• Německo

(festivalový název)

Komedie

Česko / Německo, 2014, 94 min

• CzechGod

celkem zajimavy film, ale chtelo by to misto metafor nejake smysluplne rozuzleni(1.5.2016)

Hodně nevšední zásah do divočiny.(22.4.2016)

Hezká hra na film, bohužel chybí nějaké zastřešení a nakonec se až moc odhalí, že tohle bylo čistě blbnutí na efekt. Přesto je mi ten film velmi sympatický. 3 a 1/2(6.7.2015)

Přátelé, vyplatí si počkat na konec titulků.. po titulková scéna sice není, ale jsou to potitulkové titulky. Krásná příroda, zvuk a fajn herci, příběh skoro až mystery zhatí poslední minuty.. i tak si ale přeji více filmů typu Schmitke. Zaslouží si nezapadnout.(26.2.2016)

Jedno velké mysteriózní wtf, které je ale v mnoha aspektech příjemným zjevením naší současné kinematografie (to bude tou německou koprodukcí). Můj pocit ze Schmitkeho se dá přirovnat k pocitům běžného diváka sledujícího běžný film od Lynche: "Nepochopil jsem to, ale bylo to super." Slušně fungující atmosféra, dobří herci a především mimořádně nadprůměrná práce se zvukem a hudbou. 7/10(6.10.2015)

• - Natáčelo se v krušnohorských Abertamech, také Božím Daru, na Plešivci, v Potůčkách, v Nových Hamrech i v Berlíně. (ondey)

• - Film má podle režiséra Štěpána Altrichtera dokazovat slova spisovatele Petra Mikšíčka, že Krušné hory jsou: "Láska na druhý pohled". (ondey)

• - Ve filmu vystupují skuteční obyvatelé Abertam. Například hospodský z hostince U Bobra hraje sám sebe, dokonce ve vlastním oblečení. Také štamgasti z hospody jsou reální. (ondey)