Hollywood v koncích

• Česko Hollywood Ending (více)

Woody karikuje sám sebe - neurotického režiséra Vala Waxmana, na kterého padnou zlé časy. Jo, kdysi to byl pán režisér, ale od té doby se mnoho změnilo a Val teď může být vděčný za sebemenší druhořadý kšeftík v televizi. Manželky a milenky jsou na světě proto, aby svým drahým občas podaly pomocnou ruku. Val dostane od své exmanželky nabídku režírovat velkorozpočtový "mainstreamový film". Je to skvělé, ale katastrofy jsou tady zase od toho, aby nám znepříjemňovali život - Val dočasně oslepne následkem své chronické paranoi. Jde o velký balík peněz a tak skupinka jeho pěti kamarádů dělá vše pro to, aby se šéfproducent o režisérově slepotě nedozvěděl. Tahle Valova disfunkce na sebe ve filmu váže desítky skvělých gagů a situací, které nenechají Vaši bránici v klidu. Zrodila se velká groteska a Woody Allen byl zase u toho. (oficiální text distributora)

dzberry

Hollywood Ending jsem zkouknul ze zvědavosti, chtěl jsem poznat původního Xindla X, dočkal jsem se sice až ke konci filmu, ale co už... Typický neurotický a užvaněný Woody, zápletka, ech...slepý a popletený režisér, situace střídá situaci, dialog střídá dialog, předvídatelná pointa (moh to mimochodem ještě rozšířit třeba o hluchého zvukaře, slepého kameramana, němého herce či autistickou skriptku), některé jeho fórky jako kdybych znal z jistého vesnického autorského divadla – infantilní, průhledné... Woody je zvláštní. Vůbec totiž netuším, jestli ho mám, nebo nemám rád, jestli mi s tím svým humorem leze, či neleze na nervy (netvrdím, že úplně vždy...ale většinou). Tenhle film mi tuhle nejistotu ještě více prohloubil... ()

jafuska

Nebylo to tak špatné, ale bohužel se moc mluvilo a děj byl pro mě tak trochu nezáživný, neříkám, že herec Woody Allen není dobrej herec, ale kdyby bylo trochu méně dialogů, přeci jen by to bylo lepší a originálnější, takto jen slabší průměr ()

(fjw)

Moc se mi to líbilo. Velmi osobitý humor....filmy Woodyho Allena zatím ještě neznám, ale okamžitě si doplním vzdělání.... ()

natalie15

Ja som sa teda pri tomto filme mimoriadne bavila. Musím priznať, že sa v ňom síce veľa rozprávalo, ale po polhodinke som si na to zvykla a vychutnávala som si tragikomický príbeh neurotického režiséra, ktorý pred natáčaním svojho diela, ktoré ho malo opäť vyniesť na výslnie, oslepol. Herecké výkony boli super a takisto aj zápletka sa mi páčila. Takže u mňa to je 80% a ****. ()

Florentyna

Přitažlivé prostředí filmařského zákulisí a práce na výrobě filmu, výborná Téa Leoni. A slepota režisérova? Trochu mi připomíná zápletku z jednoho staršího dramatu o baletce co se neudrží na nohou a komikovi, co už nikoho nebaví ..., že by? :) Nu, Woody Allen měl pro klasiku a antikvity vždycky slabost.. ()

kubilov

Filmů ze zákulisí o celém procesu během vzniku nového filmu není nikdy dost, zvlášť když se do toho pustí taková osobnost jakou je například právě zde Woody Allen. Hollywood v koncích prezentuje Woodyho tentokrát jako přestárlého režiséra, který má svůj zenit zdánlivě za sebou, avšak díky exmanželce se mu naskytne nevídaná příležitost, tedy natáčení mnohamilionového filmu o jeho milovaném městě: "Město, které nikdy nespí". No ale to by to nebyl Woody, kdyby si jako hlavní postavě nenaordinoval pořádnou roztržitost a roztěkanost, která vede dokonce až k psychosomatické slepotě, se kterou se pak potýká během celého procesu natáčení filmu, což vyústí v nejednu vtipnou situaci. Ačkoliv se Woody velmi snaží, tak přeci jenom jako slepý nemůže tolik prodat svoje nezaměnitelné herectví, a tak v těchto momentech občas film nudí a celkově tak nějak pokulhává, to ale na druhou stranu bohatě vynahrazuje situační humor, skvělá Téa Leoni, a komplexní satira na Hollywood a všechny jeho postavičky, kterou v tomto filmu Allen skryl. ()

Muso

Klasický W.Allen tentokrát ako neurotický filmový režisér s psychosomaticky vyvolanou slepotou. Už to samo osebe vyvoláva úšklebky a keď si ktomu pridáte jeho typické štiplavé dialógy, kvalitné herectvo a príjemný swing 30tych rokov máte o zábavu postarané. Jediné čo mi trocha prekážalo bolo ale chvílkové očividné prehrávanie Allenovej filmovej exmanželky Téa Leoni. Proste jej ten roztekaný štýl energického vyjadrovania a gestikulácie aký používa Allen vôbec nesedel. ()

Kria

Aťsi je to slabší kousek, ale řada věcí byla velice zábavná a pád jsem si na videu musela pustit snad sedmkrát za sebou, než jsem se ho nabažila. Tak za ten je bod navíc. ()

kverula

První film Woodyho Allena, který nastartoval můj zájem o další režisérská díla. Komedie plná nahodilých situací. Slepý režisér a čínský tlumočník? Víc takových komedií, prosím. ()

xander

Len priemerná a nie príliš vtipná konverzačná komédia,vlastne klasický film Woodyho Allena.Herci sú skvelý ale ak sa vám nepáčia filmy Woodyho Allena nebude sa vám páčiť ani tento a naopak. ()

ragtime

Kde začať? Mandarínsky kameraman, náhly problém pri natáčaní alebo rozhovor v reštaurácii medzi Woodym a Téou? Jeden nápad lepší ako druhý. Takto fyzicky som snáď Woodyho ešte humor vyjadrovať nevidel, dalo by sa napísať, že miestami to bola až groteska. A tie mená: Al, Val, Hal,... ()

Awer

Je to dost bulšit. Ten chlápek co to natočil musel bejt slepej. ;) Allenovi to ale odpustím, dialogy byly převážně bomba + námět + obsazení a celkově úúžasnej oddech ()

Dupac

Vetché. Jakási satira na filmový průmysl, který se Woodymu Allenovi, filmařsky ustrnulém někdy kolem 80. let 20. století, začal na počátku milénia nezadržitelně vzdalovat. Vedlejší postavy, zjevně zamýšlené jako karikatury příčin Allenových neuróz (hollywoodští producenti, rockoví muzikanti s kérkama a piercingem, ambiciózní všemdalky z castingu, bulvární novináři), budí paradoxně mnohem větší sympatie než sám hlavní protagonista, sám sebe uvrhnuvší do šouravé role slepého režiséra během natáčení. Hollywood Ending byl vyčichlý už v době premiéry a jen dýchavičně pošilhává za Allenovými majstrštyky, kterým bylo v době natáčení už dávno přes dvacet. Zpětně chápu, že následné tvůrčí vzepětí po tomhle kusu čekal málokdo. ()