China O'Brien

• USA China O'Brien
všechny plakáty

Ex-policajtka China O'Brien se vrací do rodného města, kde její otec dělá šerifa. Ten šlape na paty místnímu podsvětí, ale za to je zabit. China se rozhodne kandidovat na šerifa a dokončit jeho práci... (5150)

sniper18

Je to priemerný akčný film so Cynthiou Rothrock. Má celkom dobrý príbeh o bývalej policajtke, ktorá sa vráti do svojho rodného mesta, kde začne pomáhať otcovi, šerifovi. No keď zistí, že mestu vládne mafia, všetci dôležití ľudia sú skorumpovaní a navyše jej otec, ktorý proti tomu bojuje príde o život, rozhodne sa kandidovať za šerifa, aby zločin spolu s priateľmi v meste zastavila. Spracovanie ma ale moc nezaujalo, nemôžem povedať, že by som sa nudil, čo sa hlavne kvôli krátkej dĺžke nedá, na film sa dá bez problémov dopozerať až do konca, ale tento dobrý príbeh je tu podaný až príliš hlúpo a jednoducho a navyše ma sklamalo aj rozloženie filmu, očakával som rýchlejší spád a miesto toho trvá viac než tretinu filmu, než sa stane prvý zásadný krok, teda smrť otca a šerifkou sa hlavná hrdinka stane takmer až v závere. Akcie je tu celkom dosť, ale je iba priemerná. Celková akcia pôsobí príliš stereotypne, keďže okrem trochu výstrelov v závere ju tvoria len súboje proti väčšiemu množstvu protivníkov, čo mi pri takomto príbehu moc nesedí, chcelo by to väčšiu rozmanitosť. A čo sa týka samotných súbojov, tak majú celkom slušnú choreografiu, občas aj výbornú, keďže je v Hong Kongskom štýle, rovnako aj bojové schopnosti hlavných postáv sú na veľmi dobrej úrovni, ale kazí to mizerné prevedenie, údery viditeľne nedopadajú na požadované miesto, protivníci sú príliš pomalý a čakajú na údery a navyše mnoho prvkov v nich na rozdiel od pôvodných Hong Kongských filmov pôsobí príliš samoúčelne, takže súboje celkovo pôsobia dosť umelo, čo je škoda. Takže občas poteší nejaké slušné vykrútenie ruky, kop alebo niečo podobné, ale celkovo na mňa nič výrazne nezapôsobilo. Najviac sa mi páči zaujímavé Nortonove zneškodnenie protivníkov na nočnom zhromaždení. Herecké obsadenie je celkom slušné, príjemná trojica Cynthia Rothrock, Richard Norton a Keith Cooke v hlavných úlohách, ale chcelo by to aj lepších záporákov. Réžia je dosť slabá, ale aspoň technická stránka si priemer v rámci svojej kategórie udrží. China O'Brien je bez problémov pozerateľný akčný film na jedno pozretie, ale aj tak som trochu sklamaný, príbeh a aj súboje mali omnoho väčší potenciál. Objektívna kvalita filmu- 51%, film sa páči mne na 54%. ()

Lacike

Velmi slusne, jak pribeh, tak bitky. Naviac to ma klasicku 80s naivnu atmosferu. Cynthia Rothrock je sexy a ohybna, Richard Norton tu stvarnil vynimocne kladnu ulohu a medzi nim a Cynthiou to pekne iskri. Keith Cooke je zase megafrajer, ktory toho vela nenakeca ustami, ale radsej necha prehovorit svoje ultrarychle nohy. Aj po rokoch ma to proste bavi. Dvojka ma sice este lepsie bitky, ale neznesitelne stupidny a chaoticky pribeh. 7/10. ()

warrenur

Druhy diel sme mali na VHS-ke dabovany cesky jedinym typkom. X-krat som to ako nastrocny pozeral s otcom, dedkom, s kamosmi, ci len sam. Na video-rekorderi, na ktorom ked  ste pauzli video uprostred prehravania, tak obraz zmrzol a vyzeral ako fotka. :D Nostalgia ako svina. Tato jednotka je rozhodne slabsia, co sa tyka subojov, ale potesilo ma vysvetlenie Dakoto-vho pribehu. Ocenia skutocne asi len nostalgicky zalozeny ludia, co vidavali tieto filmy, ked boli decka. :) Teraz je to uz skoro inak nepozeratelne, zvlast preto, ze DVDRipy, ku ktorym sa mozno dostanete su i po stranke zvukovej a i obrazovej velmi nekvalitne. ()

solskjaer

Je sice pravda, že tento film jsem viděl už několik pátků nazpět, ale již tenkrát jsem se u tohoto filmu fakt smál, ne že by byl vtipný, to vůbec ne, ale proto že se tam vyskytovalo tolik trapností a ujetých událostí- viz. bojovník s kostkou na ruce:-))) či megadrápy na prstech jednoho ze zabijáků. Prostě už tenkrát jsem si říkal, že větší blbost snad už nelze natočit! ()

dr.horrible

Tieto filmy boli na mňa moc primitívne už v detstve. Nútili ma doma pozerať Stevena a Jean-Claudea, to je tak všetko. Chinu O'Brien som napríklad dnes videl prvýkrát. A bavil som sa. Stačí si nároky nastaviť na bod C (to je ten pod béčkami) a mali by ste byť v pohode.. Všetci sú tam tak dobrosrdeční, rodina nadovšetko! A potom im všetkým zlí podnikatelia tie rodiny povraždia, tak sa rozhodnú, že ich treba konečne ..... zatknúť. Iba jedna vec mi nedá spať: Prečo sa Cynthia volá China a jej ázijský kamarát Dakota? Odpad ako seriózne hodnotenie, 1, 2 hviezdy obhájitelné. Tri sú guilty pleasure. Vote China! ()

• Scéna, v níž China (Cynthia Rothrock) propaguje svou kandidaturu na šerifa, byla natočena impulzivně, během skutečného slavnostního průvodu v Utahu. Jeho organizátoři ani zástupci médií o tom nebyli informováni a místní hlasatel tak celou situaci seriózně okomentoval do mikrofonu v domnění, že se jedná o skutečnost. (Tai_K_B)
  • Během prací na tomto filmu dostala Cynthia Rothrock nabídku od režiséra Williama Friedkina a herce Sylvestera Stallona na roli ve filmu „The Executioner“, který měl produkovat Joel Silver. Rothrock na roli podepsala smlouvu, přestěhovala se kvůli ní z Kalifornie do L.A. a byla tak nucena odmítnout nabídku společnosti Golden Harvest na roli v „China O‘Brien 3 a 4“. Tato dvě pokračování tedy nakonec nevznikla. Z natáčení filmu „The Executioner“ posléze rovněž sešlo, protože Friedkin byl opakovaně nespokojen se scénářem. (Tai_K_B)
  • Keith Cook si před natáčením zlomil levou ruku při sáňkování se Cynthií Rothrock. To je důvod, proč má postava Dakoty chromou jednu končetinu. Tento prvek původně ve scénáři obsažen nebyl. (Tai_K_B)