Dalo by se říci, zcela podle očekávání, pokorná služebnice Boží s hojivou čaromocí na správném místě. Jemná, hodná, skromná. Není to žádný mimořádný film, ale přednost je v jeho hluboké lidskosti.(21.11.2015)

"Ona ještě čeká na slova..." Krásný film o lidskosti a potřebě lidské blízkosti. Lze komunikovat s Marií, která je zároveň hluchá a slepá? A pokud ano, tak o čem? V čem vlastně spočívá její lidskost? A může se se svým handicapem někomu přiblížit, vytvořit s ním vztah? A jak s ní mluvit o smrti? Mnoho otázek klade tento film, ve kterém je minimum slov. Doporučuji. Zajímavé komentáře: Majkak, Pevek2, Slarque, J*E*A*N*N*E.(14.1.2015)

Velkolepý příběh řádové sestry, která naučí hluchoslepou chovanku základní věci včetně komunikace se světem. Je to pro ní poslední poslání před neodvratnou smrtí způsobenou nemocí. Vznikne tak mezi nimi krásné pouto... "Malé" hrdinství tohoto světa aneb kam se hrabe Slepá.(23.6.2015)

Velmi silný snímek, do kterého když se patřičně ponoříte, nepustí vás. Námět je sám o sobě poutavý a perfektní, ztvárnění rovněž nemá chybu a herecké výkony jsou natolik civilní a uvěřitelné, že ani nemáte pocit, že sledujete "pouhý" film. Příběh Marie nepostrádá emoce, které jsou ovšem divákům předloženy nevtíravým způsobem, což je veliké plus. Jak tu již zaznělo od jiných uživatelů - Příběh Marie není nějak zvlášť ohromující film, ale zato je velice lidský. V tom je právě jeho největší síla.(12.2.2017)

Nádhera. Zpočátku jsem obával, že to bude hlavně emoční ždímačka (což koneckonců nakonec byla), ale vyklubal se z toho zcela originální, vkusně udělaný film. Obě hlavní herečky jsou skvělé, aniž k tomu potřebují kdovíjaká bombastická gesta, stačí jim úsměv, pohled... to mám rád.(19.4.2015)

• - Arianu Rivoire si režisér do role Marie Heurtin vybral až poté, když za ním přišla, že se zapoměla zaregistrovat na castingu.(Zdroj: Cinema). (M.B)