Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. (Aerofilms)

Camus

Uvědomuju si, že hodnocení jsem přepálil. Ale v poslední době jsem neměl moc štěstí na filmy, které by se mi líbili a tak to schytal Captain Fantastic. Mám k tomu filmu spoustu výhrad, z nichž asi největší směřuje ke konci. Ten zbaběle uhne z koleje, která směřuje zajímavým a odvážným směrem, k malé nudné zastávce s názvem Rychlý happy end. To ale nemění nic na tom, že bych rád strávil více času ve společnosti téhle rodinky a pozoroval, jak se vyrovnává se skutečným světem (a skutečný svět s ní). Viggo Mortensen je navíc chodící charisma a už kvůli němu film stojí za to vidět. ()

Jaro_slav

Je to pro mě hodně podobný Koupili jsme ZOO, takže jsem v jednu chvíli zapochyboval, zda mi neuniklo, že Cameron Crowe něco podobnýho točí. Netočil. Je tam dost scén, který fakt vržou tím, jak jsou "moc filmový"; a obsadit do první vedlejší role kluka, kterej se neustále tváří, jako by ho něco tlačilo v gatích (což nejspíš tlačí, ale trochu jinak), je děsnej fail - nedalo se na něj, na rozdíl od jeho role v Pride, dívat. Ale když ho člověk odfiltruje a přestane brát film urputně vážně, uvidí povedenou odlehčenou satiru jak života konzumního, tak i toho bio etno paleo. PS: Režisér má zjevně rád náctiletý zrzky. A já mu to schvaluju. ()

Renfield

Jeden z mála filmů, jehož český název považuji za podstatně smysluplnější, než ten originální. Opravdu, proč Captain Fantastic? Možný výklad se sice nabízí, ale jestli jsem opravdu pochopil, to si nedovolím tvrdit. Jinak je to ovšem film velice silný a to hned od úvodní scény! Výborný je jak scenáristicky, tak režijně, občas jsem nemohl nevzpomenout na náš známý dokument... ale na Šumavě Matt Ross inspiraci jistě nehledal. Dějově je to dá se říci road movie, v niž se střídají momenty komediální a dramatické. Zde v komentářích je spousta názorů na Benovu výchovu, já si ten svůj nechám pro sebe, každopádně se mi líbil střet právě té alternativní výchovy, s tou řekněme normální. Herecky je to dílo bezchybné, že bude Viggo Mortensen hrát výborně jsem očekával, ale že stejně výborně budou hrát i ostatní, především dětští herci už tolik ne! Za mě tedy spokojenost, i když menší "něco" si neodpustím, Trockij a jemu podobní opravdu ne... 80% ()

LBsmoke

hodně hloupé, klamavé vsuvky "setkání familie s normálním rozumem", aby se to tvářilo nad věcí, jsou tak leda pro blbce. Fekální marketing to přes plakáty tlačí k malé miss sunshine.. což vlastně i scénarista těžce ojel. To že taková patlanina má tak dobrý ohlas je typicky znepokojivé. Film je jen rozředěný trailer s přidaným "hele moje děti všechno ví " ()

Mikino00

Tragikomedie s neuvěřitelně nesympatickými postavami a zcela obyčejným pomalu plynoucím dějem, kde pochopitelně vše dobře dopadne. Střet dvou odlišných pohledů na výchovu a svět mi přišel vyumělkovaný. ()

aLPaC

Jiný pohled na výchovu dětí. Poučné, emocionální, dobrodružné. Zajímavé a trefné postřehy o současném světě a lidském bytí, o velkých korporacích, farmaceutickém průmyslu atd. Přes všechny zápory "našeho" světa bych však jejich stylem žít nechtěl a myslím, že 99,9% z Vás též ne. Jo a mistrovské herectví Viggo Mortensena. ()

bobstock

Mnohokrát se stala diskuze mezi kamarády na téma kolem, kterého se točí snímek s Viggo Mortensenem a jeho rodinou. Žít podle pravdy, bezprostřední lásky, zákonů přírody. Bourat zažitý konzumní systém. Přestat být ovcí, žít svým divokým srdcem, které má každý z nás zakódován v genetické výbavě po miliony let vývoje. Je dnešní společnost vývoj či zbloudilá cesta? Film nabízí mnoho názorů v přímém rozporu vzájemně proti sobě a nenásilně vám je vkládá k vlastnímu zodpovězení. Není sice tak šokující a velký jako Útěk do divočiny, ale svoji myšlenkou nijak nezaostává. Pochvala za precizní dětské role. 80% ()

geimz

Ten film má zhruba tri štvrtiny zaujímavý (snáď mi Viggova postava odpustí to slovo) dej, nemálo humorných scén, a super hercov. Po incidente s pádom zo strechy sa však začne hrať o dosť naivnejšia hra, s celkom patetickým vyústením, ktoré som filmu príliš neveril. A tiež sa mi ťažko verí tomu, že by Frank Langella Viggovej postave po tom všetkom deti nechal, aby si žili naďalej v idylke, akurát mierne prispôsobenej "moderným" zvykom. ()

Milky.

Óda na nezávislost a nádherná kritika vyšinuté současné reality, hlavně té v pokrytecké stupidní Americe. Mortensen je parádní a i ostatní mi přišli, že hráli docela přirozeně. Byl bych jen pro ten koncept schopný dát pět hvězdiček. Bohužel poslední čtvrtina celý film zpětně naprosto shodila s sklouzla do laciného finále, kde asi nejzdravější skupina američanů na celém kontinentu ustoupí tupé většině a přizpůsobí se. Režisér se asi bál, že by to bylo na americké návštěvníky Sundance moc a nezvládli by, že lze žít i jinak. Za to hvězdičku trhám. Skvělý film, naprosto posrané finále. ()

filipvrbik

Mně se to teda ze začátku vůbec nelíbilo. Nemám rád road movie, a už vůbec ne takhle pojaté. Viggo Mortensen hraje podle mě blázna, kterému by děti měla sociálka vzít. Naopak plusem bylo, jak popisuje BAP (bipolární afektivní poruchu),  a další jeho pravdomluvná prohlášení... Konec to trochu spravil, ale výsledek je pro mě velmi rozpačitý a nezasmál jsem se ani jednou...30% ()

Fajla

Pro mě asi nejlepší film, co jsem na 51. KVIFF viděl. Výborně natočené, skvěle zvolení herci, zajímavý příběh, který uměl být zábavný i dojemný. Navíc vykreslení toho, jak rodinka žila v divočině, bylo bravurní. A stejně tak i jejich tragikomický střet s reálným světem. Co je ale vlastně reálný svět? 85% ()

dee.n

Přesně film pro mne. Já si proste nemohla tuhle rodinku nezamilovat. Příběh mě zaujal, konečně děti, kteří nepůsobí cely film jako spratci, kterým mate chuť dat facku :D Bylo hezké film shlédnout v kině. Často jsem se zasmála a několikrát i slzička ukápla. A moznost zahlednout Vigga Mortensena nahého, to byla taková fajn třešnička na dortu :D ()

husokachna

S tím mnohokrát skloňovaným feel-good musím souhlasit. Nejvíc se mi ale líbilo, že nikdo neměl pravdu a všichni ji měli. I když samozřejmě působí sympatičtěji Mortensen a jeho nonkonformita než Langella a jeho moc, tak pořád film nechává diváka udělat si vlastní názor a necpe mu do hlavy jedinou správnou verzi vidění života. A za to režiséru dík. ()

Wancohoff

Dve hodiny utrpenia a nudy. Pribeh na 2 vety, ktory mozno nemal zlu myslienku, ale bol neskutocne nudne sfilmovany. Ako drama slabe, a ako komedia uz vobec nie. Strata casu. ()

toi-toi

Vidím, že pre mnohých userov je ťažké hodnotiť tento film ako celok. Zaoberať sa ním ako dielom, nie len jeho obsahom, ktorý je kontroverzný. Benova rodina sú ľavicoví intelektuáli mimo spoločnosti. Nejde o to či s ich súhasíme. Ide o dobrú filmársku prácu, dobre herecké výkony, hudbu... Film je kvalitnou prácou ľudí okolo Rossa za kamerou a Mortensena pred kamerou. Je škoda, že mnohí vidia iba scenár. ()

Pawlisman

Moc hezky udělané a dojemné. Skoro až strhující příběh o setkání svou světů. Ano, ten přírodní, čistý, pro který se kloní i režisér je možná až příliš idealistický, ale proč ne. Více takových. Vždyť je to do očí bíjící a já bych tomuto ideálu skoro i uvěřil. Navíc pěkná decentní porce humoru, tak akorát. Ano, příjemné překvapení. ()

LuccinyFilmy

Odhalení toho, že extrémně cool alternativní tatínek, který je až tak v pohodě, že nechá jedno dítě se zlomeným zápěstím šplhat po stometrové skále během bouřky a s druhým nemá problém řešit sex ani šílenou maminku, je ve skutečnosti opravdu extrémně cool, jen si to ne všechny jeho vysportované děti, které v osmi letech probírají vysokoškolskou tématiku, uvědomují. Podle mě zcela mimo realitu. Vymýt dětem mozky není do určitého věku vůbec těžké a jestli to udělá konzumní společnost nebo zálesák v karavanu, je spíš otázkou vkusu. Naznačovat ale, že když si děti učíte sami a podle svého, uděláte z nich automaticky malé génie se svobodným myšlením, je přinejmenším směšné. ()

Heero

Kde začít? Filozofie tohoto snímku je úžasná. Návrat člověka k přírodě a jeho způsob dokáže diváka doslova zahřát na srdci. Alespoň lidi, kteří nejsou jen materialisticky založeni, takovým lidem může tento počin připadat totálně absurdní a na hranici hlouposti. Řekl bych, že děj tu není až tak důležitý a když bych hodnotil podle děje, bylo by to tak na dvě hvězdy. Naštěstí mají autoři v záloze mnohem více. Vlastně lze říct, že po tomto filmu mám v hlavě více otázek než odpovědí. Má stát rozhodovat o tom, jak vychováváte svoje děti? Samozřejmě, že ano, nemůže např. přehlížet týrání dětí, vzdělání, atd., ale do jaké míry? Kde je hranice mezi byrokraticky nalajnovaným životem a svobodou? Kdo má posuzovat, co je správné/nesprávné? Co je morální/nemorální? Co je dobré/špatné? Co je zdravé/nezdravé? To jsou otázky, které Vám tento snímek může nabídnou, ale také nemusí. It's up to you. Každopádně filmeček na pohůdku, spíše drama než komedie. ()

BlackHood

Film do pozadí...(kdyby někdo nepochopil, tak to myslím tak, že film je vhodný jako kulisa k nějaké práci a ne že patří do prdele, to bych to napsal rovnou...) V podstatě o tom, že si banda chudáků vyrazí do Nového Mexika... ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz