Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. (Aerofilms)

Pompeius

Kdyby mi dítě po domácí výchově založené na diskusi a obhajobě vlastních názorů, oznámilo "jsem nacista" (což je to samé, jako "jsem maoista" ve filmu), zděsil bych se a nad vlastní výchovou zapochyboval. Ale tady pochyby přijdou teprve, když dcerka spadne ze střechy, přestože předtím prováděla mnohem nebezpečnější skopičiny. Ale jo, postavy nakonec dojdou k poznání, že zaujímání extremistických pozic je opravdu dlouhodobě neudržitelné a v závěru dochází k jakémusi kompromisu, kdy děcka začnou chodit do školy. Snad je tam přimějí přemýšlet nad těmi prázdnými bolševickými frázemi, které v průběhu filmu trousí. Jinak byla radost zase vidět ve filmu Viggo Mortensena a Franka Langellu a jako rodinný film to rozhodně funguje. PS: Ve filmu se nejstarší syn se neprohlásí za nacistu, ale za maoistu - ještě větší řezník než Hitler je v indie Hollywoodu evidentně za přijatelného sympaťáka... Ach jo. ()

90125

Chytrý, vzdelaný a všeobecne nadaný idealistický hipisák vs. hlúpy, tučný, kresťanský kapitalista. Nuž na mňa Captain Fantastic pôsobil veľmi rozpačito a bezzubo a väčšinu filmu som sa vlastne nudil. Všetko to, čo má Pennov Into the Wild, tento film nemá. Naopak, v tomto pokuse ako žiť morálny život v nemorálnom svete a následnom vytriezvení je príliš mnoho neuveriteľností a Viggove teorie sú mnohokrat riadne deravé a aj pokrytecké. Zbytočné začať vymenúvať. Hoci sympaticky ani jednej strane nie je nadržiavané, mne táto fantasy o návrate do prírody príšla falošná a zdá sa mi, že nemala ani hĺbku, ani príbeh, ktorý by chytil za srdce. 49 % ()

Bogrant

Videné len kvôli Viggovej nominácii za najlepší mužský výkon. Bolo to zvláštne predstavenie, pri ktorom som nevedel, či mám plakať alebo sa smiať. Nešlo ani jedno, ani druhé. Viac znepokojujúce ako prijateľné, ale akceptovateľné. Taká malina, ktorá dráždi, vie nasrať, vie potešiť, vie vám znepríjemniť deň. Nič výnimočné, ale nápad to má dobrý. ()

Rastamania

Svérázný film .. s ještě svéráznějším poselstvím. A má pravdu. Viggo opět nezklamal, každý roli dokáže vtisknout takový to něco, co z tuctovýho hlavního hrdiny udělá někoho mnohem osobitějšího. Jojo, jeho hraní se mi fakt líbí ()

Sa.sa

"Co je "Cola"...? - - - jedovatá voda.... " :)))) Zajímavě natočený film o životě v divočině, plný svobody a volnosti, který sice není pro každého, ale je to jen volba každého z nás... Jinak ten konec stál za to a bylo tam i pár dobrých hlášek i vtipných situací ()

BIG.NINE.CF

Ten autobus přestavěný na karavan nutně potřebuji! Film jako takový, konfrontuje spotřební společnost s tím, jak se dá žít jako "kdysi". Pro nás lidi žijící v městech a stále spěchajícími do práce, aby si večer mohli na chvíli doma lehnout na gauč a ráno zase spěchat do práce, protože ležení na gauči ve městě je kurva drahé, je to něco nepředstavitelného, ale opravdu lze takto žít. Žít a né pouze přežívat!!! ()

Berta

Díky tomu, že jsem shlédla český dokument Stále spolu, věděla jsem, že tohle není jen tak vymyšené, Už u dokumentu Stále spolu , který ukazuje absolutní absurditu, manipulativní chování a sobeckost, jsem pochopila hloubku životního postoje lidí, kteří se brání "vymoženostem civilizace". Když oddělíme záměr, zachovat v sobě přirozenost od prostředků, kterými tito dva otcové používají, dáváme šanci na uvědomění si svých opravdových potřeba možností člověka v životě.  Díky dokumentu jsem byla připravená " na nejhorší" a musím přiznat, že film mne mile překvapil. Velmi jemně podává hnutí mysli všech postav bez přehrávání, velmi jemně naznačuje střet přirozenosti a nebo také omezenosti v nás a obrazu moderního světa. Oceňuji, že celá rodina nevyšla z toho až tak zle. Byla zde ukázána rodinná soudržnost i v té jinakosti. Pro mne velmi dobře zahraný a režírovaný film. Dalo by se tomu dílu leccos vytknout, někdy zbytečné prostřihy, ale dávám pět hvězd za ukázání jinakosti a pospolitosti, na kterou jsme už dávno zapoměli a nebo jí pohrdáme. Oceňuji i práci maskérů, kteří dokázali vystihnout jak urputnost a bojovnost stejně tak jako měkkost a lásku v obličejích rodiny. ()

Joachim36

Fakt bych si to užil jako minisérii... tak 6-8 dílů s uzavřeným koncem. Tatík by musel víc bojovat, aby děti získal zpět.... musel by uspět v tom hrozným, zlým, kapitalistickým světě a prorazit... tím porazit svého tchána. Ono vůbec přijde vám někdo kdo tak mrtě žije self sufficient lifestyle jako levičák? Já v tom vidím kvintesenci pravičáctví... a tak jsem se jen musel smát při oslavě dne Noama Chomského. V té mé hypotetické minisérii by děti četli Atlasovu Vzpouru a slavili den Ayn Randové... jinak by to bylo celé stejné :-) ()

QeeBee

Kulturně neomarxistická agitka zabalená do budhismu (ten je tu zneužit) aneb ať žije nástupce Ježíška (pardon Santa Clause) Noam Chomsky. Podrobněji viz Agoran. ()

A_Shearer

Měl bych k tomu celou řadu připomínek. Hypertrofovaná představa alternativy (žereme syrové srdce, citujeme Chomskyho a hlásíme se k maoismu) i "reality" (smradi s otrávenym výrazem pařící střílečky, netušící, co je to vlastně ta Listina), je prostě otravná. Film míří (snad až příliš dlouho) k očekávanému konfliktu, který ho může povznést na vyšší level, jenže než se víc do hloubky zavrtá a dostane se do fáze, kde nutí člověka přemýšlet kam až by měl sám zajít v hledání alternativ a kde leží míra odpovědnosti předávat svůj (byť stokrát správný) svět dětem, končí v poněkud rozvleklém kompromisním závěru. Navzdory tomu všemu je to celkem sympatický film, s několika milými, zábavnými i silnými scénami. Dal bych tak padesát procent, ale nesmírně to zvedá kouzelník Viggo, kterej má tak neuvěřitelný charisma, že z něj vlhnu i jako chlap a být ženská, upíšu asi duši ďáblu za to, aby tohle byl můj muž. S přivřenejma všema očima 3 a půl hvězdy zaokrouhluju nahoru. ()

Dunric

Intenzivní zážitek. Možná i inspirativní pro staronový úpadek "vyspělé" civilizace a nastávající návrat k osobní, především potravinové, soběstačnost a neformálnosti mezilidských vztahů (těch co náhodou přežijí III. WW). Konflikt moudrosti a pravdy se zbabělostí, lží a pokrytectvím. Exoti ve světě většinové populace. Kapky vědomosti v moři ignoranství. Škoda že se scénář zaměřoval jen na vyhraněné symboly a rozpory a nenabízel hlubší pochopení a motivace za rozhodnutími. Např. klasické vzdělání při zvoleném způsobu života působilo dost účelově.     Docela zábavné číst nebo slyšet afektované reakce na tento film. Že by projev na základě potlačovaných tužeb ? ;-) ()

