Muž a žena

Scénografie:

Robert Luchaire

Kostýmy:

Richard Marvil

Ústřední melodii z tohoto filmu nezapomenu do konce svých dnů .....Dnes už nožná ztrácí malinko na tom kouzlu, které které se prolínalo celým příběhem, ale i tak má svojí sílu, kterou má málokterý film podobně laděný v dnešní době.(6.1.2016)

Krása jásá! Ano romantické melodrama, které někteří neváhají přirovnat k červené knihovně. Jenže ten film je pořád moderní svými postupy. Vynikající kamera, kompozice scén, klipové sekvence, hravost, přechody mezi žánry, náladami, silné herecké obsazení Jean Luis Trintignant a hlavně osudová Anouk Aimée, to vše podtrhuje hudba, která do toho skvěle pasuje. Velmi silný zážitek, který prostě jen tak něco nepřekoná. Všichni by si měli uvědomit, že to co Lelouch použil, z toho žije žánr dodnes! (a nemyslím tím jen tvůrce z Evropy a USA, ale zejména Asie - Wong Kar Wai a Jae-young Kwak by jistě mohli vyprávět...) Film, který podle mě nezestárl ani trochu.(17.3.2011)

...........Na svoji dobu moderní a originální melodrama. I po 30 letech po zhlédnutí se mi stále vybavují střídavě černobílé a barevné flashbacky, které jakoby nahrazují vypravěče. Ve skutečnosti snímek, který pojednává pouze o muži a ženě, s postupujícím časem a výběrem atraktivního prostředí nabývá na sytosti, celistvosti, děj je mistrně sešněrován, aby divákovi prožitky byly opravdu silné a intenzivní..........(24.4.2005)

Zdá se mi, že už to tak nefunguje, jako kdysi, že tomu čas přece jen už aspoň jednu hvězdu ukrojil. I tak ale nádherný snímek.(28.10.2006)

Lelouche lze pouze hltat plnými doušky, jinak Vám to nedovolí..!(22.8.2008)

• - Film se natáčel na Květinovém pobřeží na pláži v Deauville a v Monaku. (Cucina_Rc)

• - Oba hlavní představitelé své dialogy improvizovali. (Cherish)