poster

Schmitke

 • Německo

  Schmitke

 • Slovensko

  Schmitke

  (festivalový název)

Komedie

Česko / Německo, 2014, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sevcik
  ****

  Altrichterův debut Schmitke je film, který se v podstatě nedá zařadit do žádného z existujících žánrů. Tudíž nečekejte, že se vám dostane dobré komedie. Nedostane. Čistokrevná komedie to totiž není, má spíše jen komediální nádech a pár úsporně úsměvných momentů, drama to ale zase také není a mysteriózno tu taky nefunguje pořád. Ale co vím určitě - je to setsakra dobrý film. Jeho hlavním plusem je právě to, že se nedá zaškatulkovat. To pak nevíte, co máte čekat a já jsem jedině pro. Dokonce ani skutečnost, že je to český film (i když v koprodukci), vám nezajistí, že se zde bude mluvit převážně česky. Hlavní herec, který je mimochodem naprosto skvělý, je totiž Němec. A své role se Peter Kurth zhostil fantasticky. Co dále musím pochválit, je naprosto jedinečná práce se zvukem, to jsem až žasl. A dále byla skvělá také kamera - vyloženě ukázková práce - a také lehce nadlehčená hudba. No, nezbývá mi, než tento zajímavý snímek doporučit a podotknout, že se od tohoto režiséra ještě máme na co těšit. Mládí vpřed!!(24.1.2016)

 • Sarkastic
  ****

  „Lidé jen tak sami nemizí. Nakonec to vždycky má jednoduché vysvětlení.“ K filmu jsem přistupoval trochu s despektem, ta kombinace komedie, mysteriózna a specifického prostředí ve mně nebudila moc důvěry…ale ono to překvapivě fungovalo! Tedy, bohužel jen po určitou dobu. Cca 70 minut mě to bavilo naplno a já předl jak kocour…dalších 10 minut už podstatně míň, ale pořád jsem doufal, že ta houstnoucí absurdnost přece jen dostane nějaký smysluplný závěr…no a poslední desetiminutovka mě vyvedla z omylu. Škoda, 5*-ový potenciál, který tento film určitě měl, tak nakonec zůstal nenaplněn. Ať už to bylo kvůli tvůrcově bezradnosti ohledně ukončení či snad touze hrát si na Lynche. Nicméně solidní 4* snímku ani těch posledních 20 minut nesebere. Originalita, humor, absurdně-tajemná atmosféra, svérázné postavy (vyšinutý geolog!) a překvapivě kvalitní technická stránka stojí za zhlédnutí (i když vše třeba tak úplně nepoberete). „Ty cesty mi tu připadají všechny stejné.“ - „To bude tím, že všechny stejné jsou, pane Schmitke.“(13.7.2016)

 • LadyPupu
  *

  Oh, Mensch! Was sollte das heissen? Das war wirklich unglaublich! Am Anfang hab' ich gedacht, dass... Pardon, zapomněla jsem se přehodit... Takže - co to mělo znamenat? Fakt neuvěřitelný! Na začátku jsem myslela, že to bude komedie, jak tam Schmitkeho dcera u stolu hučela nad šutrem, to bylo gut, ale co dál? Co to also bylo? Komedie ne, thriller ne, psycho drama ne. Závěr slovy místního starosty: Bitte, danke, těšilo mě. P.S. Jedna hvězda za kameru a němčinu zusammen. Víc nemůžu. Das geht nicht. :-( P.P.S. Znovu jsem si pustila konec a mám dojem, že ani scénárista úplně nevěděl, co tím myslel. Všichni jsou to Unterwassermanni...(28.1.2016)

 • hirnlego
  ***

  Docela příjemná, lehce mysteriózní (chtělo to víc přitlačit, hloubějc, drsnějc, hnnnng) atmosféra podpořená hodně dobrým zvukem (v dobách, kdy jsem nejvíc ujížděla na Neubautenech, bych si u všeho toho vrzání stříkla do trenek), navíc les je dost vděčný místo (a větrný elektrárny jsou můj fetiš). Nakonec to ale tak nějak vyšumí do ztracena. (3,5*)(25.3.2015)

 • xxmartinxx
  ****

  Hezká hra na film, bohužel chybí nějaké zastřešení a nakonec se až moc odhalí, že tohle bylo čistě blbnutí na efekt. Přesto je mi ten film velmi sympatický. 3 a 1/2(6.7.2015)

 • - Obec Chřmelava, ve které se děj filmu odehrává, je smyšlená. Žádná taková vesnice v Krušných horách neexistuje. Název obce tvůrci vymysleli schválně takový, aby se Němcům špatně vyslovoval. (ondey)

 • - Korejské publikum si film velmi oblíbilo. Režisér Štěpán Altrichter se vyjádřil, jak byl překvapen, že Korejci dokážou pochopit český humor a dokonce si film přejmenovali na "Mister Schmiteké". (Terva)

 • - Větrná elektrárna z filmu se nachází na Božím Daru. (janhabart)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace