V pasti

Francie / Kanada, 2016, 91 min

Christina Hodson

Yves Bélanger
  • sidonka

Že já na to chodila! Originální film z USA se v naší distribuci takřka nevyskytuje, tak jsem alespoň zadoufala, že to bude alespoň trošičku psychologicky prokreslenější thriller. Nebyl. Snad první film ve kterém jsem od počátku skálopevně tušila každý další krok hlavních i vedlejších postav a protože to bylo navíc tak povrchní, nejbanálnější jak jen může být a absolutně nepřekvapující, byla jsem i přes nevalná očekávání extrémně zklamaná. Domeček v lesích byl sice pěkný, ale kdyby k tomu přihodili alespoň ještě trochu schopného scénáristu. A logika jednání postav? Děsná. Psycholožka se chce zbavit problematického nevlastního syna, nezvládá ho a ani nechce léčit potížisty i po pracovní době. Z nepochopitelných důvodů si však vybere k adopci hluchého chlapce s násilnickým chováním, chováním a osobností snad ještě problematičtějšího než byl ten první (např.zlomil kámošovi ruku, pěstouni ho raději opouštěli), z kterého pravděpodobně už vlivem prodělaných negativních zážitků vyroste další pošuk. Policii se nechce vyjet do sněhové bouře, tak zase jiný psychiatr za pacientkou jede sám, z předalekého města, protože se mu v rodině pacientky něco trochu nezdá. Ani tu jednu hvězdu co sem dala si to ani nezaslouží!(3.1.2017)

JEDEN VELKÝ SPOILER --- Špatná volba. Místy to s těma prosekávanýma dveřma, šlápotama ve sněhu a "zachráncem" na poslední chvíli připomínalo tak trochu parodii na Osvícení. Mladý musel být asi fakt dobrý herec, když dokázal tak dlouho tahat za nos i (ne)vlastní mámu, mezitím věznit věčně nasraného malého spratka, sejmout namakaného ranaře, co si dělal zálusk na Naomi a jako třešničku si vychutnal naprosto nelogicky uvažujícího doktora, spěchajícího s ufuněným ksichtem na pomoc. Zřejmě dobrej oddíl, no... Ale na druhou stranu to Naomi za všechny zase odedřela a svým herectvím a šarmem vyškrábala hodnotu tohohle horůrku aspoň na slabší průměr.(4.1.2017)

• malylada

Námět není úplně špatný, ale bohužel se od půlky vydá směrem, který tvůrci absolutně nezvládli. Příběh vypráví o psycholožce, která v horské pustině provozuje praxi a stará se o nehybného syna po tragické nehodě. Do toho se přimotá dítě, které vyšetřuje a celou zápletku osolí, byť je nakonec tato postava nezajímavá a díky ní se kupí logických nesmyslů, až běda. Počátek se snaží navodit atmosféru duchařiny, ale jde to velmi z tuha a jen pár laciných lekaček může vyvést nezkušeného diváka z míry. Když dojde na samotnou pointu, zvrat celé zápletky, je to předvidatelné a docela nudné. To co se děje v domě nemá nápad a samotný kámen úrazu je v záporném hrdinovi, který je spíš k smíchu. S přibývajícím časem se chování postav stává iritující a zoufale otravné. V pasti se řadí mezi ty horší thrillery letošní kino distribuce......4/10(6.1.2017)

Nejdriv se to tvarí jako duchařsky horor, ale pak najednou v mžiku se to mění na realný horor. Mě teda jako dostali nečekal se jsem to sice ze zacatku trosku nuda, ale od toho až po konec pekně zvladnuta pracicka, ktera nekdy vystrasí vic než film označený přímo jako horor. 70%(31.12.2016)

70%(10.1.2017)

• Naomi Watts