poster

Schmitke

 • Německo

  Schmitke

 • Slovensko

  Schmitke

  (festivalový název)

Komedie

Česko / Německo, 2014, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Madsbender
  ****

  [Febiofest 2015] Takmer sa mi nechce veriť, že je tak spoločensky trefné a komplexné dielko prostým absolventským debutom. Hypnotická hra s formou a veristický obsah. O tom nemožno písať a rozprávať, to je nutné vidieť (a počuť). 85%(4.4.2015)

 • Georgex
  ****

  Český film, který nepůsobí jako laciná televizní inscenace? To tu dlouho nebylo a nutno říci, že se jedná o možná nejlepší tuzemský počin za poslední roky, která těží zejména ze skvělého výkonu Petera Kurtha a Petra Vrška, výborně zvládnuté kamery, zvuku a skvělého využití krásy Krušných hor, které jsou pro lehce mysteriózní zápletku jak dělané. Štěpán Altrichter si tímto filmem nastavil vysokou laťku a doufejme, že o něm ještě hodně uslyšíme, jelikož soudě podle tohoto filmu je to jedna z největších nadějí současné české kinematografie. Moje hodnocení 75%.(20.2.2016)

 • baribal
  ***

  Přátelé, vyplatí si počkat na konec titulků.. po titulková scéna sice není, ale jsou to potitulkové titulky. Krásná příroda, zvuk a fajn herci, příběh skoro až mystery zhatí poslední minuty.. i tak si ale přeji více filmů typu Schmitke. Zaslouží si nezapadnout.(26.2.2016)

 • Sarkastic
  ****

  „Lidé jen tak sami nemizí. Nakonec to vždycky má jednoduché vysvětlení.“ K filmu jsem přistupoval trochu s despektem, ta kombinace komedie, mysteriózna a specifického prostředí ve mně nebudila moc důvěry…ale ono to překvapivě fungovalo! Tedy, bohužel jen po určitou dobu. Cca 70 minut mě to bavilo naplno a já předl jak kocour…dalších 10 minut už podstatně míň, ale pořád jsem doufal, že ta houstnoucí absurdnost přece jen dostane nějaký smysluplný závěr…no a poslední desetiminutovka mě vyvedla z omylu. Škoda, 5*-ový potenciál, který tento film určitě měl, tak nakonec zůstal nenaplněn. Ať už to bylo kvůli tvůrcově bezradnosti ohledně ukončení či snad touze hrát si na Lynche. Nicméně solidní 4* snímku ani těch posledních 20 minut nesebere. Originalita, humor, absurdně-tajemná atmosféra, svérázné postavy (vyšinutý geolog!) a překvapivě kvalitní technická stránka stojí za zhlédnutí (i když vše třeba tak úplně nepoberete). „Ty cesty mi tu připadají všechny stejné.“ - „To bude tím, že všechny stejné jsou, pane Schmitke.“(13.7.2016)

 • xxmartinxx
  ****

  Hezká hra na film, bohužel chybí nějaké zastřešení a nakonec se až moc odhalí, že tohle bylo čistě blbnutí na efekt. Přesto je mi ten film velmi sympatický. 3 a 1/2(6.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace