Reklama

Reklama

Klepáním se neobtěžuj

(festivalový název)
  • USA Don't Bother to Knock (více)
Trailer

Obsahy(1)

Večer ve velkém newyorském hotelu. Pilot Jed Towers (Richard Widmark) se právě ubytoval v pokoji na osmém patře a míří do baru. Zpěvačka Lyn (Anne Bancroft), která tu vystupuje, se s ním rozešla dopisem, a Jed by jí rád získal zpět. Postarší liftboy Eddie (Elisha Cook Jr.) přivádí svou neteř Nell (Marilyn Monroe). Na dnešek jí dohodil hlídání malé Bunny, dítěte manželského páru ubytovaného v hotelu. Toho večera se všichni dočkají překvapení. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Předělal bych to, rodinnou vazbu strýc- neteř bych zpřetrhal, postava liftboye by tak zmizela, a Marilyn by na konci odešla na inzerát do dalšího hotelu. Jinak ale musím souhlasit s některými kolegy - když Marilyn hraje žádostivou (no ano, nadrženou) buchtu a maluje si rty, je k sežrání a její v tomhle filmu latentní sex-appeal není zase tak latentní. Jakmile ale přejde do stupně vyšinutá, herecky a výrazově tomu v přesvědčivosti něco chybí. Richarda Widmarka jsem neznal (byť to podle všeho bylo už mé páté setkání s ním), je výrazově i hlasově hodně podobný Franku Sinatrovi. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Existuje akési nepochopiteľné povedomie o preceňovaní Marilyn Monroe a o tom, že bola mizerná herečka, ale stačí si pozrieť zopár desiatok dobových filmoch a jej výnimočnosť a charizma je úplne nespochybniteľná, nehovoriac o tom, že nikto nedokázal zahrať krehké žieňa tak ako ona. V Don't Bother to Knock túto svoju klasickú polohu prekladá s psychicky rútiacou sa schizofreničkou a výsledkom je skvelá napínavá jednohubka. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Don't Bother to Knock je jedním z pěti filmů MM roku 1952. Další noir po Langově Clash by Night. Předlohou byl román Mischief Charlotte Armstrong z roku 1951. Armstrongová byla tehdy populární autorka napínáků, u nás je dodnes prakticky neznámá, nikdy překládána nebyla. K filmu snad jen tolik, že MM se královnou noirů nikdy nestala, nicméně kritika ocenila její podání labilní antihrdinky a pro další roky měla lepší pozici mezi tvářemi 20th Century Fox. ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Dalsi poklad do me sbirky. Nadherna (a vyborne "zpivajici") Anne Bancroft, jeste krasnejsi MM a vynikajici Richard Widmark ve zvlastnim a napinavem filmu... Nadhera. :-) P.S.: pozorny divak si tez nemuze nevsimnou male rolicky Jeanne Cagney. ()

Kenneth 

všechny recenze uživatele

Nebál bych se to nazvat pohádkou, což jasně podtrhuje konec. Widmarkovi s jeho charakteristickým herním projevem jsem se musel trochu smát, protože to vypadalo, jak kdyby byl trochu nesvůj z toho, že je tam někdo ještě větší blázen než on. Pořád jsem v něm tak trochu viděl Tommyho Uda, i když to byla úplně jiná role. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (5)

  • Původní slogan z plakátu: "You've never met her type before... a wicked sensation as the lonely girl in room 809!" později nahradil: "... the most talked about girl in America today!" Druhá varianta byla podobná sloganu z obnovené premiéry Ladies of the Chorus (1948): "The girl everybody's talking about!" (NinadeL)

Reklama

Reklama