The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Hledej světlo (S01E09)

(epizoda)
  • USA Look for the Light
TV spot

Těhotná Anna vkládá důvěru do celoživotního přítele. Joel a Ellie dojdou na konec své cesty. (HBO Max)

TV spot

Litvicek

Zřejmě nejslabší a nejumělejší epizoda a zrovna na "velké finále", které nebylo vůbec velké, ani nikterak významné. Nástavba s původem matky Ellie (byť byla překvapivá) mi ve finále nic nepřinesla a vlastně jsem o ní nijak ani nestál. Trocha emocí, trocha akce a šup, jsme zpátky v Jacksonu a já končím tuhle sérii s velkým rozpačitým pocitem. ()

Sany33

Príbeh: Joel a Ellie konečne našli Svetlušky. Ellie je ochotná obetovať sa za vyššie dobro, čo ale Joel nie je ochotný akceptovať. Z nasadením vlastného života sa pokúsi vysekali ich oboch von z obrnenej pevnosti Svetlušiek. Prevedenie: Príbeh postupne gradoval a je mi ľúto že posledná časť vykreslila Joela ako slaboduchejších parchanta ktorý si ani nevie stať za slovom. Ale surovej akcie bola kopa, čo ma neskutočne tešilo a aj bavilo. Emočne tiež hodnotím veľmi vysoko a čo ešte dodať, neviem sa dočkať ďalšej série. 98% ()

darkrobyk

Těžký příchod na svět. Žirafa. Chvíle napětí. Velká milosrdná lež. První série končí, příběh samozřejmě ne, jak si možná někdo nevšimnul. Jsem rád, že hru neznám, a tak nemusím být rozhozený z toho, jak je vše jiné. Dostal jsem svižný seriál a děkuji, že ne užvaněné psychologické drama. Doufám, že tvůrci budou pokračovat ve stejném duchu. ()

PEZ

Trošku lacné a jednoduché finále prvej série. Ono, samotná časť nebola úplne zlá, akuráť pochovala behom pár minút celý zmysel toho, o čo sa dve hlavné postavy počas prvej série snažili. V tomto prípade mohli autori pridať viac minút navyše, aby poskytli Joelovi trošku väčšiu a uveriteľnejšiu motiváciu spraviť to čo spravil. Niežeby sme všetci občas nemali skrat, ale predsa, máme tu seriál, pri ktorom sme strávili už 16 hodín nášho času. Nič, ide sa ďalej, ale v druhej sérii by sa mohol posunúť seriál z epizódnych príbehov na nejaký väčší, zmysluplnejší arc. Pretože v opačnom prípade záujem u mňa sledovať Last of Us ďalej nebude stúpať, ale skôr klesať. ()

Anderton

Finále je určené čisto pre publikum, ktoré sa do seriálu bezbreho zamilovalo a svojich hrdinov a vývoj ich vzťahu chápe. Pre mňa totiž išlo o diel, kde sa z Joela stáva bezhlavý zabijak a jeho chovanie mi bolo proste iba odporné, nech sú jeho motivácie akokoľvek ospravedlniteľné. Ono to pôsobí skôr tak, že ak sme vytvorili drsný svet, tak sa postavy musia chovať extrémne násilne a tým pádom to bude super cool. Občas to aspoň trochu fungovalo, občas vôbec. Po skvelej predchádzajúcej epizóde opäť sklamanie, ale to už je pri TLOU u mňa zvykom. 50% ()

• V epizodě se objevila Laura Bailey jako zdravotní sestra, která svůj hlas propůjčila Abby, hlavní záporačce videohry „The Last of Us Part II“. (mikki089)
  • Žirafu v této epizodě si zahrála skutečná žirafa jménem Nabu. (mikki089)
  • Ashley Johnson, která ztvárňuje Annu Williams, je hlasová herečka ztvárňující postavu Ellie v herní verzi. (mikki089)

Časové pásmo bylo změněno