cumimnabednu

Na tento film jsem se moc těšil, byl mi moc blízký myšlenkou na čistší a naturalističtější život spjatý s přírodou, nikoliv dnešní konsumní separací se od přírody do měst a nesmyslného systému jednání a konání. Byl mi blízký i heslem, které ve filmu zaznělo, že by nás měly prezentovat naše činy, nikoliv naše slova. Herecké obsazení bylo bezvadné. Vigga mám moc rád pro jeho naturel role a obsazení dětí bylo neskutečně výborné, od nejstaršího syna až po nejmladší dcerku. Děj ubíhá svižně a drží nás v příjemném napětí asi do poloviny. Druhá polovina se mi již zdála poněkud natahovaná a dějově chudší. Bylo to dáno dilematem, které Vigo měl ohledně dalšího života s dětmi, ale i tak už jsem se chvílemi trochu nudil. Rovněž emocionálně mi film přišel už tak na pomezí citového unesení v mém případě, určitě se filmu podařilo mě rozesmutnit, litovat děti apod, ale v kladném slova smyslu. Rovněž trochu pokulhávala myšlenka, že by Otec ani jeho děti 3 měsíce nenavšívili v civilizaci svoji nemocnou ženu a matku. To mi přijde přitažené za vlasy. Nicméně tento film podobně jako například „V divočině“, ve mně zanechal háček a celý den mám ten film v hlavě i v srdci. Věřím, že tento filmový počin bude motorem pro mnohé skupiny lidí, kteří vytvoří samozásobitelské a soběstačné kolonie mimo systém a okolní civilizaci a já jim budu fandit a třeba se přidám, protože to je to pravé, co hledám – takový svět a takové lidi. ()

JurkoNatalka

J: Pár percent musím strhnúť za mod dlhý záber na penis Vigaa Mortensena ;] Óda na alternatívny sposob života.Základná myšlienka pekná. S určitými myšlienkami som sa stotožnoval s určitými nie. Filmárky pekne zvládnuté. V kine som sa ani chvílku nenudil ;] 70per. N: To, čo týmto filmom chceli tvorcovia zdeliť svetu je nepopierateľne pekná myšlienka. Avšak bohužiaľ film sa od tejto myšlienky občas závratne odvracia, ba priam zachádza do psychoidne narušených jedincov, vyznávajúcich nelegálne, nehygienické a neetické kódexy. Výchova detí, ktoré v budúcnosti budú schopné zarábať si na svoje živobytie maximálne v chránených dielniach, pričom by si v reálnom svete zažili viac bolesti ako šťastia z toho, že sa im dostalo od rodičov kvalitnej, alternatívnej výchovy. Myslím si, že dať dieťa ku skautom je bezpečnejšie a rozumnejšie riešenie ako sa vyhnúť nerestiam 21. storočia :) Plus za to, že sa na film pozerá s ľahkosťou, pričom sa človek nenudí a občas ho aj napadne, že je tento svet "pokazený" a vzbudí v ľuďoch diskusiu a sebakritiku. 70per. celkové skóre: 70per. ()

Filmslover14

Tohle je náš svět je nádherný a dojemný snímek, který ukazuje dva extrémy dnešního světa a ač budete z kina odcházet s příjemnými pocity, donutí vás přemýšlet, nakolik je svět ve kterém žijeme, v pořádku. Konec je možná trochu přitažený za vlasy, ale na kráse snímku to neubírá. Za zmínku stojí určitě i výborná hudba, která skvěle dokresluje atmosféru. ()

Tobias_Sin

Výborný snímek. Spousta vnitřních postojů se s těmi mými ztotožnila, zajímavé scény, spousta zajímavých pozorování. Musím si to dát ještě jednou, abych všechno vstřebal.. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz