Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. (Aerofilms)

Mrkvič

Hodně zajímavý film o alternativní výchově dětí. V některých momentech sice bohužel nejde dál a nevrtá se v rozdílech ještě víc, ale aspoň ty náznaky, co by ještě dál mohlo být řešeno, jsou fajn. ()

Johnny.ARN

Vysvetlite mi niekto, kurva drát, prečo, toto nemá nominačku na najlepší film? Lebo tam nesú negri? Lebo tie deti to zahrali lepšie, ako všetci nominovaní dokopy? Lebo je to otvorený výsmech systému a spoločnosti ako takej? Okej, keby že to vidím v kine, asi by som trochu pičoval, lebo predsa to má nudné pasáže. Ale celkový pocit a myšlienka, čo ten film ponúka je tak mocná, že to prerazí aj cez negatíva. Viggovi by som sošku prial, ale asi nebude mať nárok. Objektívne by to bolo za 4, ale nedá mi nenadhodnotiť a neposlať všetkých Akademikov zas a znova jednoducho dopiče. 5 z 5 ()

Sfinkter

Sympatická utopie se skvělým Viggem, která decentně ukazuje nevýhody, ale i výhody moderní společnosti. Natočeno pro široké masy. ()

markuc

obcas trochu zvlastni chovani hlavnich hrdinu, jinak ale velmi dobry film (ktery nuti k zamysleni o nemalo vecech) ()

_DAVE_

Moc pěkný film o tom, jak povrchní zabedněnci jsme "my všichni" a na druhou stranu taky i film o tom, že nic se nemá přehánět. Kdyby to bylo o 20 min. kratší, nezlobil bych se. ()

noriaki

Jaký je to krásný život, uprostřed přírody, daleko od smogu, bez vakcín způsobujících autismus, svobodný od čipové totality a v úkrytu před Novým světovým řádem. Ráno rozcvička, potom nácvik sebeobrany, skromný oběd, boj se zbraní a večer u ohně diskuze o pokryteckosti západní společnosti a prohnilosti kapitalismu. Ben a jeho rodinka jsou totiž pokrokoví trockisté, jen sem tam se vyskytne nějaký ten maoista. Dokážu si představit, že podobné letní tábory jsou vlhkým snem části poslanců Evropského parlamentu. A není se co divit, kdybychom neměli sníženou rozhodnost a samostatnost díky pití fluorované vody, pobíhali bychom po lesích všichni, ideologicky se tužili a cvičili se v partyzánské válce. Captain Fantastic je jeden z těch filmů, které idealizují alternativní, dlouhodobě neudržitelný a bytostně menšinový způsob života. Kdo viděl Beasts of the Southern Wild velebící přežívání zkrachovalých alkoholiků, ví o čem mluvím. Mattu Rossovi se nedá upřít, že se snaží o dialog mezi dvěma přístupy, ale diskuze vyznívá do ztracena. Výsledkem je lehce manipulativní scénář naroubovaný ke špičkovému vizuálu, skvělé hudbě a excelentním hercům (Viggo Mortensen !!!). Respektive, pokud jste dost in, nebo naopak out, tak asi budete horlivě přikyvovat. Já jsem cynický skeptik, reakční živel a ovládám superschopnosti kritického myšlení a chápání psaného textu, takže konspirační teorie beru jako sofistikovaný smysl pro humor a názory Trockého bohužel znám, čili to není nic pro mě. Pro ty z Vás dotčené mým komentářem, představte si, že by výše zmíněný svobodomyslný otec vychovával své děti v ideologii White supremacy. Smysl filmu by zůstal stejný. Zůstal by stejný i Váš názor na něj? ()

venison

Hodně neotřelý snímeček "Tohle je náš svět" diváka překvapuje právě tím "jejich světem".. Hodně alternativní, syrová, sofistikovaná, pružná a přímočará výchova, kterou přestárlý hipík a ekomaniak praktikuje na své početné potomstvo.. Možná je lehce podivínský a izoluje se od okolní reality, ale srdce diváka si brzo získá.. Už po pár minutách filmu jsem se přistihla, že souhlasně přikyvuji a jsem fascinována životem mimo konvenci.. Problém ovšem nastává, když se inteligentní, vzdělané děti, které umí s lehkou samozřejmostí přežít v divočině, mají střetnout s nástrahami civilizace.. Otevřeně se baví o sebevraždě jejich matky, neumí komunikovat s vrstevníky nebo si namlouvat opačné pohlaví.. Myslím, že o hlavní zápletku v tomhle snímku ani moc nešlo, spíš to byla pevná kostra, která na sebe měla nabalit to šťavnaté maso prostředí "přírodní rodinky".. Film s filosofickým přesahem.. Viggo Mortensenovi jsem nikdy nepřišla na chuť (kromě hlavní role ve skvělé post-apokalyptické "Cestě"), ale pro tuhle roli se narodil.. Hodně mě bavil také herecký výkon jeho synátora v podání George MacKaye.. Americká lahůdka, kterou nám překvapivě naservíroval dlouholetý herec a krátkodobý režisér Matt Ross. ()

LadyDevil

Tohle je moje krevní skupina. Kdo z nás, kteří nejsme tupej konzum, si nepředstavoval, jak by mohl vypadat život mimo civilazci podle vlastního přesvědčení o způsobu života? Řada z nás si to pouze představuje a těžko dotáhne do konce, jelikož tomu brání tolik věcí a je třeba tolik odvahy... Moc se mi líbí, jak z filmu krásně vyzní pozitivní i negativní dopady na tenhle způsob života, není to jenom těžce vážná filozofická odyssea na život v přírodě, ale film má svojí lehkost a humor. A ta celkovou myšlenku hezky nadnáší. Chvilkama jsou některý momenty drobet přitažený za vlasy, ale chápu to jako součást příběhu, a tak mě nijak neruší. Konec pompézní a inspirativní, hurá! ()

elanius

(38/2017) / Rodinný road movie pre alternatívnych rodičov. Ako pri väčšine indie kúskov aj v tomto prípade neni film ani dosť vtipný ani moc dramatický, či nedajbože zábavný. To dokázal skĺbiť len jeden jediný road movie, Little Miss Sunshine. (5/10) ()

Pavlínka9

Krásně jednoduché a ukázka toho, jaké to je, když žijete daleko od konzumní společnosti...Ukázkou toho, byl jejich dotaz, co s těmi lidmi je, že jsou tak tlustí....Inteligence a pohled na svět dané "skupinky" pro mě byl moc fajn a určitým způsobem jsem jim záviděla jejich lehkost a neovlivněnost jinými vlivy...Doporočuji všem, kdo jsou "přehlšeni" společností a myslím si, že by to mnoho lidem prospělo..Viggo byl skvělý - přišlo mi, že tím tak krásně "proplouvá"... ()

Honzua

Ideově schématické, fungující spíše na metaforické úrovni argumentů (konflikty s vnějším světem zaujímají vždy jen ideálně špatné prototypy z druhé strany barikády) s finále, které hraničí se sebeparodií (je trochu blbý, když vedete totální válku proti konzumu a vaše dcery v každém druhém záběru nosí nejnovější hipster trendy z Vogue a vy sami máte na sobě lacláče z H&Mka). Kromě těchto výtek a skutečnosti, že Bodevan si místo Yalu, Harvardu nebo Stanfordu odjel do Namibie, protože proč ne ciwe, strčil jsem prst do mapy brácho, je ten film neskutečnou emocionální ždímačkou. Z části perfektním scénářem a režií a lvím podílem Mortensenova herectví, které je tady jednoduše fenomenální. Captain Fantastic je zase jedním z těch snímků, kterému všechna ta legitimní negativa prostě musíte odpustit. Protože je to ve výsledku kus ryzích emocí a filmařiny, a o to nakonec jde nejvíc. (3,5*) ()

sskrblik

Bože! ten Viggo to zahrál tak úžasně! Nějaké výhrady mám k filmu, ale celkově jsem byl velmi spokojenej.. určitě atmosféra biografu tomu prospěla. ()

VasaX

Takový malý (tak trochu jinak) rodinný film o tak trochu jiné výchově v duchu "prepperství", společenské emancipace a socialisticky-liberální filosofie. Příjemně natočené, přesvědčivě zahrané, žádné násilí na divákovi a sympatický hudební podkres. Připomíná mi to tak trochu indie roadtrip snažící se o jiný úhel pohledu na civilizaci. Ale přitom je to spíše idealistické a opatrné. Moc se mi líbí, že se film nesnaží protlačit ani jednu stranu. Alternativní přístupy jsou občas kontroverzní a nabádají diváka, aby konfrontoval svou vlastní konformitu s tím, co se děje (je OK aby dělali tohle a tohle?). Stejně tak Benův švagr je nastíněn jako "záporná postava", ale postupně se odkryje, že je spíše racionální a také chce dobrý život pro svá vnoučata. A na nás je, zda přehodnotíme svůj dojem nebo ne. Celá výchova a život v přírodě je trochu idealizovaná, ale musíme si také uvědomit, že tam žili jen posledních deset let, takže mnoho situací a zatěžkávacích zkoušek je mohlo minout. Ale celkově sečteno, je to nevšední film s krásnou atmosférou, pohodovou náladou a poutavým dějem, který rozhodně stál za to. Jestli máte rádi žánr "roadtripů" podivných rodin (třeba Little Miss Sunshine) či téma útěku ze společnosti (Into the Wild), tohle si jistě užijete. ()

Narya89

Jedna netradiční rodinka versus zbytek světa. Tento snímek nepochybně přiměje k zamyšlení nad konceptem "normálnosti" a co to vůbec je, zda je to lepší či prostě jen jiné, apod. Pokud mohu spoilerovat, mně osobně bylo hodně věcí na Viggově výchově sympatické, především kontakt s přírodou, naprostá svoboda a možnost věnovat veškerý čas vzdělávání, narozdíl od někdy zabitých hodin ve vynuceném povolání, které zkrátka mít musíme, abychom zaplatili nájem v té "normální" společnosti. Dále taková ta pospolitost jejich rodiny a vzájemná blízkost a upřímnost, kdy se i s dětmi, i když někdy možná až trochu moc, zacházelo jako s dospělými, ale alespoň jsou do života skutečně dobře připravené. I když do jakého života? To je otázka, protože jim na druhou stranu chybí základní sociální dovednosti a pak se jim obtížně zapadá do té mainstreamové populace, do které se stejně jednou budou chtít začlenit nebo se s ní minimálně dříve či později setkají. Neříkám, že znát známé filmy/herce/pořady dělá člověka chytrým, ale to ani znalost literatury celého světa, nicméně jde o určitý kulturní kapitál, který nás dělá hodnotným v té dané kultuře, takže pokud nechceme zůstat zcela odděleni a žít v divočině navěky, musíme alespoň určitým množstvím disponovat a dělat určité ústupky, jak zjistil i sám Viggo. Protože ve výsledku jde hlavně o to, aby jsme byli šťastní my a naši nejbližší,což je důležitější než žít v zajetí jakési absolutní ideologie. ()

KasparekZabijak

Jeleny ani ovce lovit neumim, v lese jsem byl nanejvyse petkrat v zivote ( a to si krcskej uplne nepocitam ), alternativni medicina je pro me stejny tabu jako kvantova fyzika a sesti jazyky rozhodne nevladnu. Kouzelnik Viggo ( misty napadne pripominajici Dana Nekonecneho ) vykouzlil se svoji partou deti tak neuveritelne uveritelnou pohadku az mi z toho spadla celist ! Uzasny prirodni scenerie, podmaniva ( dobre, podbiziva ) hudba, skvelej casting a v neposledni rade scenar zkratka zafungovaly na vybornou a me to sedlo jako uz dlouho nic. Chvilema to teda bylo na hrane a neprekvapilo by me, kdyby se na scene zjevil Michael Jackson a s tema detma rozjel Heal The World s doprovodnym vokalem US basketbalovyho teamu, ale tvurci se pro tenhle krok nastesti nerozhodli a me nezbyva nez to orostovat poctivou a zaslouzenou petihvezdou. 9/10 ()

VanTom

Otec se svými 6 dětmi vyráží ve starém autobusu na dlouhou cestu k prarodičům, na pohřeb své (duševně nemocné) družky. To by nebylo nic zas tak neobvyklého, nutno ovšem dodat, že manželé své ratolesti vychovávali v lese, izolováni od prohnilé konzumní / zkorumpované kapitalistické společnosti, kde jim krom náročného fyzického tréninku, intenzivního studia, samostatného myšlení a lekcí přežití vštipovali i krajně "levičácké" světonázory. Samozřejmě, žádný extrém není správný, k čemuž nakonec dojdou i oni. Aniž by se ve filmu dostávali do laciných konfrontací či trapných situací. Kvalitní, příjemná "dramedie" (zejména o rodinné pospolitosti), která dokáže rozvířit diskusi. ()

Timak

Nenechte se zmást slovem "komedie". Tohle je čistokrevná sonda do nitra vaší duše. Hodně vás to donutí zamyslet se nad dnešním světem a kam vlastně spěje - na tom není opravdu nic komického. Typická festivalovka, která je ovšem tak moc krásná a vůbec nenudí. Viggo je borec a vtáhnul mě do toho tak, že bych si přál, aby aspoň rok byl také mým "summer dad" ()

hroubek

Na tenhle film jsem se těšil. Trailer mě navnadil, ale já jsem byl hodně moc zvědavý na Mortesena v trochu netypické roli. A jsem z filmu docela dost nadšený. Film má velmi vděčné téma a to se povedlo taky velmi dobře uchopit. Ocenil jsem, že to není jen kritika společnosti, ale že film má přesah a určitou hloubky a nabízí toho mnohem více. Neříkám, že se místy netlačí zbytečně na pilu, ale má to své opodstatnění. A díky humorným momentů film ztrácí místy svojí předem vybudovanou vážnou tvář a to odlehčení pomáhá ve vyprávění a v celkové feel-good atmosféře. Netvrdím, že je to špatně, ale rozhodně bych byl radši, kdyby byl film celou dobu vážnější. Protože pak byl o to silnější a nezapomenutelnější. Jenže s takovým záměrem film nebyl natočený. Matt Ross odvedl velmi dobrou práci a krásně si pohrál s dialogy a scénářem, který i přes svou předvídatelnost dokáže vytvořit ty správné emoce. Režisér si mě získal svým úvodem v lesích, který je perfektně natočený. Poté co se vyrazí na cestu, tak film stojí hlavně na rozdílech mezi hlavními hrdiny a zbytkem světa. A funguje to díky všem hercům, kteří do svých rolí dávají srdce a hlavně kvůli geniálnímu Mortensenovi, jenž jde do toho opět na maximum. A díky tomu dostaneme spoustu výborných scén, jako je scéna s policistou, kradení v obchodě, první láska, rozbor Lolity, rodinná večeře nebo rozptylování popelu. Jasně, stále si stojím zatím, že se mohlo jít více do hloubky a mohla tam být nějaká větší katarze, ale to by z toho byl pak úplně jiný film. Tohle je náš svět je parádní feel-good film se zajímavou myšlenkou a geniálním Viggo Mortensenem v hlavní roli. ()

Mishqo

85-90% ... Nemám rád obmedzených ľudí, ktorí nevedia akceptovať iný, alternatívny spôsob život ako ten ich tradičný, konzervatívny, religionistický život. Toto bol krásny, voľnomyšlienkársky film plný takej silnej energie a pozitivizmu, že bola radosť sa na neho pozerať. Navyše úchvatne zahrané a zhudobnené s čarovným vizuálom. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz