Hrdina

Rozpočet historického válečného velkofilmu HERO několikrát překročil prostředky vložené do oscarového filmu TYGR A DRAK. Režisérem filmu je dvojnásobný laureát Zlatého Medvěda a ceny BAFTA, třikrát nominovaného na Zlatou Palmu Zhang Yimou. Hereckými hvězdami jsou Ziyi Zhang (která zazářila v již zmiňovaném filmu Tygr a drak) a Jet Li (Romeo musí zemřít). Děj se odehrává před 2000 lety za vlády dynastie Qin a vypráví příběh hrdinného válečníka a ochránce krále, před kterým stojí obrovský úkol - sjednotit Čínu a krále tak učinit Imperátorem. Producenti při natáčení spolupracovali s čínskou armádou a tak mohly vzniknout jedny z nejefektnějších scén dějin historického válečného filmu. Tvůrci zvedli laťku pořádně vysoko. (oficiální text distributora)

VojinRyan

Vizuálne krásne a obsahovo prázdne. Niektoré čínske filmy nedokážem pochopiť, to dokáže asi len aziat. O čom vlastne hovorili a akú to má pointu, keďže scenár niečoho som tu hľadal ťažko a gravitačné zákony sú na bode nula, ale to je u ich filmov normálne. Jet Li dobrý, hudba ázijská, čo ja moc nemusím ale budiš. Celkový dojem z filmu je dosť zvláštny, pretože stále som niečo očakával ale nič sa nedostavilo tak, ako som si myslel. 65% - 3* ()

Turiec

Nádhera. Už dávno som nedal takých čistých, jednoznačných a poctivých *****. Tvorcom sa podarilo natočiť vizuálne i zvukovo nádhernú báseň. Tento hrdinský epos sa snaží zachytiť ducha bojových umení. Na to, aby bol výkon čo najlepší, musí ísť bojovník v mysli až za fyzické hranice. V svojej dokonalej podobe je to skôr tanec ako boj. Kaligrafia, meč, tanec a duch sú jedno. Úchvatná réžia, kostýmy, dekorácie aj výprava dokreslené sugestívnou hudbou a zvukom robia z Hrdinu poéziu obrazov – pastvu pre oči. Hoci je snímka prešpikovaná bojovými výstupmi, je natočený bez krvi a naturalistických scén. Farebnosť jednotlivých panoramatických prírodných scenérií a dekorácií pôsobí oblažujúco. Ťažko je to opísať, treba to vidieť. Už len kvôli tej kamere. Ja na to určite pôjdem do kina. Na čo najväčšie plátno. A mimochodom, žiadnu komunistickú propagandu som si nevšimol a to som na takéto veci citlivý. Možno je to tým, že to nie je čisto čínsky film, ale koprodukcia Čína / Hong Kong. ()

-Ravee-

Vizuálně unášející, lyricky hluboký a epicky rozsáhlý skvost asijské kinematografie.. Bojové scény jsou při účasti akční špičky (především Jet Li a Donnie Yen) dechberoucí, ale co je činí naprosto mimořádnými je lehkost, ladnost, barvitost, dynamika jejich nasnímání a také jejich účel, který plní ve vyprávění příběhu.. Děj jako takový je perfektně zpracovaná legenda, ve které nechybí "létání" bojovníků ani jejich nadlidské schopnosti, kterými čelí obrovským masám nepřátel.. Yimou Zhang zkrátka umí, velice umí, a tímto dílem (a ostatně i následujícím Klanem Létajících Dýk) hravě převálcoval oscarového Tygra a Draka.. ()

Wysch

Když se povznesete nad vizuální stránku věci, dokopete se samotného jádra...a objevíte smysl vizuální stránky snímku. Není to o boji, není to šermování se meči, není to o létání. Když se přes to přese všechno přenesete a nahlédnete pod slupku snímku, objeví se těžká nosná myšlenka a opravdu krásná báje o tom, jaký hrdina může být. A jaký by měl obyčejný člověk být. A Director's Cut považuji za zbytečný, byly rozšířeny scény (pokud si dobře pamatuju), které rozšířeny být nemusely a na celkové vyznění díla nemají vliv. ()

kobejn

Když jsem to poprvé viděl - měl sem to štěstí, že v kině - byl jsem z toho naprosto mimo, něco tak krásnýho, jsem předtím v životě neviděl, nebo takový jsem měl alespoň tehdy pocit. Neuvěřitelný film. ()

