Šílenství Debory Loganové

• Česko Šílenství Debory Logan (více)

Studentka medicíny Mia (Michelle Ang) konečně našla zajímavé téma pro svou práci. Rozhodla se s pomocí několika přátel natočit dokument o projevech Alzheimerovy choroby. Několik následujících měsíců budou sledovat každodenní boj s touto nemocí v rodině Loganových. Deborah Logan (Jill Larson), která je v péči své dcery Sarah (Anne Ramsay) a nedávno jí byla tato choroba diagnostikována, je více než vhodným studijním materiálem. Je tu však háček, nad Deborou postupně přebírá kontrolu i něco jiného než tato choroba. (Magic Box)

Havaj8

Další z těch posednutíchtivejch filmů, kterej tu bude navždy do počtu. Ty inovace typu hadů, centrální ústředny maximálně nevyužitý. Jedině tyhle aspekty ten horor mohly někam povýšit nad ostatní amatéřiny. Dokonce ani to FF se mi tu nelíbilo. Prostě senilní posedlou babku dneska můžeme vidět ve všem, viz Visit, kde se supr nápadem zazářili. Neřikám, že to se mnou párkrát neškublo, ale to přepálený finále bylo o ničem. Až na poslední vteřinu. ()

cariada

Tohle se mě opravdu moc nezamlouvalo, hlavně po herecké stránce , kteří jsou nesympatičtí a tím pádem ani nemám chuť se na to pak dívat. Přesto jsem to vydržel, nepopírám, že pak se to docela rozjede, ale už začínám mít dost těch věčných třesoucích se kamer a vše z pohledu ala home video. ()

Rodriguez

Málem jsem dostal šílenství já! Další z řady FF které se snaží přijít s něčím originálním a nedaří se... 15% ()

dubinak

Tak trailer se mi tedy líbil víc než celý film dohromady. Ten trailer mě opravdu v minutě dokázal navnadit a téměř hned jsem měla chuť se do The Taking pustit. Hlavně asi kvůli tomu velkému množství děsivých výjevů. Nakonec to bylo tak divně roztažené, trochu zmatené a ne tak intenzivní, jaké jsem to očekávala. Když opomenu, že je to found footage, dějová kostra byla docela dobrá a aspoň v menší míře zajímavá. Když to porovnám s nedávno viděným The Banshee Chapter, tam byl příběh opravdová bída a držely to jen hrůzostrašné momenty, které ve finále taky nebyly nic extra. Tady je aspoň navíc ten výskyt hadů (taky moje slabina) a sem tam znepokojující chování postav. ()

A.Fish

Nic nového nepřinášející FF, které navíc nese všechny chyby žánru a nudí. Logiky to taky moc nepobralo. Nemocnice v obležení policistů ale do lesa a později do baráku se vydává jediná policistka s baterkou na vlastní pěst a nakonec to musí vyřešit dcera s jednou členkou štábu... Achjo... ()

Immortal17

Sakra, sakra, sakra...nevěřila bych, že to někdy řeknu, ale sakra jsem se bála. :D Vydržím toho hodně, ale trošku silný šálek i na mě. Další parádní snímek z řady found footage, žánru, který se stává čím dál tím víc populárnějším. Přemýšlím zda svoje noční pozorování found footage neposunu raději na odpolední hodiny, ale pravda je taková, že pak takové filmy ztrácí své kouzlo. Fanoušci mi dají určitě za pravdu. Finální scéna mě naprosto přimrzla a nedokázala jsem se pohnout, ani jednou jsem neodtrhla oči od obrazovky. Tak to má být. ()

Deyw

Herecka si to dala dobre tu roli..bal sem se ji.. :D stary lidi sou proste divny! hele nebylo tam nic..vubec nic..jen konec v dolech mel neco do sebe a vznikl ztoho peknej gif..ten staci videt a jinak je film zbytecny.. :( ()

Khumbac

FF mi nevadí ani dneska. Nemyslím si, že je mrtvé, ale zde mě to ke konci už tak sralo, že jsem to musil vypnout ! ()

Ryuuhei

Šíleně generické found footage. Nápad docela fajn a z poloviny originální, zbytek se ale vydal cestou posedlosti a zkrátka toho, co jsme tu v daném štítku měli už nespočetněkrát. Postavy byly nezajímavé, děj pořádně neděsil (jediné leknutí nastalo v případě chrčivého střihu). 45% ()

