Horná Dolná

(festivalový název) (seriál)
  • Slovensko Horná Dolná

Série(14) / Epizody(161)

Smiech je najlepší liek! Aj preto Televízia Markíza prináša na televízne obrazovky nový seriál s veľavravným názvom Horná Dolná. Vtipné príbehy svojráznych dedinských postavičiek si nepochybne zamilujete na prvý pohľad. Obyvateľmi Hornej Dolnej sú napríklad ambiciózny starosta, ktorý je voľnom čase vášnivým rybárom, kňaz, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, ktoré mu prináša život, či policajt, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako stratený bicykel. Uvidíte, aké je to byť najväčším frajerom v dedine a zasmejete sa aj na súperení dvoch energických žien o priazeň mužov v obci. (TV Markíza)

dehlie odpad!

Nevtipná komédia je veľmi zmierlivým zhodnotením tohto "výkvetu" slovenskej zábavy. Zamýšľam sa kto sú vlastne diváci tohto seriálu a kde to vlastne žijeme. Vôbec sa nechcem povyšovať, ale čo je veľa to je príliš. Hodnotenie odpad! je niekedy ťažké udeliť, ale v tomto prípade úplne výstižné a zaslúžené. ()

panki9922

V čase svojho vzniku som Hornej Dolnej venoval svoj čas a trochu ma pobavila. S odstupom času už ale nedokážem dopozerať čo i len jednu celú epizódu. Najlepšou zložkou je soundtrack od HS. Ide o jednoduchý nenáročný seriál, snažiaci sa zobraziť každodenný život priemerného slovenského vidiečana s humorom. Škoda len, že je to až príliš jednoduché a často trápne. Škoda tiež, že sa všetky postavy rýchlo zmenia na nudné a stereotypné a že herecké výkony sú príliš často slabé. ()

ti88na

Ja sa zatiaľ veľmi slušne zabávam. Po tých uplakaných telenovelách je to príjemné osvieženie, aj keď ten humor je niekedy lacný a vtipy občas vyznejú trochu nasilu. Lenže za týmito smiešnymi scénkami sa skrýva aj kus pravdy, síce zosmiešnenej, ale tak to má pri komédii byť. S hercov mi asi najviac vadí Peťa Polnišová (aj keď sa to s každým dielom trochu zlepšuje), hlavne jej neprirodzená a afektovaná intonácia hlasu. Bez chybičky však idú Peter Sklár a Dano Heriban. Farár Mareka Majeského a jeho sutana to je kapitola sama o sebe. Na vypnutie je to super a moja inteligencia tiež sledovaním tohto seriálu neutrpela. ()

cure

Vítaný vietor na poli zábavy televízneho programu. Samozrejme nie je to zábava intelektuálna, ale to vôbec nevadí, pretože sa na to ani nehrá a vidieť, že herci a scenáristi vedia bravúrne pobehovať na špagáte medzi zábavným a trápnym. Kvitujem dĺžku a snahu o príbeh v každom diely. Spolu so Zborovňou, Susedmi a Sekerovcami najlepšia domáca zábava v TV od revolúcie. ()

• Natáčanie prebehlo v dedine Nová Lehota pri Novom Meste nad Váhom. V skutočnosti obec nemá rybník, má dva kostoly (katolícku kaplnku svätého Antona Padovského a neoromansky evanjelicky kostol) a približnú rozlohu 18 km² s populáciou 199 obyvateľov. Televízia Markíza vytvorila aj interaktívnu mapu s popisom miest, ktoré sa vyskytujú v seriáli. Dva mesiace sa nakrúcalo bez štúdiových rekvizít a ateliérov, takže náklady na výrobu neboli finančne náročné. Miestni občania dostali za komparz od 10 do 30 eur. Lepšie boli na tom tí, ktorí požičiavali štábu svoje pozemky. Tí dostávali 20 eur za hodinu. A aj herci brali za nakrúcanie menej ako obvykle. (PATWIST)
  • Autorom jednej z epizód je aj Stano Dančiak mladší, ktorý sa podieľal aj na tvorbe počiatočného konceptu seriálu. (Zdroj: medialne.etrend.sk) (tommy187)
  • Na prvej časti sa pracovalo podľa Matthiasa Setteleho viac ako 9 mesiacov. (strategie.hnonline.sk) (tommy187)