Ellmariachi

Nikdy jsem neviděl větší pastvu pro oko. Esteticky naprosto dokonalé. Hra pohybů, barev nebo prostředí byla vypiplána do nejmenšího detailu. Příběh byl velmi zajímavě podávaný a vcelku poutavý. Dá se říct takové 3v1. Vyvrcholení příběhu neotřelé a v určitých okolnostech i překvapivé. Herecké obsazení v čele s Jet Lim doopravdy výborné. Proč tedy nemůžu hodnotit a dát plnou palbu? Vrátím se na začátek. Jsem totiž kulturní barbar a místy jsem si připadal, že sleduji spíše akční balet, než historický akční film. Často to na mě bohužel působilo poněkud rušivě. Asi nejsem z těch kdo film dokáže ocenit proto je to u mě na 70 procent. ()

sta

Vizuálně nádherné, to beze sporu. Narací mi to dost připomínalo Kurosawowa Rashomona. Necítím se natolik odvážným, že bych to nazýval "komunistickou propagandou", protože a priori jde o něco zcela jiného. A hodnotit film skrze to, že se mi nelíbí, co a jak udělal jistý císař před více než 2000 lety (tedy sjednocení Číny silou, což je historický fakt), je trochu ubohé. ()

Pirkaf

Nedá se nic dělat, po druhém shlédnutí musím snížit hodnocení z pěti hvězdiček na čtyři. Vizuální stránka už napodruhé tolik neuchvacuje a neskryje se pod ni fakt, že tento film je ve svém megalomanství pod povrchem poněkud prázdný. Ale pořád jej musím hodnotit jako silně nadprůměrný kousek. ()

GodComplex

Takhle vypada seriozni cinske umeni. Divejte se a ucte se, CZ barbari. Vizualni, orientalni, choreograficka, hudebni, kostymova, lokacni, herecka dokonalost. Nekdo je tady kapku megaloman a ma hodne rad barvicky, protoze rozdeleni jednotlivych sekvenci podle ruzne barevnych themes byla naprosta lahudka. Hero je synonymem pro nadherny vizualni skvost transformovany do filmove podoby. Do maximalniho hodnoceni nejdu jen proto, ze i pres non-stop spadlou celist a maximalni obdiv me to podobne ultimatnim zpusobem nedokazalo zabavit. 8/10 ()

elizabeth_ba

Důvodem pro sledování filmu bylo, že jsem se celý minulý týden dívala na úžasné krasobruslení z MS v Saitamě a tak nějak jsem zatoužila něco vědět i o tomto regionu, i když od původně zamýšlené Gejši, sáhla o "kousek" vedle, z ostrovního Japonska do kontinentální Číny, abych zjistila konečně něco o "ex Oriente lux", tedy světle z východu. Volba padla na film Hrdina, Hero, už jen proto, že sympatická čínská sportovní dvojice na hudbu z něj jela své exhibiční vystoupení. A tak se stalo, že jsem zase jednou (po soudci Ti a Tiao Tajovi) vzala něco čínského na milost ( nejen tu sportovní dvojici, ale i historické filmy, alespoň ty pana režiséra Zhanga). U tohoto probíhalo pomalé oťukávání a první třetinu se i zdálo, že to nepůjde, pak mě to ale pohltilo, už nepustilo a přinutilo zhlédnout i oba další podobně laděné režisérovy filmy, každý trošku jiný, tenhle mi připadal takový nejchladnější, jako bych se na něj dívala z venčí a byla jen pomalu vtahována do děje. Další dva mě už zaujaly hned od začátku a měla jsem pocit, že i já patřím do Klanu létajících dýk a že i mě se týkal boj o moc a život císařské rodiny. ()

