Black Mountain Side

Keď skupinka archeológov v severnej časti Kanady objaví neznámu mimozemskú štruktúru, datujúcu sa do obdobia desať tisíc rokov pred naším letopočtom, zdá sa, že všetci budú stáť pri zrode svetovej senzácie. Keď však z ničoho nič začnú prepadať pocitom úzkosti či rôznym vidinám, nepotrvá dlho, aby jeden po druhom nadobudli presvedčenie, že sú sami pre seba nebezpečnejší, než sa pôvodne domnievali. (*CARNIFEX*)

HArna

Nejvíce mě zaujala vizuální stránka a atmosféra filmu. Jde vidět, že film byl nízkorozpočtový. Je zde patrná podoba s Thing, ale tak dobrý to samozřejmně není. Příjemné - 70% ()

bobstock

Nízkorozpočtová žánrovka na motivy slavné Věci od Carpentera, až na to, že zde tvůrci opravdu vsadili jen na psychologickou hru a dva loutkáře. Trošku po lynchovsku se zde začně zjevovat tajemný jelen a já začínám projevovat zájem o strašácké nadpřirozeno. Bohužel se po nějaké době ze strachu stává čekání na něco, co by mi konečně vyrazilo dech. 60% ()

KUFI

Hodne spatny. Trvalo tejden nez jsem to dokoukal. Zabralo mi to tri pokusy, jelikoz jsem to vzdycky asi po 30ti minutach zivani vypnul. V kostce je to psychologicka The Thing s mluvicim jelenem co ma hlas deathmetalovyho zpevaka, kde bych ja zahral lip nez vsichni dohromady co tam vystupovali. A to jsem pritom nehral ani v pornu. Jedna hvezda je za dve celkem solidne provedeny gore sceny. ()

_zed_

Vyborne mi film sedl. Sic prvni pule pomalejsi, ale nenudi, snazi se budovat atmosferu. Druha pule se pomalu rozjede a konec vyborny. Do toho vseho vyborna postava a hlas "zla" a vcelku minimalisticke postsynchrony zapadaji do atmosfery prekvapive dobre kamery. Sedlo a davam sice malinko vyssich 5, ale ocenuji prvotinu a atmosferu nad dej a akci. ()

Sinusiridum

K smrti nudnej film s pár dementama a mluvícím jelenem. Co pobavilo : jak když jim zmizeli tři domorodci, tak NEMOHLI pokračovat v práci a 10 chlapů se tam nudilo a povalovalo a bavilo se o tom, jak se hrozně nudí. Strašná utahanost ani akčnější konec už to nezachránil. ()

Knor

Výborná atmosférická záležitost. Pomalu nastupující deprese a paranoia v geniálním prostředí zasněžený lesní pustiny. Sem tam trochu gore a zajímavej nápad. Nízkorozpočťák je sice znát, ale stačí a bohatě. ()

Olafsson

Nízkorozpočtovej film, kterej sice nemá fancy triky a CGI, ale jeho civilnost a syrovost prostředí jen zesilují postupně narůstající napětí diváka a pozvolnou gradaci. Narozdíl od jiných recenzentů se nedomnívám, že to, že se v první půlce filmu "nic neděje" je na škodu. Ba naopak, seznámíme se s postavami a prostředím, zjistíme co dělají a po krůčkách se přibližujeme k části, kdy věci vezmou více než zajímavý obrat. ()

Dr.Abe

Ze začátku to chytá sílu jak ve Věci a možná to tak i chtěli. Vlastně se to celé zdá, jak inspirace věcí. Postupně však opadá napětí. Efekty, chuť pro "věc" (natočit horor) i copy nápad dobrý. Srandovní, skoro neviditelný kostým jelena byl možná o něco míň děsivější než v The Ritual. Vidět to  večer v televizi před lety za mlada, nemam co vytknout. *Ocěňuji absenci hudebního doprovodu, vůbec mi to tam nevadilo a mohlo by to být takto ve více filmech. ()

Martin29

Varování ministerstva zdravotnictví sledování této sračky způsobuje odumírání mozkových buněk. Skupina archeologů (všichni dohromady jsou sympatičtí asi jak Cibulka na Barrandově) kdesi vykope jakousi budovu. Poté co ji vykopou jim začne být blbě, začnou slyšet hlasy (zní to jako by mluvil Darth Vader :-)) a cosi jich nakazí. Na konci se pozabíjí a zůstane jen jeden, který se chytí do pasti na medvědy a asi chcípne. Zhruba 30 minut ke konci jsem používal už rychloposouvnou funkci jelikož se to nedalo. 20 procent za to, že to nepřežil ten černoch a jednu useknutou ruku na které něco lezlo. Pan režisér prosím ať nic netočí už radši udělá nejlépe. ()

DyingAngel odpad!

Ako môže niekto natočiť takúto sprostosť?! Zaspala som pri filme hádam po 30 minútach. Amatérske scény, ani divný hybrid pohybujúci sa v ruke nezachránil stupídnosť celého snímku. Jediné, čo sa mi páčilo, bolo prostredie. Ale to si môžem pustiť radšej dokument a nezasiahne ma to po psychickej stránke... ()

Wiceman

Filmy ze zimy mám rád. Sám asi v jednom takovym filmu tak trochu bydlím. Obvzlášť mám rád horory ze zimního prostředí. Ten pocit odříznutí od světa je k nezaplacení. Tenhle film začne docela nevinně ale brzy se změní v psycho-horor brnkající na nervy protagonistů a i diváka samotnýho. K tomu se přidá trochu misteria, kletby faraonů po Kanadsku a máme tu docela příjemně mrazivý a koukatelný horor. Nebýt konce, šel bych s hodnocením ještě víš. 3* ()

Dalajlada

Po nudném, dlouhém, úvodu se situace trochu vymkne kontrole. Začnou se sekat ruce, odstřelovat hlavy a paranoia je na denním pořádku. Mluvící jelen mě dostal do kolen, ale co už. Ty hromady nelogičností (proč jsou mrtvoly v teple, proč nikdo neřeší usekaný ruce, proč všude svítí, když jim dochází palivo), které jsou v tomto filmu ani nebudu rozebírat. Prostředí a atmosféra tomu však dají šťávu a dá se to, až na pár kroucení hlavou, sledovat. Vzhledem k tomu, že je to nízkorozpočtový film, tak dávám hvězdu navrch. ()