakra úzká!☝ A v tomhle případě se přejít úplně nepodařilo. Jedna hvězda za Kuzmiče. ()

Matamoroz

Myslel jsem, že to bude větší pecka. Ale myslet, znamená hovno vědět. Mírně nadprůměrná komedie, která nezarmoutí, ani moc nenadchne. Pokud budete film sledovat s lahví vodky, tak bude ok. ()

ejnl

Absolutně nemůžu pochopit, jestli to někdo z pozitivně komentujících myslí vážně, či nesledoval film při skupinově-halucinogenní projekci. Plejáda absurdních historek, kde mezi slovy absurdní a vtipný je rozdíl jako mezi losem a krávou. Je jisté, že filmy stárnou, ale takhle moc? ()

Zyklord

POZOR! tento film si zásadně nikdy nepouštějte na chatě daleko za městem s partou přátel. Obzvláště máte-li mrazák plný namražené vodky! Sovětský humor sice není jako ten náš Český, ale spoustu z vás posadí do kolen, a pokud porušíte moje varování, posadí vás, nebo možná i položí, úplně. ()

magu

Toto asi treba pozerať niekde na chate s partiou kamarátov a niekoľkými kartónmi vodky, pretože doma ma to vôbec neoslovilo. Vyslovene absurdné a suché. Komédiou by som to ale nenazval. Pri komédii sa totiž nestačí iba usmievať. ()

david666

Tomuhle fakt nerozumím - dívat se hodinu a půl na věčně se ožírající Rusy a ohodnotit to takhle vysoko? Že jste u toho všichni chlastali, co?:-) Ani jedno jsem se nazasmál - humor v tomto filmu (pokud tam tedy nějaký byl) mi opravdu unikl. ()

miza

Dokázat dělat si srandu s národní tragedie je obdivuhodné.Tento film je o mentalitě a síle ruského ducha.Úspěšně se každý den propít do nového dne a nebo měna stakan vodky či lahev je ta nejpevnější v celém Rusku.Takový nářez humoru bych u ruské tvorby jen těžko hledal. ()

panWallace

parádně absurdní náhled na dno hrnků s vodkou.. lemtá se od rána do večere.. až podezřele moc mi to připomíná naše letní výjezdy s kamarády za rybama..vždycky jsem si říkal, že bylo zajímavý to natočit.naštěstí to někdo udělal za nás.. hodně scén pecka, spousta naprosto nechápájících..přesně jako když jedete na vodce imrvére..jediné čeho se bojím, že musíte někdy vystřízlivět... ()

pold odpad!

Ano, ruský tvůrce nám řekl něco co jsme ještě nevěděli - že v Rusku je normální být hovado a národním sportem ožrat se jak hovado kdykoli to jde. To nás jistě skutečně obohatilo. Ztracený čas. Nudný, tupě a nesmyslně sprostý, trapně vyumělkovaný, hloupý a špatný film. P.S. kdo chce vidět autentický film o chlastání, tak ať si pustí Svatbu Jiřího Káry, to je aspoň sonda do života alkosmažky - reálná a svým způsobem neskonale vtipnější než tenhle ruský exkrement. ()