Mexická důlní společnost, která těží na apačském území měď, pořádá každoroční oslavu, na níž Indiáni dostávají mouku. Přijíždí na ni i mladý náčelník Ulzana, a právě on objeví v jednom voze ukryté dělo. Padne však do zajetí, dřív než stačí promluvit. Do bezbranných Indiánů náhle začnou pálit děla a pušky. Pouze několik bojovníků spasí holý život - a spolu s nimi prchá i Ulzana, jemuž se podařilo osvobodit. Jeho žena se však stala obětí kulky. Po tomto masakru Apači přísahají pomstu a neprodleně ji začnou uskutečňovat. Jejich nepřátelé Mexičané v té době opravdu nemají o starosti nouzi - do země už pronikají americké průzkumné jednotky a válka je na spadnutí... (oficiální text distributora)

Pitryx odpad!

Nemohu pochopit co jsme na tom jako klučiska viděli. přestřelky ubohé, indsmeni padají z koně aniž kdo střílí, vše je ploché, děj plytký. Chápu že na dobu a státy výrobu nemohu chtít obr šou, ale tohle je skutečně paskvil. ()

Kunderion

Bez falešný romantiky západoněmeckýho Vinnetoua, drsnej a výbornej film z produkce východoněmecký DEFA. Kdysi jako kluk jsem to možná nerozlišoval, ale o to víc při současným shlídnutí tenhle kousek oceňuju... ()

seefoo

Velmi trapný, zoufalý a nechtěně vtipný western, který má původně sloužiti jako náhrada za Vinettoua. Tohle páni v NDR moc nevychytali. ()

Scaevola

Snímek je plochý a naivní, ale to by až takový problém nebyl, protože v hlavní roli vystupuje G. Mitič a černá paruka. Skutečným průšvihem je, že vyjma úvodní hloupé vyvražďovací akce film sleduje hodinové přípravy na vyvrcholení, které je odbyto pouze mimochodem. Mám-li to říci zkrátka - strašlivá nuda. ()

Džótí

Mně se to líbilo. Nic jsem nečekala, nejprve jsem slyšela jen hudbu a ta se mi teda nelíbila, ale děj mě zaujal. Přijde mi to možná ještě lepší než třeba Žut. Takové na nic si nehrající, přímočaré a dva hlavní hrdinové jsou sympatičtí (děda Apač a pan Mitič). Jo a taky mi to přijde lepší než třeba Blauvogel. ;-) ()

milos.bradik

Toto se může líbit jen lidem, kteří nepotřebují ve filmech herce, ale stačí jim akce, zabíjení a svalnatí Indiáni, kteří dokáží mizet před očima i tam, kde je dohlednost na míle daleko a není kam se ukrýt. Prostě film bez solidního scénáře a bez logiky, hlavně, že jsou tam hodní svalnatí Indiáni a zlí bílí vetřelci. ()