Šílenství Debory Loganové

• Česko Šílenství Debory Logan (více)

Studentka medicíny Mia (Michelle Ang) konečně našla zajímavé téma pro svou práci. Rozhodla se s pomocí několika přátel natočit dokument o projevech Alzheimerovy choroby. Několik následujících měsíců budou sledovat každodenní boj s touto nemocí v rodině Loganových. Deborah Logan (Jill Larson), která je v péči své dcery Sarah (Anne Ramsay) a nedávno jí byla tato choroba diagnostikována, je více než vhodným studijním materiálem. Je tu však háček, nad Deborou postupně přebírá kontrolu i něco jiného než tato choroba. (Magic Box)

Asmodin

Tomu já říkám pořádný huban 😮 Mít hlavu u někoho v papuli... Hustý! Autentické filmové záznamy dělají divy už od Paranormal activity. Vcelku uspokojivé sledování zajímavého děje. ()

Furmi

Dlho sa už nestalo žeby som si pozrel horor ktorý som musel chtiac nechtiac 4 - 5x pozastaviť lebo som už dýchať nevedel. Ide o shit, ale na mňa osobne zapôsobil nejak ... neviem to opísať asi to bude hlavne atmosférou, prostredím a hercami ale normálne som sa pri tomto filme bál až do morku kosti. Dávam si dlhú prestávku od Found Footage hororov. 74% ()

Hernycztek

Za mě tedy nic moc, ačkoliv mám rád FF, tady mi moc nesedlo a mohlo to být natočené klidně normálním způsobem, dopadlo by to stejně. Snaží se to hrát na psychiku, když se u Debory projeví posednutí, je opravdu creepy, ale nějak mi to celou dobu smrdělo hrozně amatérsky. Mělo to dost hloupý děj, který se pořád opakoval, každou noc se ,,štáb" vzbudil a paní Loganová nikde, a tak pořád dokola. Ke konci to mělo alespoň nějakou atmosféru a nezapomenutelnou scénu s ,, hadí hubou". Herci a jejich výkony se u FF hodnotit téměř nedají, ale tady můžu s klidným srdcem říct, že je to otřesné. Průměr dávám především za konec a za to, že se to snažilo držet celý film hororového žánru. ()

molcan2

Mal to byť len dokumentárny film o Alzheimerovej chorobe, ale ukázalo sa, že je skutočný. Nočná mora. Mia konečne našla dokonalý námet na film o Alzheimerovej chorobe pre svoju doktorandskú prácu. Počas nasledujúcich mesiacov budú kamery zaznamenávať každodenný život matky Debory a jej dcéry Sary. S pribúdajúcimi dňami sa však okolo Debory začnú diať zvláštne veci, ktoré sa nezlučujú so žiadnymi závermi o Alzheimerovej chorobe. Tvrdím, že tento film má najbizarnejšiu scénu, akú som kedy v hororoch videl, Jill Larson, ktorá hrá Deborah, podala neuveriteľný a úplne desivý výkon. Found footage s veľmi zaujímavou premisou, ktorá vás drží od začiatku do konca, teror je dobre vygradovaný a má niekoľko napätých momentov. ()

BOURQUE

Celkom slušne natočený horor. Musím sa priznať, že niektoré scény bol veľmi vydarené. Príbeh je vždy důležitý, ale tu jednoznačne išli na to, aby čo najviac „rozčúlili“ diváka. Osobné hodnotenie: 70% (*) ()

Rathalos

Dalsi z hororov,ktory boduje az na konci,no dovtedy je to v celku nuda,nie je to zle,ale ani neohuri,takze za tri hviezdicky...:-) ()

helloween93

Slaboučké FF o hadí pani, ke kterému jsem se dlouho odhodlával, protože jsem věděl, že z toho filmu bude bolet život. Čekal jsem víc disturbing věcí než jenom tu profláklou scénu s hadí hlavou. Otřepané klišé, divný příběh, prostě typické FF prvky. 2* ()

Rockerman

Když se k Alzheimerově nemoci přidá ještě démon, který do vás vstoupí není to zrovna nejlepší kombinace. Překvapivě dobrý horor, pozvolna se rozjíždějící a zatraceně dobře gradující, snímán roztřesenou kamerou, která tady funguje velmi dobře. ()

domirovec

Šílenství Debory Loganové ze začátku působí jako ne moc zajímavá found-footage záležitost, jejíž celý nápad vychází jen a pouze z projevování Alzheimerovy choroby. Postupně však hodně rychle zjišťujeme, že film vcelku hodně rychle eskaluje z obvyklých, typických a ne příliš záhadno-děsivých věcí na věci poměrně děsivé. Je však nutno podotknout, že očekávat od The Taking něco víc než jen v podstatě typický found-footage snímek je v tomto případě dost špatně. 3/5 ()

KUFI

Lehce nadprumerny ff. Narozdil od ostatnich se mi libila prvni pulka filmu a ta druha me vyslovene otravila. Nejradsi mam totiz u hororu to pocatecni napeti kdyz se pribeh rozjizdi a naznaky ze "neco neni v poradku". Ovsem jakmile se zacne lamat chleba a prejde se na akcnejsi ton, tak ono napeti opadne a nastoupi misto toho debilni sceny (v drtivy vetsine pripadu). Coz je presne pripad i tohohle filmu. Kdyz ta vyzabla baba bloumala po dome, tak mi stali vsechny chlupy na koulich. Ke konci kdyz se litalo po jeskynich a baba pozirala lidi na potkani, tak nastoupilo nutkani film pretacet dopredu a u titulku uz jsem podrimoval. Film pozvolna presel z poctivych 4 hvezd na jednu, max dve. ()

Whitebeard

Chvílema pekelně děsivej film. Alzheimer ve svý nejšílenější (fantazií tvůrců přikrášlený) podobě, některý stavy jsou docela hrůzu nahánějící. Další z mnoha found footage filmů a musim říct, že tý povedenější části. Další z ideálních filmů na noc. 3-4* ()

ludva10

Strašně divnej film. Ač má film skvělou atmosféru ( proto jsem to i dokoukal ), vše ostatní je fraška. Od hereckých výkonů ( kromě hlavní role ), příběhu, po hrozivou kameru a spoustu nesmyslných nereálných a stále se měnících ( světlo - tma ) scén. Šílenost. ()

gazogazo

Tak zklamání převládá. Hezký se na to dívá , je to rozhodně lepší FF ( to zas není tak těžký udělat ..že ?) . Bohužel se to nějak zasekne a já si z toho po dvou dnech pamatuju hovno ()