foto

Bryce Dallas Howard

  • nar. 2.3.1981 (35 let)
    Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Bryce Dallas Howard, jako by byla už od dětství předurčena pro povolání herečky. Hlavně proto, že jejím otcem je známý režisér Ron Howard (APOLLO 13, ŠIFRA MISTRA LEONARDA). I když ji otec kariéru herečky rozmlouval, vystudovala nakonec prestižní Tisch School of Arts a známou konzervatoř Stelly Adlerové. Hned po studiu začala hrát v newyorských divadlech. A právě na Broadway si Bryce všiml režisér M. Night Shyamalan a obsadil ji do role slepé Ivy ve své mysteriózní VESNICI.

Ačkoliv už měla zkušenosti z několika filmů svého otce, teprve v roli Ivy mohla ukázat svůj talent. Poté natočila nezávislou komedii BOOK OF LOVE. Další náročná role ovšem čekala u dánského experimentátora Lars von Triera v jeho MANDERLAY, kde zaskakovala za svou slavnější kolegyni Nicole Kidman, která kvůli časovému vytížení nestihla natáčení. Bryce se tento záskok vážně povedl. Sklidila dobré kritiky, úctu režiséra a několik nových rolí.

Například ve filmu Kennetha Branagha AS YOU LIKE IT, kde si zopakovala postavu Rosalind, kterou ztvárnila už na divadelním jevišti. Znovu se také sešla s režisérem Shyamalanem ve filmu ŽENA VE VODĚ. Jejich druhé setkání bohužel dopadlo poněkud rozpačitě. Film v kinech propadl a sklidil hodně rozpačité reakce. Na neúspěch ale brzy zapomněla, jelikož hned po natáčení porodila syna svému manželovi, taktéž herci Sethu Gabelovi, se kterým se seznámila už během studií v New Yorku.

Sem se nyní vrátila, jelikož zde vzniká SPIDER-MAN 3, ve kterém si zahrála postavu blonďaté Gwen Stacy.

Jan "Reiniš" Bodnár

Herecká filmografie

Režijní filmografie

2013 Pět příběhů šílenství (TV film)

Hudební videoklipy

2013 M83 - Claudia Lewis (hudební videoklip)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(248)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace