Muž a žena

Scénografie:

Robert Luchaire

Kostýmy:

Richard Marvil

Réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = MARTA MRLIANOVÁ - Prekrásny nesentimentálny film o večnej téme. (12.8.2009)(12.8.2009)

Melodrama o setkání dvou lidí, které spojuje a zároveň rozděluje smrt svých partnerů. Výborný a reálně působící scénář a přesvědčiví herci. I přes pomalé tempo film dokáže udržet diváka až do konce.(19.1.2012)

V době natáčení 27 -letý režisér Claude Lelouch dokázal s minimem finančních prostředků a během pouhých tří týdnů natočit film, který poté mimo Zlaté palmy a dvou oscarů, získal dalších 45 ocenění na festivalech po celém světě a svého autora tak proslavil. // Febiofest 2006(24.3.2006)

Věčné téma. Prostě nazvané. Klasicky pojaté. Moderně zabalené. Ke své vlastní škodě příliš moderně. V chaotickém střídání různě barevných, potažmo nebarevných materiálů se mi nepodařilo najít nějaký řád (že by třeba ty pravděpodobně zásadnější vzpomínky byly sytě barevné, ty méně důležité černobílé apod.). Během prvních minut, přesněji během prvních padesáti minut, jsem měl problém rozlišit přítomnost od minulosti, představy od skutečnosti, scény podstatné od nepodstatných. Film se mi nicméně přesto a stejně místy líbil tolik, že jsem měl chuť udělit mu pět hvězdiček, ale pak, když už ty bezdějové (a přiznejme si to – zbytečné) scény podbarvené přenádhernou hudbou Francise Laie trvaly příliš dlouho, mě ta touha opustila. Vybízivě ostýchavé pohledy Anouk Aimée mě lákají k dalšímu zhlédnutí a třeba i přehodnocení názoru na Muže a ženu, na film, maskující svou intelektuální sebestřednost prostinkou love story „pro všechny“. 70% Zajímavé komentáře: dwi, atlee(15.11.2009)

Lelouche lze pouze hltat plnými doušky, jinak Vám to nedovolí..!(22.8.2008)

• - Oba hlavní představitelé své dialogy improvizovali. (Cherish)

• - Film se natáčel na Květinovém pobřeží na pláži v Deauville a v Monaku. (Cucina_Rc)