MikO_NR_1909

Solídny nasledovník mentality Tigra a draka. Vidno, že tieto proporcie mystiky a mágie v nejakom merítku definujú čínsku spiritualitu. Duchovno tu má zvláštnu moc. Na jednej strane, myšlienka filmu vyzýva k antimilitarizmu, zároveň však dodáva, že na zjednotenie dynastie je silové riešenie nevyhnutné. Hrdina je skvelý maskérsky a kostýmový veľkofilm, ktorý útočí na zmysly a siaha až kamsi k nadrealistickému precitnutiu. Je to dohnané do takého extrému, až je dej nepodstatný (alebo zahnaný na vedľajšiu koľaj). Záleží na detailoch, na pocitoch a osobnej cti. ()

Vojcl

Jestli se vám líbil Tygr a drak tak naprostá povinnost vidět... Perfektní film o čínské historii... Vynikající bojové scény a nádherný příběh... ()

Her0.89

Tyto filmy jsem nikdy nemusel. Chápu, že je to legenda, ale to zde musejí létat lidé po stromech a chodit po hladině jezera ?? Nicméně Hrdina mě nadchl jak po vizuální stránce, tak i příběhem (a nesmím také zapomenout na impozantní Qinovu armádu). Spoiler!!Když zemřel Zlomený meč se Sněhovou vločkou - byl jsem dojatý, ale když zabili Bezejmeného, tak jsem byl tak trochu zklamaný ( čekal jsem trochu jinačí konec). Rozhodně je to lepší než Tygr a drak. ()

Macejko

Naozaj geniálna kamera a choreografia, scény sú umelecky dokonalé, ale príbeh a postavy vás zaujmú len málo. A prečo tí Číňania musia v každom filme lietať?! ()

Freemind

Jako prostitutka z předměstí Pekingu - navenek krásné a okouzlující, uvnitř duté jako bambusový stvol. Mám rád vizuální stylizaci (v neomezené míře), pod ní by ale měla být alespoň tenká tkáň nějakého smyslu nebo myšlenky, což bohužel není tento případ. ()

blackrain

Strhující podívaná, při které se mi až zatajil dech. Barevnost přírodních scenérií a dekorací působí ohromujícím dojmem. V příběhu se vrátíme o 2000 let zpět. Čína byla rozdělena na sedm provincií a ty mezi sebou sváděly kruté boje o nadvládu. Panovník nejmocnější z nich musí čelit útokům bojovníků. Ti mají samozřejmě různé důvody, proč se chtějí panovníka zbavit. Většinou je vede touha po pomstě. Dostat se k němu je však skoro nemožné. Ale objeví se bojovník, který nese jméno Bezejmenný. Ten se dostane až k panovníkovi. Tvrdí totiž, že zabil tři nejobávanější atentátníky. ()

ABLABLABLA

Skvělý film s vynikající kamerou, úžasné barevné kontrasty. Umění meče je spojeno s hudbou a kaligrafií... musím říct, že příběh je jednoduchý, ale je podán tolika retrospektivními záběry, z nichž každý má jinou barvu, pocity a náladu, že film vás ani na chvíli nezačne nudit. Také mě dostaly souboje červeně oděných bojovníků ve žlutém listí (naprosto výborné kontrasty) a souboj na vodě, kdy jsme se na něj mohli dívat i skrz vodu prostě neměl chybu. Velmi originální pro mě byly nápady s kapkami vody, větrem vířícím listí nebo odrážení šípů meči. A celý film doprovázela velmi příjemná hudba. ()

esopesokeso

hodnotenie csfd -,, Akční / Drama / Dobrodružný ´´ - tak ak sa niekomu zdá akčné to,že sa mečom odrazí od morskej hladiny alebo nejakým jemným plášťom odrazí 10 000 šípov a 300 metrový skok je akčný,tak ja som potom Freddy Krúger-kandidát na pápeža... Ono je to celkom pekne nakamerované,sračky sú tam pozlátené,ale mám dojem že číňania vedia asi robiť najlepšie štvorpáskové adidasy ... ()

Josh Brolin od Matky boží

30.11.2008

Jet Li láme rekordy

Jet Li láme rekordy

28.11.2007

Kromě končetin svých protivníků, samozřejmě ;-). Možná vám po jeho průměrných filmech natočených v Americe a několika lehce nadprůměrných v produkci Luca Bessona přijde, že Jet už má dny své největší… (více)