Kalifornie. Normální všední den. Obyčejný student jménem Leland Fitzgerlad (Ryan Gosling) spáchá zdánlivě nesmyslnou a nevysvětlitelnou vraždu a všechno se najednou změní. Pro Lelanda, jeho rodinu, přátele i učitele. Ve vězení pro mladistvé se Leland setkává s vězeňským učitelem Pearlem Madisonem (Don Cheadle), který se snaží najít odpověď na spoustu sžíravých otázek. Proč se syn slavného spisovatele Alberta Fitzgeralda (Kevin Spacey), mladík se slibnými vyhlídkami, dopustil něčeho takového? (oficiální text distributora)

dadinka

Jeden z filmů, u nichž zhruba od půlky sleduju napjatě stopáž a čekám a doufám, že - to skončí dobře, že k sobě všichni najdou cestu, že budou všichni (nebo aspoň někteří) šťastní, že si odpustí, že všechen ten smutek a zoufalství k něčemu budou, že láska bude silnější nade všechno...Kdesi ve mě dříme špetka naděje, že se v posledním záběru vyjasní smysl toho všeho, že se jedním pohledem kamery vysvětlí smysl beznaděje, pláče, bolesti a celého života. Odpověď na tyhle otázky si budu ale muset najít sama, já vím... ()

swinevenca

Ze všech úvah, co při vzájemnejch pohovorech vypustili ty dva, mě nejvíc zaujalo pojednání o použití věty "jsem jenom člověk". Jinak je to celý jedna velká deprese, na kterou jsem i kvůli mračícímu se Goslingoj a absenci nějakýho pozitiva přistoupil jen tak na půl. ()

Tóru

V jistých ohledech se zdá že film je zdlouhavý a stále se opakující otázky se kterými se pojí vždy vazba k začátku filmu, ale právě v tomto je hlavní potenciál toho to snímku. Jedná se o film popisující život, tak jak ho hodně z nás vidí se všemi jeho chybami zacyklený, neustále se opakující příběh. ()

david666

Na jednu stranu zajímavé konverzační drama s dobrými herci. Na straně druhé jsem se nějak nemohl naladit na myšlenky Lealanda. Proto jsem důvody jeho činu nechápal. Zato další postavičky ve filmu byly mnohem zajímavější a řešily (alespoň pro mě) reálnější problémy - láska, nevěra apod. ()

Neth

Měla jsem na to dobrou náladu (takže jsem se vlastně cítíla docela blbě:o)) ) a dost mě to vzalo. Věřím, že kdybych se na to koukala někdy jindy, možná bych všechny ty hluboké myšlenky odsoudila s úsměchem cynika a myslela si něco o rádobyuměleckých, rádobyinteligentních žvástech. Je to dobře, že jsem se na to koukala v té náladě, v jaké jsem se na to koukala a můžu dát s čistým svědomím čtyři a půl hvězdy. A zaokrouhlit to nahoru. ()

T.S.Garp

Tenhle typ filmů mi prostě sedí. Možná proto, že jsem až příliš přemýšlivý typ. Možná proto, že odlišné pohledy na svět nebo pochybnosti o základních hodnotách mě budou vždy lákat a zneklidňovat. Ryana Goslinga neznám, ale jeho výkon podivného pubescenta mě opravdu zaujal. Chce to ale tento film vidět vícekrát. Pokud vám přijdou myšlenky hlavního hrdiny fádní, stereotypní a pořád o ničem dokola, podívejte se na Lelanda alespoň ještě jednou, at' máte možnost vše vstřebat a vidět svět Lelandovýma očima. Film si pět hvězd rozhodně zaslouží. "Nejhorší na tom je, že v každém člověku je něco dobrého a leží to vždy někde uvnitř hluboko pohřbené." ()

LucMosss

Svět je velice smutné místo. A každý jeho příběh ještě o malý kousek silnější a ztrápenější, než je samotný celek. A každý člověk ještě ztracenější a zoufalejší, než je jeho příběh. Vše nejsme schopni dokonale vnímat, však s tímto jsme se narodili. Ať jsme již Leland, Pearl, Albert, či Ryan... ()

Ellush

Na jednu stranu strašně nenápadný snímek, který v sobě ovšem skrývá obrovské množství kvalitního potenciálu. Sympatický je hlavně svým přístupem, kdy se nesnaží vnutit divákovi jednostranný konzumní pohled na věc, ale ponechává spoustu prostoru pro filozofická zamyšlení a vlastní uvědomování. Tvůrcům se rovněž mistrně povedlo dodržet klasickou krimi kompozici ve stylu "puzzle", kdy jednotlivé tvary dávají jasný obraz až po spojení všech dohromady, a jejích postupné skládání a odhalování podněcuje divákovu zvědavost a představivost. Toto v kombinaci s velmi slušným dramatickým vyzněním tvoří funkční základ, který se opírá o skvělého, tady opravdu skvělého Ryana Goslinga. Do geniality tomu něco málo chybělo, ale rozhodně to byl příjemný filmový zážitek. ()

deathmoon

Sú to nešťastné udalosti, straty milovaných, rozchody, ťažké situácie ktoré nás formujú a robia nás tým, čím sme. Každý z nás sa s nimi snaží vysporiadať.Leland zabil človeka v ktorom videl nešťastie,smútok a utpenie. Podľa neho to bolo vykúpenie..No Leland spáchal zločin a musí niesť následky. Film ktorý vás donúti zamyslieť sa. ()

