Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. (Aerofilms)

honza.kuzel

Pěkný film o alternativním stylu života v krásné přírodě s některými opravdu zajímavými názory (především ty, které se týkaly náboženství, lékařství a farmacie se mi líbily), ale i některými příliš radikálními. Mimo to mi tam vadila přílišná inteligence alternativních dětí (dostat se na všechny univerzity?, 6 jazyků, matematika a kvantová fyzika?). Jinak fajn (vtipné, silné, upřímné, rodinné, ...). ()

jiradvo

Pro mě skvělý film, který ukazuje obě strany "mince" života - buď v absolutním odtržení od civilizace a nebo v jejím chřtánu, a odkrývá pro i proti obou stran, kdy nakonec končí spojením obou světů. Asi také trochu okatě a nesmyslně ukazuje obě tváře, ale tím jak je to výrazně vidět si lidé z obou břehů mohou lecos uvědomit. ()

Hurin

Skvěle natočený alternativní pohled na věc s úžasným Viggem Mortensenem a skvělými dětmi. Zvláště ty nejmladší jsou skvělé. Mluvit tady o "agitce" je směšné, neboť nám film ukazuje nejen klady takového způsobu života, ale ukáže nám i zápory. ()

Regeindy

Film nesympatizuje pouze s jednou stranou, jak by se mohlo zdát, ale kritizuje konzumní svět stejně, jak kritizuje otcovo přesvědčení, že izolací dělá pro své děti to nejlepší. Hrozně silný film na zamyšlení v tolika ohledech a pro mě příjemné překvapení roku. Příběhem a způsobem natočení schová všechny Oscarové favority do kapsy, takže opomenutí Rosse v nominacích je hrozná škoda. Na tohle se klidně podívám zítra znovu. ()

zebu_cz

Po shlédnutí filmu jsem syna odhlásil ze školky, malé dal nůž a ženu poslal ulovit jelena... Originální příběh, uhrančivý Mortensen a snová hudba. ()

Isidor9

Film, který mě přiměl zamyslet se, které ze svých hodnot vyznávám opravdu, a které jen teoreticky... Moc dobré! ()

Kajschmentke

Jedná se o skvělé zpracování tohoto neobvyklého konceptu filmu, který zezačátku definuje jakousi perfektní ideologi, kterou ale ve svém průběhu vyvrací fenoménem opačného ražení, který je stejně radikální, a to fenoménem dnešní americké společnosti. Vyzdvihuje a zároveň drsně shazuje oba koncepty života, až na konci dospěje ke kompromisu. Z filosofického hlediska famózní scénář, který si krásně hraje s kontrastem pohádkovosti a zrůdnosti převážně Mortensenovy ideologie. Příběh je chytře napsaný a ani jedna scéna mi nepřišla zbytečná. Bohužel je však film stvořený spíše pro vzdělanější a chápavější lidi, protože ti ostatní nenajdou tolik vtipů a nepochopí ani základní koncept filmu (zdroj: některé z ostatních komentářů). Z technického hlediska je tu na mě až příliš moc ruční kamery. Hudba se k filmu ale hodí skvěle. Režie nebyla nijak uchvacující, ale špatná taky nebyla. Za mě 85%. ()

Kubas1994

Super byla si myslím sílá myšlenek, na co chtěl film ukázat a myslím že se mu to fakt povedlo. Rodina je prostě to nejvíc, co v životě můžete mít.. ()

krasava

Čekala jsem něco jiného, film, při němž se třeba zasměju, ale ne to, že mě donutí se fakt zamyslet nad těmi paradoxy, ve kterých žijeme a do kterých nás společnost napasovává. A přitom si myslím, že mám open mind, zajímá mě ochrana přírody, zvířat, hodně čtu.... bla bla blá. Stejně mi film "nastavil zrcadlo" - co jsme ochotni dělat po svém, i když to nezapadá do obecně schvalovaných společenských konvencí, kolik máme odvahy, nepřizpůsobovat se systému a nakolik se pak systém může přizpůsobit nám, aby to bylo ještě pro život únosné. Ta odvaha, to je pro mě nosné téma. Výkony herců chválím, kamera, střih OK, poslužilo to dobře hlavní myšlence. Odvaha tvůrců pustit se do takovéhoto tématu se taky cení. ()

RubyRitz

Snímek jedním slovem zajímavý. Ne vlastně - tohle slovo se NEPOUŽÍVÁ... Tak tedy přesněji, výstižněji - vlastními slovy: za mě je tento film řekněme alternativní. Alternativní nejen z pohledu popisu způsobu života zde vykreslené rodiny, ale hlavně v tom, že hlavního hrdinu - rozuměj otce - nepopisuje pouze z jednoho úhlu pohledu. Vlastně ho v konečném důsledku ani nemusíte mít rádi. V první polovině jsem jím možná dokonce opovrhovala (kdyby jej tedy nehrál zrovna Viggo, nad kterým prostě to oko chtě nechtě přimhouříte - zejména jste-li žena). Ale hlavní je to, že ve vás film neustále vyvolává nějakou myšlenku. A o tom by přesně takové filmy měly být. Když už nechci točit oddychovku na páteční večer, u které dokonce ani není žádoucí, aby vyžadovala složité přemýšlení ;) je dle mého názoru fakt, že ve vás film neustále vyvolává emoce, klade otázky, zažíváte hněv a nepochopení, údiv, ale i pochopení, odpuštění, ba sympatie, přesně ta alchymie, kterou od něho očekáváme. Za mě tedy rozhodně film přínosný. Jen si ho možná už nikdy víc nepustím. Anebo jo. Možná hned zítra. ()

Honzyg

Drama o střetu mezi alternativním indiánským stylem života i alternativním pohledem na svět a tradiční moderní civilizací. Přes počáteční pomalejší rozjezd film nakonec i bez znatelnější změny tempa diváka pohltí. Celá rodinka s Viggem v čele hraje velmi přesvědčivě včetně dvou nejmenších dětí. Citlivě volený soundtrack a malebné exteriéry jen podtrhují nevšední příběh a jako celek to navzdory absenci jakékoli akce funguje víc než dobře. ()

peter.m

"Některé bitvy nemůžete vyhrát. Mocní ovládají životy těch slabších. Takhle prostě svět funguje. Musíme sklapnout a přijmout to... No, nasrat. Ať ví, že přicházíme!" Sto ľudí, sto chutí. A mne tento road movie teda pekelne chutil. Som rád, že k mojim srdcovkám ako INTO THE WILD a THE BROKEN CIRCLE BREAKDOWN pribudla ďalšia šmakocinka. Henry David Thoreau by mal obrovskú radosť! PS: názor mojej pani: "Veci nie sú len čierne a biele." ()

LEFTFLANK

Napriek tomu že Ben začne veľmi pochybovať o tom čo robi a či je to správne a síce sa nejde veľmi do hĺbky citového vyprahnutia aj tak je táto "uletenosť" vyborné pozeranie. Ako road movie nie, možno agitka, nejaké citové vydieranie to už je od pohľadu každého jedného, po mnohých fesťakových, nezávislých a artových somarinách čo som v poslednej dobe videl to bolo konečne výživné po všetkých stránkach. 90% ()

jirik2103

Ten film je hlavně o myšlence. Ta myšlenka je ryze z vesmíru naivity, prostopášné ideologie a kdo ví čeho. Ta myšlenka je fantastická, neproveditelná, skutečná, bezpovrchní. Ta myšlenka ukazuje jak je náš svět složitý, nepřehledný, povrchní a rozpačitý. Ta myšlenka ukazuje jací by mohli být lidé spokojenější, šťastnější a silnější. Ta myšlenka hlavně spojuje, stmeluje ... Moderní svět jen rozděluje, rozvrací, krade, bere, trestá. Myšlenka obohacuje, dává, nabízí. Nechť jednou přijde doba, kdy tuhle myšlenku budeme brát jako součást svých životů. :) ()

tscharodejka

rozhodně nestačí ohodnotit to jako "zajímavý" ;cDDD jenže nemam tak intenzivní průpravu, jako postavy dětí, abych z fleku vystihla svý dojmy, což je ovšem inspirující a lehce nakopávací ;) ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz