Můj kamarád drak

• USA Pete's Dragon (více)

Dlouhá léta udivoval starý řezbář, pan Meacham (Robert Redford), děti ze sousedství pohádkami o divokém drakovi, který žije hluboko v lesích severozápadního pobřeží Spojených států. Pro jeho dceru Grace (Bryce Dallas Howard), správkyni v místním národním parku, jsou jeho příběhy jen divokými historkami... dokud nepotká malého Peta (Oakes Fegley). Pete je záhadný, desetiletý chlapec, který nemá ani rodinu ani domov, a který tvrdí, že žije v lesích s obřím zeleným drakem jménem Elliot. A podle Petova popisu se Elliot v mnohém podobá drakovi z historek pana Meachama. Za pomoci Natalie (Oona Laurence), jedenáctileté dívenky, jejíž otec Jack (Wes Bentley) vlastní místní pilu, se Grace vydává zjistit, odkud se Pete vzal, kam patří a zda jeho drak existuje. (Falcon)

Brodequin

Moc příjemný film, kterému bych jako malý kluk dal 100 hvězdiček. Dojemné, roztomilé, s příjemnými herci a s dobrodružstvím malého kluka. Tohle téma mám moc rád, vždycky jsem měl a vždycky budu. Lidi, co tomuhle filmu dávají jeden, či dva body, podle mě již nejsou schopni vidět svět dětskýma očima. V pokročilém věku již postrádají nadhled a fantazii, chuť po dobrodružství.... prostě se z nich stali obyčejní...dospělí. Něco jako Petr Banning, alias Peter Pan... ()

Ace.A.T.L.

Tak to byla paráda. Jako rodinnej film to je naprosto úchvatný. Neni to nic extra nadupanýho akcí, efektama nebo tak. Je to prostě pohádka, co chytne za srdce. Mělo to v sobě všechno. Lásku, dobrodružství, kouzlo, romantiku, akci. Za mě 4* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

Goumen

Dojemná rodinná pohádka. Příběh je klasické klišé, se kterým se můžeme setkat snad v každém filmu s nějakým tvorem/monstrem a chvílemi to možná až přilíš hraje na emoce. Jinak není co vytknout a splňuje to vše, co od rodinného filmu očekávat. ()

rigby

Pro někoho možná až moc dětský, nenáročný film. Pro někoho roztomilý dráček a ještě roztomilejší lidičkové kolem. Ale jako v každé pohádce i tady nakonec zvítězí dobro a nemusí kvůli tomu nikdo zemřít. I když se tam toho vlastně až tak moc neděje, citlivý a jemný příběh vás dostane natolik, že v závěru přijdou i ony slzičky v očích. Povedený pohádkový film, jaké dnes moc nevznikají. ()

Julius

Začátek mě vážně zaujal, hezká příroda, herecké obsazení. Drak, který si žije v lese s klukem, kterého zachránil od smečky vlků. Vložení draka do filmu se až tak moc nepovedl a konec byl již od začátku přezrazen. Záporák, který se snaží ulovit draka pro svou slávu a pak jeho záchrana, kterou víceméně provedou děti. Film jako oddychovka ok. Ten drak mi pořád připomínal James P. Suliivana z Příšerky s.r.o. :D ()

veverysiak

Roztomilá ekologická rozprávka so slušným hereckým obsadením a nenásilnými efektami, takýchto by malo byť čo najviac, je to pre deti oveľa lepšie ako tie pridrbané bojové animáky, takže 60%. ()

EddieIron

Dráček Mráček z pohádky Za humny je drak byl roztomilejší a počítám, že stál tak půl promile toho, co tahle zelená příšera. Jinak je to průměrný americký rodinný doják. ()

Dacsus

Niečo je zle s týmto svetom, ak takéto filmy tu majú takéto hodnotenie - cynizmus sa nejak zakorenil v našom svete, čo je ale vlastne vzhľadom k tomu ako to dnes vo svete chodí asi vcelku pochopiteľné. ()

bonovox

Jeden z top rodinných filmom za posledné roky. Mix Maugliho a Falka výborne funguje a je dostatočne pútavý pre deti ako aj pre ich rodičov. Kvalitné herecké obsadenie je taktiež veľkým plusom. ()

tyzmrde

Drak Idiot je asi přesně to co jsme očekávali. Průměrný film který ničím neoslní a ani neurazí. Jen asi zkrácení o 10 minut by bylo ideální. ()

LencaN

Neotřelé, srdečné, upřímné. O dracích se natočilo už bezpočet filmů, ale tenhle je něčím jiný. Je o přátelství dvou osamělých duší, které se potkaly v hlubokých lesích. Co na tom, že jeden z nich má dvě nohy a dvě ruce a ten druhý čtyři tlapy, ocas a křídla? Tahle dvojka si mě získala od samého začátku. A i herecké obsazení dalších rolí bylo velice příjemné. Nutno přiznat, že jsem na konci i slzela, což se mi u dětského filmu snad ještě nestalo. Drak Elliot je precizně naanimovaný. Je to dráček sympaťák, takové dobračisko, které si chce hrát, ale umí se i postavit na zadní a vychrlit trochu toho ohně. Myslím, že tenhle film by si zasloužil fanoušky ve všech věkových kategoriích. ()

allegria

Myslím si, a taky to hodnotím, že tu jde především o zásadní myšlenku, jak se lidi chovají k přírodě: cokoli najdou živého a neznají to, hned to chtějí zabít, rozřezat, prozkoumat. Jsme zkrátka jako lidstvo hodně zvídaví :-( Ale jinak mě děj chytil, a přestože dětské nebo rodinné filmy tohoto typu nějak nemusím, tady jsem to skoro celé probrečela :-) ()

Astonko

Klasická Disneyovka, ktorá však bohužiaľ ničím novým neimponuje. Ako správna rozprávka to samozrejme má svoje čaro, ktoré vo vás vyvolá túžbu vlastniť draka, príbeh plný klišé však nedokáže zaujať a efekty by mohli byť trochu lepšie tiež 5.5/10 ()

kolly13

Dětský příběh draka pobývajícího v ničím se nelišícím lese za každým druhým domem a který má za kamaráda malého chlapce, jenž je vpodstatě lesním človíčkem. Sázka na známé herce a rádoby fantazijní zápletku, mne jako dospělého neskutečně nudilo. Bez užití silných záporných slov, nedoporučuji. ()

PTuranyi

Nie je to Nekonečný príbeh ale mať svojho kúzelného draka je rozprávkové a fantastické. Ríša fantázie tu ožíva a prelína sa so skutočnosťou. Príjemný príbeh o drakovi a stratenom chlapcovi, ktorí chcú ochrániť svoj les. Je to príbeh, ktorý prebúdza detskú fantáziu a lásku k prírode. Nechýba samozrejme zloduch, ktorému je príroda ľahostajná a chce les zničiť=vyrúbať, toho samozrejme hlavný hrdina s priateľmi premôžu a draka aj les zachránia. ()

Pastelka..

Úplně úžasný film, těšila jsem se na něj od té doby co jsem spatřila trailer, což bylo nejspíš někdy na jaře. A můžu říct, že mě vůbec nezklamal, ba naopak ještě víc překvapil. Eliot, ohromný zelený kamarádský drak, se prostě chová v některých ohledech jako domácí mazlíček, kočka či pejsek a člověk si to prostě uvědomuje a je to kouzelné. Film nabízí i nádhernou krajinu Nového Zélandu, no je to fakt podívaná. ()

Hadush

Je to sice něco jako Ronja, dcera loupežníka švihlá Predátorem, přimotal se Malý indián ve městě a nevim co všechno ale i tak...pěkná podívaná a opravdově sem si poplakala. :) ()