LilySnape

Výborný film, výborné obsazení rolí a jediná věc by mě zajímala... kolik z toho filmu je ze Spaceyho hlavy ? Myslím tím, jestli si Kevin než vyprodukuje film pouze přečte scénář, jukne krze své černoobroučkové brýle na další sponzory v Trigger Street a dají hlavy dohromady a finance na stůl, nebo jestli taky na scénáři pracuje ? Protože mě ten film místy nekriticky připomínal svými věčnými dilematy a otázkami Americkou krásu ... tím samozřejmě říkám DOBŘE !!! Proti mohu mít jen to, že Kevina jsem si tam nemohla dostatečně vychutnat :-) K Lelandovi samotnému... mám za to, že ten hoch po svém , city skrývajícím otci , zdědil obrovskou empatii na pocity lidí okolo... úplně mě dojmul Kevin sedící v autě a do diktafonu si notoval taková smutná a citová slovíčka k rodince vystupující z auta... sice mi ta smrt Lelanda byla proti srsti, ale chápu, že přinesla další hromadu otázek... Co mě pobavilo byla scénka na začátku, když v letadle chce Albert Fitzgerald ( kevin Spacey ) od jedné starší dámy v letadle půjčit tiulní stránku novin... a ona řekne " nejste vy herec ? " , on jí odpoví " to jsme přece všichni ... " a ona nepřestala a mlela dál :-) ... "ne , víte jak to myslím, já znám vaši tvář... nejste filmová hvězda ? " Skoro jsem čekala co ironického Kevin řekne :-D ()

veverysiak

Niežeby sa to nedalo pozerať, ale silne pochybujem, že rozorvaní a mierne vyšinutí tínedžeri majú také komplikované myšlienkové pochody, ako predloha umenia je to fajn, človek porozmýšľa, posnaží sa tým pubertiakom porozumieť, pokrúti hlavou, čože to tí ich rodičia robia zle a ako by sa to malo s tou výchovou správne robiť, lenže po projekcii sa vráti do reality a na film zabudne, je to síce nadpriemerné ale umelo umelecké, takže 60%. ()

djtotal

Sonda do duše mladého vypatlanca, ktorý o živote ešte nič nevie. Trefa totalne mimo a jedna hviezda za pokus tamojších hercov, spraviť z toho umelecké dielo. + hudba vo filme je otravná skoro ako muchy na hovne. ()

ostre_pero

Aj keď má Leland miestami impozantné myšlienky a dialógy, aj keď vynikol nielen on, ale i Don Cheadle, Kevin Spacey či Jena Malone, stále je to málo. Miestami nudné, miestami bezý myšlienky, miestami sa mi zdalo čosi aj skopírované z Prota (K-Pax). Nič prevratné, stojí za pozretie, ale ani to nezmaní už historický fakt, že som si počas filmu asi 40x zívol.... ()

plooter

Zajímavý film. Bezedná upřímnost, která hraničí v jistých chvílích až s naivitou autora, že to spolkneme. Výborný film na přemýšlení. Hodně myšlenek a témat, které se většiny lidí dotknou (záměr:-). Kdo má rád lehké filozofično, musí vidět:-) ()

BeaVV

Po dlhšej dobe film, po zhliadnuti ktorého určite neostane len trápne ticho. Naopak, v hlave sa vyroja otázky a bolo by fajn vediet na všetky odpovede. Herecke umenie Ryana len celý pribeh umocnuje. Súhlasím s Rentonom, že tento film sa nedá doporučovat každému, ale kto má chut zamysliet sa nad tým ako dvojako sa dá vnímat dobro a zlo pri vražde a iných "omyloch" nech si tento film nenechá ujst. Ja vrelo doporučujem. ()

Tiferet

Tento film ve mě po shlédnutí zanechal kdesi v krajině srdeční tísnivý, ale krásný pocit a donutil mě sedět a dívat se na obrazovku i poté, co závěrečné titulky dávno dospěly ke svému konci. Nabádá k zamyšlení, dovede k poznání, že svět není černobílý, že zdánlivě hrůzný čin může být projevem soucitu a lásky.....Ano, tenhle film má hloubku a rozhodně si zaslouží vaši pozornost! ()