Koza

Bývalý olympionik, boxer Peter Baláž, přezdívaný Koza, žije se svou partnerkou Mišou v ghettu sociálně vyloučených. Miša nečekaně otěhotní a je rozhodnuta nechat si dítě vzít. Nutí Kozu, aby sehnal peníze na potrat. Koza, který už delší dobu netrénuje, se rozhodne vstoupit opět do ringu, ale nechce vydělat na potrat – chce získat peníze na to, aby Míšu přesvědčil, že si dalšího potomka mohou dovolit. Koza se tak vydává se svým manažerem na „turné", ve kterém však nejde o vítězství, ale o to, kolik úderů dokáže Koza vydržet. Ve filmu hraje sám sebe nejen Peter Baláž, účastník olympiády v Atlantě, ale také jeho trenér Ján Franek, který boxoval na olympiádě v Moskvě. (AČFK)

ledzepfan

Slovenská legenda o NEslavném návratu, aneb. né každé boxerské drama musí skončit jako rockyovská, hecující šablona. Kdyby postavy tak zoufale nehuhňaly (nebo tvůrci přiložili titulky) a děj by byl kapku čitelnější (protože bez synopse bych byl úplně ztracený a i v průběhu divák musí často hádat co se zrovna asi děje) hodnotil bych určitě (a rád) lépe, protože něco na tom filmu je. ()

kaylin

Život je někdy prostě moc na píču a je celkem jedno, jestli jste bývalý olympionik, který toho na olympiádě moc nepředvedl, ale doma vyhrál, co se dalo, anebo obyčejný člověk. Syrovost snímku se mi líbila, ale dost často jsem si říkal, jak moc jsou jednotlivé scény nahrané, takže určitě nevnímat jako dokument. ()

slunicko2

Slovenský Rocky jako antipod americké pohádky. 1) Loserské příběhy boxera a jeho trenéra v podání skutečných aktérů názorně ukazují, že za svůj osud si člověk opravdu může sám. Protagonistů mi může být líto, ale to je jediné, co pro ně mohu já i kdokoli jiný udělat. 2) 41letý modrooký Rom Peter Baláž 8x vyhrál mistrovství Slovenska, 3x se zúčastnil světového šampionátu a rovněž LOH v Atlantě 1996. 3) Dialogům místy není rozumět - moc basů. ()

Vessper

Takové lepší 2*. Kdo čeká akci, tak se nedočká, to by ale nemuselo být na škodu, kdyby skoro všechny záběry nebyly tak zbytečně dlouhé. Velmi prostý boxer Koza se snaží, ale prostě mu to nejde. Ani v ringu, ani před kamerou. Zhlédnuto na Kviff 2015. ()

stuntmanMIKE odpad!

No... co povedat o Koze. Pribeh cigana, ktory si kedysi zaboxoval v Atlante bez velkeho uspechu a skoncil tam, kde sa na pologramotneho primitiva patri... Za par susnou si nechava rozbit hubu, kde ho do toho vsetkeho ojebava nejaka lopata z kovosrotu. Ja by som aspon jednu hviezdu dal... ale vo filme su 3 postavy, ktore daco hovoria... Cigan, pre ktoreho je zosmolit rozvitu vetu rovnaky boj ako pre Mariku Gombitovu chodit po schodoch. Lopata z kovosrotu "Zvonko" rozpravat pre istotu nevie...len mrmle nieco po rusnacko-vychodniarsky a rozumiet bolo len slova kokot a pica... inak ani hovno. A posledna postava, ktora to mala zachranit bol boxersky trener. Jediny problem bol, ze kedysi boxoval aj on...ma uplne mrtvu hornu peru...nema zuby a je imrvere najebany. Takze vlastne... film je o troch socialoch v jednej starej dodavke, ktorym nie je rozumiet...Pozdravujem Madsebendera, ktory nesklamal a dal tejto "pecke" s oscarovym scenarom a dialogmi plny pocet... pointu filmu ani spominat nebudem... nebola... ()

honajz2

Dal bych i slabé 3*, ale když jsem si položil otázku, co mi to mělo předat, neměl jsem jak odpovědět. Líbí se mi, že tenhle film k tématice života Romů přistupuje apoliticky a vlastně z něj vychází i to, že Koza si za své problémy může sám. Děj zaujme, působí realisticky, má skvělou kameru, ale nikam nevede, pointu taky nemá (SPOILER Miša si peníze na potrat sežene sama, není řečeno od koho KONEC SPOILERU) a tak ta Kozova cesta plná tréninků, zvracení a neúspěšného boxování byla vlastně zbytečná. Ani jsem neměl pocit, že by u něj došlo k nějakému posunu. Tím pádem - i když to po filmařské stránce vypadá slušně - to nic nepředalo, nikam nevedlo a vlastně ten film je i trochu zbytečný. Potenciál na slušné drama bohužel nebyl plně využit, ale v Ostrochovském nějaký um je. Lepší 2* ()

Martin741

ako cechoslovak by som mal byt hrdy na domacu kinematografiu, ale su tu 2 zasadne ale. Za prve, reziser sa rezisersky len hlada, nie je to vyslovene nezaujimave, ale nestrhne, ba dokonca sa mi tu zdalo byt pritomne ospale tempo. Za druhe najlepsie filmy cs kinematografie vznikali v 60. rokoch a hoci sa na normalizacne filmy nadavalo, stale mali v sebe aku -taku kvalitu a hrali v nich skutocni herci s hereckym talentom. Tuna to nehrozi : herci neznami, dialogy hrozne, tempo ospale, spatny film, spatna podivana : 5 % ()

zette

Urcite zajimavy pocin. Minimalisticky natocene, ovsem s krasnou kamerou. Herci moc nehraji, ani nemluvi, ale atmosferu to ma. Skoda, ze jsem se neumel vzit do hlavni postavy, ktera sla vicemene uplne mimo me. ()

tom88

Keby bol film Koza moja režijná prvotina, od hanby by som radšej ukončil kariéru. Jedna hviezda, ktorú dávam ani vlastne neviem prečo ju dávam, ale asi iba za snahu. 10% ()

viperDavid

Trošku zbytečný film a ne moc dobře natočený. Bývalý boxer ze kterého se vlastní vinnou stala troska. Připomíná mi to dětskou herečku ze které se stala fetka. Pak ji natočili jak bere a ona hned velká hvězda která fnuka. Podle mě už je dnes kaput a s tímhle zázračným boxerem to dopadne stejně ()

Autogram

Slovenské filmy vedia byť milé, zaujímavé, alebo aj ukrutne zlé. Toto je ten posledný prípad, možno aj preto, že nemám rád, keď sa skoro celý film sedí a čumí, prípadne jazdí a čumí. Nie sú tam herci, dialógy ani príbeh, len kamerové zábery na mesto, na domácnosť alebo na kuraciu farmu dopomohli k jednej hviezde. Zúriaci býk bol aspoň zúriaci, toto bola len krotká koza. ()

ghatos

Surová pravda. Ultra realistický dokumentární tón podtrhuje specifické prostředí, kde to většinou nekončí dobře. Drsné (bohužel u boxerů časté) jsou osudy olympioniků Baláže a Franeka. 60%. ()

drackula

Filmový kabinet - 3.semester - 10. Súčasný slovenský film - Kino Lumiere na slovenské pomery neskutočný zjav. Ostrochovský to ukočíroval skvele či už po vizuálnej alebo ľudskej stránke. Z nehercov vymačkal maximum a s Jánom Franekom to zbytočne neprehnal. Budem rád, keď sa u nás bude rodiť čo najviac takýchto -krutých- filmov. 70% FCH052016/6 ()

Indy

Bola to taká depka, čo nie je vyslovene výčitka, ale úplne príjemne sa na to nepozeralo. Je smutné ako dopadli mnohí športovci, ktorí sú po rokoch na okraji záujmu a úplne sa na nich zabudlo a preto je dobré, že tento film vznikol. Aj keď veľdielo to nie je ... 6/10 ()

HarryBlock

Po druhom pozretí uznávam, že je to ďalší slovenský pseudohumanizmus. Na rozdiel od takej Epizody zo zivota zberača železa je tu hlavná motivácia hrdinu vymyslená tak, že prvoplánovo apeluje na naše city. S hrdinom musíme súcitiť až sa z toho stáva také gýčové dojímanie sa nad vlastným dojatím. Predvídatelnosť príbehu a nelogickosť niektorých situácií tomu tiež nepomáhajú. Koza síce pôsobí v niečom konzistentnejšie ako väčšina slovenských sociálnych drám, ale nedokáže sa zbaviť typyckých neduhov, ktoré sú zakorené hlboko v slovenskom mužsko-režisérskom rožmýšľani o filme. ()

filipvrbik

Mně se to docela líbilo, připomnělo mi to jak jsme jezdili po nocích na závody v karate (a ještě za to platili), takže vlastně škaredé vzpomínky....60% ()