poster

Muž a žena

 • Francie

  Un homme et une femme

 • slovenský

  Muž a žena

 • anglický

  A Man and a Woman

Drama / Romantický / Psychologický

Francie, 1966, 102 min

Režie:

Claude Lelouch

Scénář:

Claude Lelouch

Kamera:

Claude Lelouch

Hudba:

Francis Lai

Střih:

Claude Barrois
(další profese)
 • Ajantis
  ****

  Snímek jako stvořený pro první filmové rande. Náladový a citlivý film o obyčejném setkání muže a ženy, jenž zdůrazňuje potřebu pokračovat stále dále, i přese všechno, co bylo, a přese všechna trvalá pouta s minulostí. Svým vyzněním je film v zásadě banální, jeho přednostmi jsou oproti tomu značná poetičnost a melancholičnost řady scén; snaha o vzbuzení citové odezvy je však trochu přehnaná, když obzvláště způsob užití obrazových filtrů a hudby působí místy prvoplánové. Ač si film kvůli naposled uvedenému zaslouží spíše tři hvězdičky, z osobní zaujatosti a kvůli Anouk Aimeé dávám o jednu víc.(30.8.2014)

 • 5150
  ****

  V době natáčení 27 -letý režisér Claude Lelouch dokázal s minimem finančních prostředků a během pouhých tří týdnů natočit film, který poté mimo Zlaté palmy a dvou oscarů, získal dalších 45 ocenění na festivalech po celém světě a svého autora tak proslavil. // Febiofest 2006(24.3.2006)

 • Pohrobek
  ***

  V Deauville se jednoho studeného zimného večera potkávají Anne Gauthier(Anouk Aimée) a Jean-Louis Duroc (Jean-Louis Trintignant), oba kolem třiceti, poté co odvezli své děti zpátky do internátu. Anne zmešká vlak a příjme Jeanovu nabídku, aby ji odvezl svým autem do Paříže. Během cesty se začínají postupně sbližovat, přestože stále nemohou ze svých myslí vyhnat své staré partnery... Tehdy devětadvacetiletý Claude Lelouch se tímto filmem proslavil takřka přes noc. Už zde se projevily charakteristické rysy jeho další tvorby, a to především pohyblivá a postavy obskakující kamera a tématické zaujetí pro vztah mezi mužem a ženou. Ve filmu se v podivném, ale přesto oku lahodícím rytmu střídají barevné části s černobílými, což mu nijak neškodí. Toto Lelouchovo dílo, na němž se on sám podílel i jako kameraman, scénárista, střihač a producent bylo oceněno mnoha cenami: zlaté glóby za nejlepší zahraniční film a nejlepší herečku.(11.2.2005)

 • anderson
  *****

  Réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = MARTA MRLIANOVÁ - Prekrásny nesentimentálny film o večnej téme. (12.8.2009)(12.8.2009)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,000,000Tržby Celosvetovo $-(28.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace