Příběh Marie je taaak šíleně nemastnej, neslanej film. Rozhodně to není špatné, ale vůbec nic to ve vás nezanechá. Měla jsem v průběhu filmu strašně smíšené pocity a ve výsledku z toho moc moudrá nejsem. Asi největší pozitivum je, že tam měl tolik prostoru francouzský znakový jazyk, ALE absolutně netuším, nakolik to byla nějaká jeho čistá forma. To už bych se tu ale zamotávala do něčeho jiného. Takže super, že ten film vůbec je, ale bohužel je to takový nijaký.(29.4.2016)

Veľmi silná káva. Smutné, priznám začiatkom trošku aj otravné, veselé, krásne :-)! Minimalistická klubofka jak ľusk, nazdar(31.1.2015)

Silný příběh, dobře zpracovaný. U mne byl vážným kandidátem na 5*, ale po velkém očekávání, jsem jím tak trochu zklamaná. Něco totiž tvůrci vůbec nezvládli: Tohle že bylo klášterní prostředí v závěru 19. století? Směšné! Mně to připomínalo spíš nějakou současnou charitativní organizaci, která nemá s katolickou církví nic společného! Že by se inspirovali v dnešních liberalismem prolezlých klášterech? - - - Více o skutečné Marii Heurtinové a o vzniku filmu zde: http://www.invarena.cz/?p=19051 Podle mého názoru film s podobnou tématikou http://www.csfd.cz/film/7199-divotvurkyne/prehled/ z roku 1962 vychází ze srovnání o dost lépe!(27.2.2016)

Velkolepý příběh řádové sestry, která naučí hluchoslepou chovanku základní věci včetně komunikace se světem. Je to pro ní poslední poslání před neodvratnou smrtí způsobenou nemocí. Vznikne tak mezi nimi krásné pouto... "Malé" hrdinství tohoto světa aneb kam se hrabe Slepá.(23.6.2015)

Nádhera. Zpočátku jsem obával, že to bude hlavně emoční ždímačka (což koneckonců nakonec byla), ale vyklubal se z toho zcela originální, vkusně udělaný film. Obě hlavní herečky jsou skvělé, aniž k tomu potřebují kdovíjaká bombastická gesta, stačí jim úsměv, pohled... to mám rád.(19.4.2015)