Bobik9

Páni, tak tohle pro mě bylo velmi příjemné překvapení. U hodnocení 54% jsem nečekal samozřejmě nic převratného. Nic převratného jsem také nedostal, ale rozhodně se jedná o jeden z těch lepších found footage hororů. Vlastně myslím, že bylo všechno velmi dobré. Příběh se mi moc líbil, párkrát jsem měl i husí kůži a bál jsem se nebo se cítil nepříjemně. Jill Larson byla naprosto výtečná! Děsivá! Samozřejmě, snímek měl i své slabší chvilky a slabší scény, ale minimálně první hodina by klidně zasloužila i 5*, závěr to trošku srazil, ale i tak je to podhodnoceno. Super děsivý horor. ()

mrx.friend

Do teďka vlastně s hodnocením váhám. V plejádě found footagů, který jsem viděl za poslední týden, jasnej favorit. Je tu postupná gradace děje, což se mi u tohohle žánru zamlouvá, protože vždycky s nadšením očekávám finále v naději, že mi zase jednou urve koule. Na druhou stranu, stopáž bych potřeboval zkrátit. Najdou se tu dobré scény, hlavní představitelka Debbi vás děsí už jenom z plakátu, na druhou stranu to pořád nedokážu uchopit jako celek. Třeba se k hadímu Alzheimerovi ještě někdy vrátím, zatím lepší 3*. ()

Jaro.Krafcik

Deborah Logan je typický found fotage snímok, amaterský ale zvladnutý horror. Alzeimer a totálne strašidelná babka by vystrašili asi každého. Zbytočne mi tam prisli kamery , ktoré boli až príliš rovnaké ako v paranormal aktivity. Záver samozrejme trošku nepochopený. Nič nové pod slnkom, ale neurazí. 3* ()

KeithMaxwell

Maximálně průměrný neurážející horor s jednou velice děsivou scénou, tady asi není co víc říct, pro mě typický odpočinkový film s většinou klidnou kamerou a intenzivní závěrečnou desetiminutovkou. ()

netahlo

Prekvapko. Podobnych filmu jsou sice mraky, ale maloktery u me fungoval podobne znepokojivym zpusobem. Misty jsem mel opravdu neprijemne pocity. ()

sedm.1

Jelikož mám pro found footage filmy opravdovou slabost, nemohl jsem si nechat ujít ani tento počin, který mě nalákal především na téma Alzheimerovy choroby a ikdyž ve výsledku vlastně o tuto nemoc nakonec ve filmu vůbec nejde, tak přesto právě ono vesměs kritizované zpracování udělalo z Šílenství Debory Logan stejně opět velice napínavou a chvílemi až strhující podívanou, která přesně splnila to, co jsem od ní očekával a chtěl. Tedy skvělou atmosféru, mnoho skutečně působivých momentů napětí, slušný spád, zajímavý a nečekaný vývoj, prostě já se bavil a nemám filmu v rámci tohoto subžánru v podstatě ani co vyčíst, tedy samozřejmě až na jistou tuctovost, kterou sebou tento typ filmů ale zkrátka již pravidelně přináší, což se konkrétně zde projevilo hlavně v závěru, který tou okoukaností už opravdu překypoval, ale mě to ani tak nějak moc nevadilo, já si to stejně poměrně užíval. Navíc i herečtí představitelé jsou zde vesměs přesvědčivý a působivý, a to i přesto, že jde ve většině případech o nepříliš zkušené a prověřené herce, ale jejich výkony mě tu jednoduše uspokojili, a především tedy představitelka samotné Debory Loganové zde byla fakt výrazná a v dobrém slova smyslu děsivá. Šílenství Debory Logan tak není vůbec špatným filmem, já se slušně bavil, rozhodně jsem se u něj nenudil, příznivce found footage filmů tak jistě nezklame a ostatní ať čumí na ČT2, na nějaký pořádný umělecký skvost, třeba z Maďarska, to jim dá určitě mnohem víc. ()

Corpsegrinder

Neškodnej found footage kterej mi sedl hlavně protože se k smrti bojim podobně nemocnejch lidí a jen starat se o ně je pro mě představa hroznější než jakejkoliv bubák. Na lekačky se zde nehraje, spíš přituhuje atmosféra a ke konci se to trochu rozjede a představí se nám i celkem ošklivej maska při mlsání dítěte. Pár posledních minut jistě potěší i klaustrofobiky. Čistej průměr. ()

Hanys_ odpad!

Věřím, že tvůrci do toho šli s těmi nejlepšími úmysly, ale výsledek je k smíchu. Nebo k pláči, těžko říct. Prostě nudná story se 100x opakovaným trademakem, kterak stará bába stojí v noční košili nehybně před oknem (dveřmi, stěnou...), pak se rychle otočí a všichni kokem ní začnou řvát. ()

lucijelucije

Přespříliš uhozené, tvůrci kladli až velký důraz na projev ďáblem zasažené J. Larson, na kterou se mimochodem nedalo už ke konci ani dívat. ()