Papírová města

• USA Paper Towns (více)

Hrdinou příběhu je Quentin Jacobsen (Nat Wolff), normální, trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou sousedku se jménem dlouhým jako její nohy: Margo Rothovou Spiegelmanovou (Cara Delevingne). Spíše než by byli kamarády, je ale Quentin pravidelným svědkem jejích neuvěřitelných dobrodružství a také jejím tajným ctitelem. A to až do jedné noci, kdy mu Margo nečekaně zaklepe na okno jeho pokoje a vytáhne jej na podivuhodnou trestnou výpravu namířenou proti jejímu bývalému příteli spojenou s vtipnou a několikanásobnou pomstou. Díky této noční výpravě se Quentinovi nejen splní sen o sblížení s tajnou láskou, ale prožije i dobrodružství, kterým se zatím spíše vyhýbal. Jenže druhý den ráno jejich společné dobrodružství skončí a nastane nový den. Margo ve škole chybí. I další dny. Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že Margo miluje záhady a také, že pro něj zanechala určité stopy a zašifrované vzkazy. Jak moc ji vlastně zná? A co jsou to ta papírová města, o kterých Margo mluvila? A tak jej díky Margo čeká další dobrodružná výprava, na které jej tentokráte doprovází jeho nejlepší kamarádi. Ale už to není výprava za pomstou, ale cesta za záhadou jménem Margo Roth Spiegelmanová a možná také za velkou láskou. (Cinemart)

wooozie

Příběh je určitě super a v nějakých různých podobách si ho alespoň částečně většina z nás prožila a i když je závěr ve své podstatě super, možná právě proto ve mně film jako celek moc nerezonoval, ale jen zasáhl svou obyčejností a zase vyšuměl. O něco slabší než Perks of Being a Wallflower, ale v rámci kategorie teen filmů patří určitě do té lepší poloviny. A je i příjemné zjištění, že Cara Delevigne nebude v Suicide Squad působit jak pěst na oko a možná, že je přece jenom něco více, než pouze modelka. ()

Billie777

Čím to je, že ty jedinečné holky jsou ve filmech vždycky tam komplikované? Nakonec se ale ukáže, že nejsou zase tak jedinečné a komplikované, spíš jen nevědí co chtějí. Cara Delevingne je sice sympatická, hezká a docela charismatická ale ta její kamarádka je možná ještě sympatičtějí, hezčí a charismatičtější a taky není tak sobecká. Film má příjemné herecké obsazení a moc hezky se na něj dívá, dokonce se dobře zasmějete, hlavní hrdina je roztomilý ale něco tomu přece jenom chybí. ()

Seti

Sympatická indie záležitost o hledání ztracené (doslova) lásky a nalezení stejně důležitých hodnot po cestě. Docela překvapila hrající modelka Cara Delevingne, která do role podivínské a ztracené Margo sedla jak prdel na hrnec. ()

tom.nosek

Jestli tento film něco je, tak určitě ne mysteriózní, jak napovídá žánr. To už bych tam spíš viděl tu komedii. Příběhem to je něco mezi Eurotripem a... nic druhého správného mě nenapadá, typově nějaká teenagerovská romantika. A přestože jsou mi oba herci v hlavních rolích nesympatičtí, film byl jinak fajn a opravdu jsem byl překvapen, když jsem zjistil, že film skončí jiným způsobem, než jsem zprvu předpokládal. ()

Mazlik4

Klouček na cestě za svou láskou dospěje, zjistí že štěstí nemusí (složitě) hledat, jelikož šťastný je každý z nás už od narození! ()

Hanys_

Docela originální teen drama, hlavně teda tím jak dokáže přecházet z jednoho žánru do druhého a vůbec to nepůsobí rušivě. Co ale v těhle filmech o hledání smyslu života apod. potřebuju asi nejvíc, jsou pořádní a sympatičtí herci. Tady se mi to prostě všechno úplně nesešlo, ale i tak jde o dost lepší film než jakým byla první "Greenovka". ()

mclenin

"Based on the book by John Green", dozvieme sa v záverečných titulkoch a informácia je to vskutku zásadná, keďže ide už o druhý počin tohto aktuálne populárneho spisovateľa prevedený na strieborné plátno, no v porovnaní s "The Fault in our Stars" sa nejedná o citový "ždímač", ale o vtipnú, priam ľahko nadnesenú romantickú drámu, so štipkou mysteriozity uvedenej v žánrovom popise, no to ide ruka v ruke s onou tajuplnou "nevestou hôľ" Margo Rothovou Spiegelmanovou (ach tie československé tvary ženských priezvisk). Neviem ako film pôsobí na diváka nečitateľa pôvodnej látky, no ja som s jej spracovaním viac menej spokojný, a to skôr viac než menej, totiž presne tak nejak som si to celé predstavoval pri čítaní. Pochopiteľne došlo aj k odchýlkam a úpravám pre potreby scenára, no zmeny sú len kozmetické a v podstate podporujú pohodové tempo filmu. Výsledkom je potom dielko, takmer navlas kopírujúce predlohu, ktoré nikomu neublíži ani nikoho neurazí. Dielko s motívom hľadania, vraj kto hľadá nájde ... a možno aj nie. ()

lucijelucije

Určitě C. Delevingne zahrála neuvěřitelně zajímavou bytost, která dala celému příběhu jméno. Bohužel jsem předlohu nečetla, což mě strašně mrzí, protože J. Green patří mezi mé oblíbence a moc ráda, bych porovnala. Co se týče filomového zpracování, tak jsem se trošku hledala. Možná jsem měla jinou představu a touhu. Nakonec nebyl Paper Towns nudný, či slabý nebo nevýrazný, ale špetka toho tajuplna mohla být rozvinutější. A příběh Margo otevřenější. 6/10 ()

Warle

Silně na pohodu film s parádním poselstvím a fajnovým příběhem. Na pohodu strávených 110 minut. Na rozdíl od The Fault in Our Stars tady dominuje síla přátelství. Pěkný. Jen jsem asi čekal jiný happy-end. ()

peetriss

Zajímavá teen romance, která především svým záhadným nádechem a zajímavými myšlenkami, postřehy a pohledy na všední maličkosti z úst Margo (v podání skvělé Cary Delevigne) působí inteligentně a sympaticky, vzhledem k cílové skupině snad povinné občasné pařbičky a chlastání už méně. Přesto můj dojem se přiklání spíše do pozitivna, protože ta romantika a odhodlání se slepou naivitou s ní spojené dokáží zaujmout, a přitom divákovi v žádném případě nanasazuje růžové brýle, naopak umí být až nepříjemně realistická. 70% ()

Paldiny

Len ďalšia variácia na Prcičky, ktorá akurát zabudla svoje miesto a predvídateľnú pointu sa snažila podať inteligentným spôsobom. Ibaže je to také detské, naivné, neškodné, bez výraznejšej originality s banálnymi vzťahmi a rozhovormi. Parta stredoškolákov sa vydá hľadať stratenú kamarátku, aby zistili, že cestou môžu nájsť samých seba. Prevratnú zápletku v tom nehľadajte ani hlboké filozofické myšlienky. Hráme sa na piesočku a rozmýšľame, čo sa nachádza na druhej strane cesty. Film určený výhradne deťom v školskom veku, aby zistili, že aj zidealizovaní hrdinovia sú len obyčajní ľudia s bežnými problémami a vôbec nie je nič špatné na tom si vybrať vlastnú trasu a kráčať ňou. ()

Lovely.Bones

Jednou takhle seděl John Green ve svém obýváku a právě dočetl ,,Příšerně nahlas a k nevíře blízko" od Jonathan Safran Foer, a řekl si: ,,Hmm, nebylo to tak špatný. Co kdybych vyhodil všechny části, při kterých jsem brečel a nahradil je vtipy. Potom bych mohl taky vzít charaktery postav z Hvězdy nám nepřály a jenom je genderově prohodit. Teenageři to přeci nemůžou poznat. Doufám, že se z toho stane hit." A takhle se to mohlo stát, myslím si to. Foerova kniha byla zadaptovaná a velice dobře. Papírová města se také zfilmovaly, ale ne už tak věhlasně. Nat Wolff je sice sympoš, ale strašnej blbec a naivka. Cara Delevingne je nepříjemná, nesympatická a ve vyvrcholení filmu bych ji nejraději nakopal pr*el. Nejzajímavější postavou je pravděpodobně Lacey, která je sympatická, vtipná, hezká a vcelku dokonalá. Má dokonce i zajímavý životní problém, kterému mohli tvůrci darovat více času. To bohužel nešlo, protože jsme museli víc času darovat té pseudo-filozofické krávě. Pokud bych to měl porovnat s Hvězdy nám nepřály, tak je to natočené obdobně, ale s více vtipy. Humor je asi nejsilnější stránkou tohoto filmu, a ne-jednou jsem se zasmál opravdu nahlas. Je to pro naprosto stejné publikum, jako byly Hvězdy. Těm to můžu jednoduše doporučit a ostatním by se to líbit nemuselo. Nechám to čistě na vás a PS: cameo Ansela je dost trapné a nikdo se v kině nesmál. ()

simply

Hvězdy nám nepřály, byly o chlup lepší...ale stejně John Green asi nikdy nebude můj oblíbený autor. Cara Delevigne mi nebyla vůbec sympatická a jet kvůli ní přes půl Ameriky bych si teda předem rozmyslela. Jinak místy to bylo vtipné, hlavně Quentinovy kamarádi a místy klišé nad klišé. Vyzdvihla bych jedinou věc, a to samotnou myšlenku papírových měst. Taky bych chtěla takové místo navštívit....kdybych měla vybrat film který byl v podobném duchu a chytil mě víc za srdce tak Stůj při mě. ()

Jaro_slav

Jeden z těch "feel good" filmů, kerejm tuhle prvoplánovost odpustíte, protože funguje. Skvělý mladý a mně neznámí herci (akorát Ansel tam má skvělej štěk), příjemnej chytlavej soundtrack, někdy fakt líbivá kamera, i přes trošku urputnou snahu sdělit poselství o přátelství hezkej nedebilní konec. Nula důvodů předstírat nespokojenost. 80% ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra