Kalifornie. Normální všední den. Obyčejný student jménem Leland Fitzgerlad (Ryan Gosling) spáchá zdánlivě nesmyslnou a nevysvětlitelnou vraždu a všechno se najednou změní. Pro Lelanda, jeho rodinu, přátele i učitele. Ve vězení pro mladistvé se Leland setkává s vězeňským učitelem Pearlem Madisonem (Don Cheadle), který se snaží najít odpověď na spoustu sžíravých otázek. Proč se syn slavného spisovatele Alberta Fitzgeralda (Kevin Spacey), mladík se slibnými vyhlídkami, dopustil něčeho takového? (oficiální text distributora)

Mate0

Film s tisícem a jednou otázek.....výborné fylozofické úvahy a hlavně chytlavé dialogy doplněné výbornými hereckými výkony hlavních herců.10/10 ()

OrelCop odpad!

Další bezduchá břečka o nějakých vyfetovaných troskách, která má hodnocení přes 70%. Opravdu nechápu ... Za mě 0%. Vydržel jsem trpět tu nudu něco málo přes půl hodiny. ODPAD!!! ()

poppy75 odpad!

ale no..oficialny text k filmu vzbudzuje dojem,ze s lelandom bolo vsetko v poriadku a stalo sa nieco neocakavane...pritom kazda postava vo filme nebola uplne v poriadku,toboz leland-odpohladu chlapec s vaznymi psychickymi problemami..a nepomozem si,ale ryan gosling ma uplne vytacal,aj som to kvoli nemu chcela vypnut... a ucitel pearl? skoda reci...v skratke: leland zabil brata svojej expriatelky pretoze:leland mal neuplnu rodinu,otca chladneho ako lad,priatelka ho opustila,zboznovana pani z new yorku stratila pre neho iskru a on u nej stratil pocit bezpecia...plus jeho dusa,ktora sa nevedela vysporiadat s tym,ze svet je v skutocnosti peklo-tak namiesto toho,aby spachal samovrazdu,tak zabije chudaka postihnuteho chlapca,aby ho oslobodil.....pearl a leland viedli privela filozofickych uvah a napriek tomu viac vyznieva napriek malemu priestoru lelandov otec....myslim,ze film je znacne nadhodnoteny.... ()

ancak

Smutný, ale skvělý film o všudypřítomnosti smutku. O dvou pohledech na svět - buď vidíme smutek všude, nebo jeho vnímání a své emoce potlačíme. Za mě třetí možnost, ke které se ale člověk musí dopracovat - naučit se smutek přijímat jako součást života - nepřehlížet jej ani nevyhledávat, ale přijmout. Když se nám to podaří, máme pak sílu vyslechnout trápení lidí kolem nás a můžeme jim být oporou. Film o tom, že každý dělá chyby, ale většina lidí má tendenci své chyby a chování omlouvat nejrůznějšími důvody a vyhýbají se přijmutí odpovědnosti za své činy. Málokdy analyzují své vlastní chování, ale neustále se ptají "Proč?" u jednání ostatních. Nakonec také zajímavé zamyšlení nad tím, proč lidé věří v existenci boha a ďábla. ()