Kalifornie. Normální všední den. Obyčejný student jménem Leland Fitzgerlad (Ryan Gosling) spáchá zdánlivě nesmyslnou a nevysvětlitelnou vraždu a všechno se najednou změní. Pro Lelanda, jeho rodinu, přátele i učitele. Ve vězení pro mladistvé se Leland setkává s vězeňským učitelem Pearlem Madisonem (Don Cheadle), který se snaží najít odpověď na spoustu sžíravých otázek. Proč se syn slavného spisovatele Alberta Fitzgeralda (Kevin Spacey), mladík se slibnými vyhlídkami, dopustil něčeho takového? (oficiální text distributora)

john.h

Gosling je strasne talentovanej. Tezko verit, ze pred par lety hral hlavni roli v odpadnim serialu Mlady Hercules. ()

DadysGirl

Slzy neoživí někoho, kdo už je mrtvý a toho kdo vás už nemiluje nepřinutíte aby vás začal znovu milovat... Leland je zvláštní kluk, který vidí věci po svém... (Kdo by to byl tušil, že Ryan byl už za mlad k sežrání!) Jena Malone, Michelle Williams a ostatní mu obstojně sekundují... Silný film, který vás donutí přemýšlet o tom, jak moc vnímáte svět černobíle a přitom je to všechno úplně jinak... ()

Looka

80% Hodně zajímavých myšlenek - zodpovědnost společnosti vůči jedinci, zjednodušené řešení problémů atd. A na druhou stranu plytké existenciální tlachání o existenci boha, které deklamují dost nevěrohodně puberťáci. ()

SkupaCorba

Skvelý pesimistický film. Ryan Gosling ako vrah retardovaných detí píše svoj pohľad na svet. Až na tú vraždu sa viem s Lelandom stotožniť. 90%. ()

han.ci

Nevím, jestli jsem filmu nevěnovala dost pozornosti a proto mě nezaujal, nebo to, že mě nezaujal je příčinou mojí nepozornosti. Děj se vleče, nic se neděje, kecy jsou o ničem a i Gosling byl v roli nevýrazný. To by mi už líp seděl jako ten postižený chlapec. ()

Saesulkun

Váhám mezi 3 a 4 *, ale protentokrát zaokrouhlím. Nemyslím si, že by to byl film o násilí mladistvých, jak hlásá přebal. Spíš je to film o citlivém vnímání světa a jeho stavu. Chvíli mi trvalo než jsem se do filmu dostal, protože hned ze začátku je nám naservírování nějakých 10 osob a my pořádně netušíme, kdo je kdo a jaké má na ostatní vazby, ale s tím, jak se vše postupně odkrývá, nutí to člověka čím dál víc přemýšlet. Niterný komorní film, ve kterém je lehčí najít si cestu k těm, kdo dělají chyby než k těm, kdo které tento svět chápe jako úspěšné a bezúhonné. ()

Kliq

Nemyslím si, že viem prečo sa mi to páčilo tak isto ako si myslím, že neviem prečo sa mi to nepáčilo. ()

J0man

úžasná téma, výborní herci, ale film natočený zdĺhavo, nudný by bolo silné slovo, ale tu sa nedá hovoriť ani o pomalom deji, lebo prakticky žiadny nie je - 60% ()

Nightmare89

Jaký je teda svet podľa Lelanda? Na prvý pohľad chladný a bezcitný. A práve v tomto tkvie čaro celého filmu. Pohľad do duše tohto neobyčajne kontrastného tvora vytvára slušný priestor na filozofovanie o podstate ľudského bytia, lenže v tomto prípade sa nejedná o odpovede na nastolené otázky, námet spočíva v odzrkadľovaní sily ľudskej empatie a každopádne by nás mal inšpirovať. No a presne tak ako je sentimentálny Lelandov vnem, tak rovnako je sentimentálny aj tento film. ()

Demonn

Čekal jsem trochu víc. V některých částech film celkem nudil. Vsuvka o nevěře černýho učitele mimo hlavní osu příběhu byla úplně zbytečná a nudná. Ryan Gosling byl celkem přesvědčivý ale řekněme si, že zahrát kluka, kterej má na párku, že někoho ubodal, nebylo nejtěžší. Konec mě však celkem potěšil a posunul moje hodnocení z tříhvězdičkové kategorie do té čtyřhvězdičkové. 71% ()

eredin

Celý film by potreboval asi tak 1,5x zrychlit. Hvězdička navíc pro Ryana, že dokázal svou roli odehrát bez zívání. ()

ottik274

There are two ways you can see the world. You either see the sadness that's behind everything or you choose to keep it all out ()

CrazymanM

Z tohoto filmu jsem na rozpacích,čekal jsem něco víc.Nemůžu říct,že by byl špatnej,to rozhodně ne,ale nějak mi nesedl. ()

dadinka

Jeden z filmů, u nichž zhruba od půlky sleduju napjatě stopáž a čekám a doufám, že - to skončí dobře, že k sobě všichni najdou cestu, že budou všichni (nebo aspoň někteří) šťastní, že si odpustí, že všechen ten smutek a zoufalství k něčemu budou, že láska bude silnější nade všechno...Kdesi ve mě dříme špetka naděje, že se v posledním záběru vyjasní smysl toho všeho, že se jedním pohledem kamery vysvětlí smysl beznaděje, pláče, bolesti a celého života. Odpověď na tyhle otázky si budu ale muset najít sama, já vím... ()