Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. (Aerofilms)

jimilala

Ach jo, klasická "dvacetiminutovka". Dost jsem se na to těšil, samé dobré recenze, bál jsem se, že mě nic nepřekvapí a ono ne. Bylo to fakt dobrý. Nejenom vtipný, ale i pár námětů k zamyšlení (viz. proč dětem neříkat úplnou pravdu, když lhaní je před ničím neuchrání), povedená zápletka i příjemné postavy v čele s Aragornem. ALE! Proč ten film nemohl skončit o 20 minut dřív a ušetřit si ten sladkosladkej happy end. Happy end, který ve finále dementoval mnoho přesvědčení, které se tak pracně ve filmu budovali. Mohl to být super film se zajímavým a nečekaným koncem, ale bohužel! ()

rychlej

Zábavný a poučný film, zrcadlo světa dvou extrémů "konzumu" a "alternativy". Některým rodinám bych to pouštěl povinně, třeba by je to trklo. Vřele doporučuji. ()

Morevna

Byla jsem na tom v kině.....dvakrát. Pro mě zatím nejkrásnější film tohoto roku. Líbí se mi, že příběh je uvěřitelný, že postavy jednají logicky a že je v něm hodně inspirace co se využití potenciálu u dětí týče. Velmi příjemná podívaná. ()

Chinoranyi

Slušný průměr :-). Začátek vypadal zajímavě, pár vtipných scén by se našlo. Závěr moc americky jednoduchý a dobrý, v českých poměrech spíš neuvěřitelný, ale v USA je možná opravdu možné všechno. ()

dragon'88

Kritika doby. Alternativa ale nie je zit v lese, to prameni z nepochopenia podstaty problemu, ludia ostavaju rovnaki. Keby bol film viac uleteny, dokazal by som to prehliadnut, takto max 3*. ()

maestrum

Úplně vidím každého diváka jak přemýšlí nad tím, jestli je správná cesta života ta, kterou sám vede, ta, kterou vede Viggo své děti, nebo cesta někde uprostřed. Pravd může být několik a záleží na každém, kterou si zvolí a je s ní spokojený. Když pominu rozdílnost a "kulturnost" obou světů, že jeden neví co je Nike a druhý co je Ústava, tak to nejdůležitější na tom všem je, jakou lásku člověk dává svým bližním a chová se s úctou a respektem ke druhým a přírodě. ()

AndrejDuha

Skvělý scénář, líbí se mi jak při střetu "kultur" na jedné straně film vynechává výchovná klišé tam, kde se to nabízí (dívka s cigaretou) vs. jinde se strefí zcela bez obalu (stokrát omleté "zabila jste to zvíře, co máte na talíři, sama?"). Chce se věřit, že tvůrci přesně věděli, co chtějí říct, a jak má co vyznít, i zde v komentářích zdůrazňovaná "bezvýchodnost" či "necelistvost" konce se mi zdá být záměrná - "já prostě nakonec nevím, co je správně, chci pro své nejbližší to nejlepší, ale možná dělám celou dobu strašnou chybu", přičemž láska nakonec zůstává jedinou pozitivní hodnotou, která je nezpochybnitelná napříč kulturami, filozofiemi či přístupy. Film přirozeně vede k zamyšlení svou nejednoznačností, nehodnocením, nutí diváka dělat si vlastní názor, nějak se vůči filmu vymezit. Patří velký nůž do ruky dítěti? Se skvělými hereckými výkony a třešničkou na dortu v podobě hudby. Ubrat ve světě filmu prázdné spotřební blockbustery topící budgety znovu a pořád na to samé ve prospěch filmů které v člověku "dozrávají" ještě chvíli po shlédnutí, člověk neviděl poslední měsíc pět podobných, a jejichž nedokonalost je svým způsobem součástí obohacení, které přináší. Tři nebo čtyři hvězdy? Dvě? Co je vlastně měřítkem? A záleží na tom vůbec? ()

ZBERATEL85

Veľmi krásne prevedenie filmu o živote ľudí a kráse prírody tiež o tom čo by malo byť v živote človeka podstatné a to je láska rodina! ()

EagleSK

Ake hodnotenie si zasluzi film, pocas ktoreho mate neustale zvlastny usklabok na tvari a pomedzi to sa nahlas zasmejete, alebo vam pride luto? ()

flajboj82

Jeden z nejzajímavějších filmů, co jsem za poslední období viděl. Kontrast konzumního života a života "mimo standardní noty" je tak neuvěřitelně vylíčený až je to místy doslova vtipný a smutný zároveň...geniální Viggo M...některé scény (tak 2-3) tam být nemusely a proto dávám 4*...jinak ale velmi kvalitní dílo... ()

awerto

"Tati a oni jsou Ti lidi nemocni?" pta se dcera Viga Mortensena. "Ne, jak Te to napadlo?" "Tak proc jsou vsichni tak tlusti?" Mraziva skutecnost sveta konzumu v tak kratkem dialogu... Fenomén moderních hippies, kteří se dnes maskují v hipsterské módní vlně, jejímž hluboce vedlejším produktem je zájem o zdravý životní styl, bio potraviny... Ti ale nejsou schopni, tak jako Captain Fantastic, překročit vnitřní hranice utvořené městským způsobem života. Návrat k přírodě, návrat k podstatě. ()

BStone

Pravá road-movie se skvělým Viggem,nápaditým scénářem i hudbou. Parádně zahráno bez vyjímky. Film o rodině, která se pokouší žít normálně v nenormálním světě. O lidech současné civilizace, kteří sebe a své děti hibernovali v jakýchsi kokonech a ještě tomu říkají rodina. O jistotě, že pokud do dnešní morbidní společnosti strčíte dva prsty, připraví vás o všechno. O světě, kde svoboda znamená něco jako trestný čin... Je zázrak, že tento snímek šel do tuzemských kin 95% ()

lineker

Příjemná podívaná na to co by každý z nás rád určitě rád zažil. Soužití s čistou a neposkvrněnou přírodou a přitom být majitel čisté a neposkvrněné duše. Při sledování jsem prožíval podobné pocity jako u Linklaterova Chlapectví. Je vám prostě po těle tak nějak příjemně z vědomí, že takový lidé mohou existovat a strašně jim fandíte, i když se jedná pouze o filmovou fikci. Co na tom, že někde scénář co řeší dost zkratkovitě, jinde jde až o převeliký patos. Taková malá, velká, nezávislá dílka prostě musí vznikat už jen proto, aby se člověk sám nad sebou dokázal zamyslet. ()

MarcusSabol

Škoda, na film ktorý by spochybňoval náš konzumný spôsob života, vyvolával otázky o výchove budúcich generácií a ktorého provokatívne tézy by mi ešte dĺho vŕtali v hlave, to bolo príliš málo vyvážené. Téma a hodnoty, ktoré mali byť akýmsi "presahom" , predmetom na rozmýšľanie neboli absolútne v presvedčivej a férovej konfrontácii s opačnou filozofiou. Realita bola vykonštruovaná tak, aby podporila hlavnú myšlienku. Hlavný hrdinovia - rodinka "filozofov z pralesa" sa stretáva s postavami, udalosťami a myšlienkami, ktoré len umelo podporujú ich svetonázor, neumožňujúc divákovi sa pozrieť hodnoverne aj na druhú stranu problému. Všetci ktorí su proti, sú mimo, tuční, konzumní, plytkí kapitalisti. Film tak pôsobí ako pekná jednostranná agitka a nie dielo, ktoré by vyvolalo otázky. Deti čítajúce niekde v lesoch marxa sa konfrontujú len s deťmi ktoré čumia celý deň do obrazovky. Predstaviteľ kapitalizmu je až smiešne hyperbolizovaný, žijúci v obrovskom dome, s golfovým trávnikom. Všetci sú proti, uleteným mimo, tučný, bez chápania podstaty, len otec so svojou partiou z lesa brázdiaci svet v školskom autobuse má to správne "prirodzené" chápanie sveta, len on dokáže vidieť do hĺbky. Ktokoľvek mimo konceptu je parodovaný, nechápe, je smiešny. Svojou nevyváženosťou tak film utrpel na potenciále priniesť originálny pohľad a posolstvo, vyvolať otázku. Namiesto toho dal po naivnej jednostrannej interpretácii za konceptom bodku. Ostáva sa len smiať/či plakať z vyumelkovaných a patetických záberov detí výskajúcich od nadšenia že idú vykopať v noci na centoríne svoju mamu alebo že jej popol už konečne idu spláchnuť do záchoda. Škoda. Potenciál tam bol. ()

elgato

- "Chceme dokončit misi. Máma chtěla být zpopelněna. A my chceme uctít její přání. A spláchnout ji do záchodu." - -"Pokud předpokládáš, že naděje existuje, potom je jisté, že naděje neexistuje. Pokud předpokládáš, že existuje svobodný pud, že je šance změnit věci, pak je i šance, že můžete udělat tento svět lepším." - Noam Chomsky ()

Kinepa

Zpočátku jsem myslel, že to bude totální kravina, ale i sluníčko se může uzdravit a "netýrat“ své děti. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz