Nádhera. Zpočátku jsem obával, že to bude hlavně emoční ždímačka (což koneckonců nakonec byla), ale vyklubal se z toho zcela originální, vkusně udělaný film. Obě hlavní herečky jsou skvělé, aniž k tomu potřebují kdovíjaká bombastická gesta, stačí jim úsměv, pohled... to mám rád.(19.4.2015)

"Ona ještě čeká na slova..." Krásný film o lidskosti a potřebě lidské blízkosti. Lze komunikovat s Marií, která je zároveň hluchá a slepá? A pokud ano, tak o čem? V čem vlastně spočívá její lidskost? A může se se svým handicapem někomu přiblížit, vytvořit s ním vztah? A jak s ní mluvit o smrti? Mnoho otázek klade tento film, ve kterém je minimum slov. Doporučuji. Zajímavé komentáře: Majkak, Pevek2, Slarque, J*E*A*N*N*E.(14.1.2015)

Temný uzavřený syrový svět Marie, který se pomalu, těžce, proměňuje v život plný doteků, vjemů, otevřenosti a touhy poznávat jej naplno dál. Se všemi jeho krásami a těžkostmi, nadějí, vírou i smrtí. S pomocí vytrvalé a odhodlané sestry Marguerite, jež snad jako jediná v Marii vidí duši, které je možno pomoci a také svou životní cestu, se Marie stává z nezvladatelného divokého dítěte, neschopného života ve společnosti, velmi vyrovnanou, odhodlanou a obdivuhodnou dívkou, jež posouvá pohledy ostatního světa na životy hluchých a nevidomých. Film, který nevydírá a přitom jsem kolikrát musela odvracet pohled před tolika pocity, které z něj ke mně přicházely.(10.6.2016)

Tu kocúr, tu kocúr! Na mňa to nezabralo! Ďalší film pre ženy o láske a empatii. No dyť jó, když to divačky chtějí a výrobci papírovejch kapesníku sponzorují, tak ať se to promítá. Teraz vážne: Ak vynechám silný emocionálny drive, ktorý to síce malo, ale ktorý išiel mimo mňa, tak je to priemerný film so zaujímavým námetom.(26.4.2015)

Veľmi silná káva. Smutné, priznám začiatkom trošku aj otravné, veselé, krásne :-)! Minimalistická klubofka jak ľusk, nazdar(31.1.2015)

• - Arianu Rivoire si režisér do role Marie Heurtin vybral až poté, když za ním přišla, že se zapoměla zaregistrovat na castingu.(Zdroj: Cinema). (M.B)