Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. (Aerofilms)

Javkine

Pro mě nejlepší příklad svobodné vůle a touhy žít "čistý" život podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Po konfrontaci se společností však přichází uvědomění, že každá pravda má více úhlů pohledu, kdy se každá strana bude za svou pravdu bít, neboť jí má za tu jedinou správnou pravdu. Viggo je naprosto famózní, stejně tak i mladí hrdinové, kteří sice vypadají v konzumní společnosti jako totální outsideři, jsou však v úplně jiném levelu, než jejich vrstevníci. Závěr s rozloučením a návštěvou záchodků v obchoďáku byl pro mne velmi dojemný a čistý, kdy jsem zároveň stihl slzet a smát se. ()

Anonim1

Od filmu jsem moc nečekal. Přeci jen rodinná komedie s dětskými hrdiny v hlavních rolích není nic pro mě. Nicméně tenhle snímek naprosto předčil veškerá moje očekávání. Výborný děj, nečekaná pointa, hromada skvělých hlášek a hlavně spousta situací, které zkrátka nutí k zamyšlení a to opravdu nejsem vyznavač nějakého alternativního způsobu života. ()

vinson003

Role "taťky", který lozí s miniaturními dětmi po skalních stěnách, je až odpudivá. Obdobou byl i český dokument o dětech vychovaných rodiči někde na Šumavě nebo kde. Poenta byla stejná. Špatná socializace, pokřivená osobnost, špatná výživa. Ale konec dobrý všechno dobré. Kdo z nás by nechtěl alespoň pár let žít za mlada jako indián. Já sám jsem měl indiánský klub, kde jsme vyráběli dýmku míru, házeli po sobě oštěpy, stříleli z luku a stavěli bunkry. Je to selanka, když z "klubu" pak jdete do horké vany, sníte připravenou večeři a podíváte se na telku nebo něco přečtete pod elektrickou lampu. Na tábor to ano, ale celý život rozhodně ne. Nicméně i přes bláznivého fotra, který dohnal starou k sebevraždě dalším děckem, které už nechtěla a které ji vyvolalo psychózu s bipolaritou, dávám čtyři. Vigga mám rád. ()

peproch

Captain Fantastic nádherně vypráví. Celou dobu udržuje v pozornosti, je akční, nápaditý, i v konverzačkách hbitý. Film vypráví dva příběhy – jeden se předvádí, druhý je skrytý. Zjevený příběh v expozici nás zavádí do každodennosti podivného rodinného společenství alternativce Bena, který se svými šesti dětmi žije v lesích Washingtonu. Skrytý příběh je příběh šílenství, který koliduje s exponovaným příběhem ve chvíli, kdy hospotalizovaná bipolární Leslie, manželka a matka, spáchá sebevraždu a její pohřeb se má uskutečnit daleko, až u jejích rodičů v Novém Mexiku. Nejen že děti se vyrovnávají s úmrtím matky, ale požadují cestovat na její pohřeb. Ona kolize spočívá v tom, má-li být porsazeno splnění její vůle, nemít křesťanský pohřeb, a smí-li se Ben pohřbu zúčastnit. Šílenství Leslie bylo dlouhodobé, dost možná životní styl a Ben jsou osobně odpovědni za jeho prohloubení a fatalitu. Krize proběhne v souvislosti s pohřbem, který se Ben s dětmi pokusí narušit, přáním některých dětí již nežít alternativně, peripetií je posthumní vykopání těla a jeho spálení dle poslední vůle a katastrofa je zažehnána, rodina se usadí v domku a děti řádně chodí do školy, i když mainstreemový konzumní způsob života nepřijmou. Dívejte se, pokud máte smysl pro humor, tušíto, kdo byl Noam Chomski, uvažovali jste někdy o zelené alternativě, toužíte po svobodě, autenticitě a víte, že když Vám je padesát je třeba se kompromitovat řadou kompromisů a že to není prohra, i když už nelze, protože ohrožujete svěřené, naplnit bezezbytku ten ideál. ()

Tomgunses

Co nám bylo dáno matkou přírodou, to "pokrokový moderní vědecko revoluční " svět popírá. Film nám nastavuje zrcadlo... Dobře jíž dávno bylo. Kdybych mohl dat 10* pro lidstvo, neváhal bych. ()

metfor

Pěkná pohádka. Podařené soudržné společenství s enormním důrazem u každého jedince na samostatnost, přemýšlení, činorodost, vzdělání, svobodu, spolupráci, upřímnost. Dalo by se něco podobného dosáhnout v našem světě, útočícím na člověka nejrůznějšími lákadly? ()

PavolJay

Velmi zvlastny film. Neviem co si o tom mysliet. Par zaujimavych podnetov by sa aj naslo, ale cakal som od toho ovela viac. ()

Kacenka_73

Moc jsem to chtěla vidět a Vigga normálně fakt žeru, tohle mě ale upřímně nebavilo, takže jsem s odbíháním vydržela stěží do půlky. Možná na to mělo vliv i to, že mě ani v realitě prostě "extramegahypersuperpřírodňáci" neberou ničím. Jednu hvězdu dávám opravdu jen kvůli Viggovým dalším rolím ()

marvin1

Nádherné znázornění konfrontace moderního požitku s moderním pojetím hippies. Trochu despotický, charismatický a svým idejím oddaný otec, který přišel o svou milovanou ženu, se kterou v divočině vychovávali a učili svých 6 dětí, jak být dobrý, poctivý a vzdělaný člověk, se snaží vyhovět poslednímu přání své manželky, totiž, aby nebyla pochována v honosné rakvi na snobském hřbitově, ale za zpěvu svých vlastních dětí spálena a posléze vysypána do záchodu, aby se mohla dostat do řeky a celého světa jako jeho netečná součást. Bohatý tchán, který se nikdy nesmířil s odchodem své vzdělané dcery z bohatství do divočiny, se snaží dceru důstojně pohřbít a své vnuky si uzmout pro sebe, aby mohli užívat výdobytků civilizace - počítačových her, pohodlí paláce a hamburgerů. Děti (7-18 let) samy nakonec rozhodnou, které životní filosofii dají šanci zvítězit ve svých srdcích. Trochu příliš idealisticky ztvárněná tragikomedie s nádhernou hudbou a citovými momenty, kdy i trvdej chlap pustí slzu. ()

akni76

Už keď jeleň prestal žiť, cca v pätnástej sekunde filmu, mi tak nejak podvedome zaplo, že toto bude nebotyčná pičovina. Bohužiaľ som sa nemýlil. Hneď ako bahnom a popolom, spod ktorého presvitali bundy na zips, pomaľované múmie prehovorili, bolo vymaľované... Načo spomínať to všetko ostatné od lesnej ligy kvantovej fyziky až po paralelné lezenie dvojok na big-walle, kde sa navzájom istili dvojky predškolského veku. Zúfalá znôška klišé, kdesi medzi psychotickým pseudobudhistickým neomarxizmom a hnusným plnotučným hotdogárstvom. V podstate prvotriedny odpad s dvoma hviezdami za časť soundtracku, prírodu a niektoré celkom dobre zvládnuté detské role. ()

Dal_i

"Film 'Tohle je náš svět' nádherně podává pohled na společnost a zdůrazňuje, jak můžeme dosáhnout hlubšího sebezdokonalení, když se vrátíme ke kořenům. S výrazným rebelstvím a zároveň opíráním se o hodnoty, jako je stabilita a socializace, film přináší poutavý rodinný příběh plný emocí a krásných myšlenek o lidském spojení s přírodou, seberozvoji a sebeuvědomění. Motiv ztráty matky a snaha o naplnění jejího posledního přání dodává filmu hloubku. Scéna s hudbou od Guns N' Roses a písní 'Sweet Child o' Mine' je naprosto dokonalá, přičemž způsob, jakým film pojímá smrt jako součást života plného radosti a tance, je osvěžujícím pohledem. Doporučuji tento film všem, kteří hledají inspiraci k pozitivní změně životního stylu a současně si přejí zachovat pevný základ ve skutečném světě." ()

supg

Popicovka. Film o jednom "blaznovi", ktery vychovava deti mimo cely nas konzumni svet. Dnes se uz sice takovy zpusob zivota nenosi, ale nemel Vigo pravdu, ze co je dulezitejsi nez se umet vnoci orientovat podle hvezd, nebo umet rozdelat ohen jen z prirodnich veci? Libila se mi az neskutecna sila a soudrznost rodiny. A nakonec si rikam, byl blazen on, nebo cela nase zapadni spolecnost?? ()

Marcimor

Na pozadí pohřbu se vykresluje příběh rodiny rozdělené naprosto odlišnými přístupy k životu. Místy hodně extrémní až přepálené (trénink dětí, "záchrana" maminky) na druhou stranu trefně poukazující na plusy i mínusy obou stylů života (konzumní vs. alternativní/přírodní). Vyzdvihl bych, že film samotný nesoudí a otevřeně nestraní ani jednomu. Posouzení nechává na divákovi. Poctivých 75% PS: už nebudu používat neslovo ZAJÍMAVÉ ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz