Horečka sobotní noci

• USA Saturday Night Fever (více)

Devatenáctiletý brooklynský rodák Tony Manero (John Travolta) žije pro sobotní noci na místní diskotéce, kde se díky svým stylovým tanečním kreacím stává králem klubu. Mimo něj však jeho život není tak růžový. Doma se Tony neustále hádá s otcem a musí soutěžit se svým bratrem, který se stal knězem a rodina o něm má poněkud zidealizované mínění. Uspokojení mu nepřináší ani jeho práce v obchůdku s barvami. Všechno se ale změní, když na diskotéce zahlédne Stephanii Manganovou (Karen Lynn Gorneyová) a začne s ní trénovat na taneční soutěž. Stephanie sní o světě za hranicemi Brooklynu a její plány odstěhovat se za most na Manhattan navždy změní Tonymu život. (Cinemax)

baron156

Nezapomenutelný film s Travoltou. Legendární písně a kreace. Film se hodně hodnotí podle hereckých výkonů, ale mě se nejvíce líbily písně a hudba. ()

whitewater

Jistě, mladší generace nad tím ohrne nos. Já to viděl poprvé zkraje 80. let (a dnes teprve podruhé) a dám 5*. Nejen za taneční kreace (přestože disko jsem nikdy nemusel) a hudbu Bee Gees. Samotný příběh vůbec není stupidní, tak se tehdy v Brooklynu asi žilo a do komedie to má docela daleko. Dneska se pořád žvaní, přitom obyčejné drama ze života normálních lidí neumí natočit skoro nikdo. ()

Feacher

Travolta byl (je) prostě klasa! Příběhem nic moc, taková klasicky romantická zápletka, avšak skvela hudba, skvělá choreografie, fajn zahráno, na 4* to stačí! ()

baily

Horečka zůstává i po téměř třech desetiletích klasikou, která svou syrovostí dokáže některé lidi odradit. Dobrej příběh, skvělá hudba, kvalitně odvedená režie a vynikající Travolta, to vše tvoří z Horečky nezapomenutelný zážitek. Nemám co vytknout. ()

-ETIENNE-

Skvelý egomaniak Travolta. Samotný film mi tak trochu pripomína Príbeh z Broxu Roberta De Nira, len s tým rozdielom, že Horúčka sobotňajšej noci nepojednáva o mafii a organizovanom zločine ale o dobovom fenoméne nesmrteľnej disco hudby. Ostatnú symboliku filmu presne vystihol Radek99,... veru pravdu máš chlapče :-), len to hodnotenie nejak nesedí, u mňa 85 percent ()

gabo1

Bez mučenia sa priznám, že som trochu úchyl na disko 70. a 80. rokov. Moja srdcová záležitosť. Fantastický John Travolta v kultovej záležitosti disco scény. Ľahká tanečná muzika a ťažké sociálne témy v jednom príbehu. A pre mňa povinná záležitosť aspoň raz do roka :) Go, Tony! ()

sun.eagle

Film který podle mě není jen o tanci a hudbě, čímž je často degradován, ale má hlubší myšlenku. Je hlavně o hledání sama sebe a o dospění. S tím jak člověk dospívá tak si mění žebříček hodnot. Pochopí co je v životě skutečně důležité. Přesto tenhle film proslavila hlavně hudba kapely Bee Gees a právem. Snad jedinný případ kdy soundtrack je slavnější než film samotný. Žádný jiný film neměl a ani mít nebude slavnější soundtrack. Kultovní písně ktere pro diskotekovou generaci konci 70 let museli být modlou. A do dneška nezestárly. Na tenhle film se z chutí pokaždé rád podívám. ()

towlee

Disco a tanec jsou dvě věci, které opravdu nemám rád a kterým se pokud možno vyhýbám pořádně velkým obloukem. Horečka sobotní noci je film o discu a tanci. A to se přece stává málokdy, že vás nadchne film o něčem, co nesnášíte a že si ho potom budete chtít pustit znovu. ()

MissDark

Kultovní taneční film, ve kterém ještě mladý Travolta předvádí své herecké umění. Po prvním zhlédnutí je to pecka, ale pak už je člověk spíše zklamaný. To vše doplní skvělá discohudba Bee Gees. ()

karmenka

Tazko nieco vycitat takymto kultovym filmom, ale v tomto pripade musim podotknut, ze dej je dost mizerny, niektore sceny akoby nedokoncene... Ale celkovy dojem filmu to u mna nepokazilo. John Travolta je vo svojej ulohe tanecnika skvely, nevedela som sa vynadivat na jeho parketove kreacie a neviem, kde sa stal problem, ze v jeho dlhorocnej kariere najdem uz iba 2 filmy, ktore stoja za to- Pomada a Pulp Fiction.... Velka skoda. ()

angelop

Kultovní film, který odstartoval éru diskoték. Celý film doprovází výborná hudba legendárních Bee Gees. Na tanečnímu parketu dominuje John Travolta. Celkový dojem jsem měl z tohoto filmu velmi dobrý, protože poukazoval na chování a záliby mládeže na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let a nechybělo v něm i napětí. ()

Lodovico

Povrchný film, ktorý ťahajú nahor tanečné čísla a hudba, na druhej strane v tomto žánri filmu sa favorit na Oskara hľadá ťažko. Fascinuje ma ojedinelá práca kamery v tomto filme a strih, ktorá dáva tomuto dielku taký zvláštny štýl. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!