poster

Muž a žena

 • Francie

  Un homme et une femme

 • slovenský

  Muž a žena

 • anglický

  A Man and a Woman

Drama / Romantický / Psychologický

Francie, 1966, 102 min

Režie:

Claude Lelouch

Scénář:

Claude Lelouch

Kamera:

Claude Lelouch

Hudba:

Francis Lai

Střih:

Claude Barrois
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • aniiicka
  *****

  Filmový zážitek! Dostalo mě všechno - HUDBA!, francouzská atmosféra 60. let, herci, dialogy, skladba scén,...Někteří se zabývají tím, proč jsou některé záběry barevně a některé černobíle. Já princip neznám, někde jsem četla, že to bylo z důvodu financí, ale musím říct, že během filmu mi to přišlo naprosto přirozené a vůbec ne rušivé. ''Muže a ženu'' jsem chtěla vidět dlouho, film už jsem měla i k dispozici, ale pořád jsem se k němu nemohla dostat. Letos v létě nám ho na jazykovém kurzu doporučoval náš skvělý profesor. Mluvil o něm tak hezky, že jsem si ho při nejbližší příležitosti konečně pustila a prostě nádhera, možná ještě doteď si zpívám tu krásnou melodii. Ve filmu zazní kromě klasického ba da ba da da da da da da další skvělé skladby - jako pro mě vyjímečné ''Plus Fort Que Nous'', dále pak ''Samba Saravah'' nebo smutné ''A L'ombre De Nous''. Hudba mě v tomto filmu skutečně uchvátila. Ještě malá zmínka k hereckým představitelům. Určitě nejsem sama, když si myslím, že Jean-Louis Trintignant a Anouk Aimée tvořili jeden z filmových páru, na které se prostě nezapomíná.(5.2.2012)

 • Vitex
  ****

  Celkově dost přeslazený, ale některé momenty jsou úchvatné.(1.2.2013)

 • Malarkey
  ****

  Chvílemi černobílé, sépiové, ale i barevné. Celkově hodně zajímavé. Také s momenty, ve kterých se mluví, ale i s momenty, ve kterých se vůbec nemluví. Kupodivu scény, ve kterých se nemluví, jsou daleko více vypovídající než ty, ve kterých se mluví. No a ve své podstatě je to vlastně film s příběhem, který je jako každý jiný. Co je na něm důležité tak ta přesná režie, s jakou je tenhle příběh natočený. To je totiž na celém filmu nejzajímavější. Díky barevným filtrům jsem si totiž dělal představu o tom, co ti dva v sobě skrývají a s čím se snaží jeden druhému otevřít. Bylo to zajímavé a nechalo to ve mně hodně zvláštní náladu. Ta byla ještě k tomu podpořena velice zajímavými záběry na závody, které si režisér vysloveně užíval. Nepamatuju si, kdy jsem cítil takové souznění jako s dvojkou v tomto filmu. A že to nebylo souznění jednoduché, spíš naopak.(14.2.2015)

 • 5150
  ****

  V době natáčení 27 -letý režisér Claude Lelouch dokázal s minimem finančních prostředků a během pouhých tří týdnů natočit film, který poté mimo Zlaté palmy a dvou oscarů, získal dalších 45 ocenění na festivalech po celém světě a svého autora tak proslavil. // Febiofest 2006(24.3.2006)

 • Rudovous
  *****

  Francouzsky filmovy existencionalismus ve sve vrcholne forme. Zivotni zazitek. Uzasna hudba a kamera o hercich nemluve.(22.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace