Dellamorte Dellamore

(festivalový název)
  • Itálie Dellamorte Dellamore (více)

Kdo by nechtěl být správcem hřbitova? Květiny, milé vdovy, mír a klid a na to všechno shlíží z kříže Ježíš. Zkrátka idylka. Přesně takový hřbitov spravuje Francesco Dellamorte. Francesco je ale trochu smolař, a možná proto právě na jeho hřbitově mrtví sedm dní po pohřbu znovu ožívají. Samozřejmě se s tímto problémem svěřil příslušným úřadům, ale kdo by věřil hrobaři, který vidí vstávat mrtvé... Francesco má však svůj hřbitov rád a na tento jeho malý defekt si již dávno zvykl. Opravdové problémy začínají, až když na hřbitov vstoupí Ona. Ano, ta, na kterou je muž ochoten čekat třeba celý život... (Holly_Wood)

sibskyn

Tak trošku jiný film, než jsem očekával. Plesnivých mrtvol tu moc nečekejte. Druhá polovina filmu vám dává feťáckou dávku do hlavy, aby stimulovala váš mozek a musíte už hodně přemýšlet, co se tam vlastně děje, akorát škoda, že já jsem na to nepřišel. Není to špatné, ale ani nijak ohromující. ()

Majrek

To byl, vskutku, pořádný úlet.. Bohužel úlet scénáristy i režiséra zároveň - tvůrci se zřejmě tak nějak nedokázali rozhodnout, zda vytváří komedii, horor, drama, nebo nějaký rádobyartový škvár, napěchovaný jakousi morbidní filozofií. Čekal jsem přinejmenším smysluplnou pointu, ale ukázalo se, že jsem byl naivní a byl to stejný pocit, jako dostat ostrým rýčem do hlavy... Ale teď už alespoň vím, že kousnutí nemrtvých účinkuje rychleji, než smrtící hryz varana komodského... ()

vinducha

1 ze zdejších známých  recenzentů si zřejmě dal niknejm po tomhle filmu a vůbec se nedivím proč. Klasický a dle mého , 1 z nejvymakanějších zástupců žánru hororová komedie . Rupert Everett a jeho hrobař Francesco v pořádných trablích.. ()

Fixa

Fíha ! Musim se na to podívat ještě jednou. Filmaři mě naprosto oklamali béčkovým úvodem, že jsem pak nepobral celý obsah filmu. Myslel jsem, že jo, ale když jsem si přečetl, jak jsou na tom ostatní....... Shadwell mě docela rozhodil. Jeho rozbor filmu, je mnohem důkladnější a důvěryhodnější, než jsem si udělal v hlavě já. Bohužel, až si film zopáknu, budu už jen porovnávat s jeho interpretací. Ale i tak to bude stát za to. Ten film si mě získal absolutně vším ! ()

baronGrga

Dellamorte Dellamore - mix žánrů (komedie - ta asi převládá, bohužel tenhle druh srandy není můj šálek kávy, horor, fantasy, existenciální drama), mix stylů, mix pocitů. Vizuálně je tenhle Soavi skutečnou lahůdkou, atmosféra hřbitova Buffalore se všemi jeho světýlky, svíčičkami, kamennými náhrobky, vysokými cypřiši i temně modrým nebem je prostě nezaměnitelná. Co však zadrhává (alespoň na první pohled), je děj. Jako celek působí Dellamorte Dellamore nepromyšleně, jako kdyby v něm chyběl nápad, jako kdyby Soavi nevěděl, o čem má vlastně jeho film být, co má sdělit a jak. Bez dalšího zamyšlení by asi Dellamorte Dellamore byl slepencem několika mikrodějů, které do sebe nijak zvlášť nezapadají, stmelených často nepříliš kvalitním humorem, s jemným existenciálním podbarvením. Jenže - když si člověk dá trochu práci, zjistí, že je to celé jinak a že to Soavi naopak promyslel až ďábelsky chytře. Takže moje rada na závěr - až se na Soaviho podíváte, rozžhavte google a budete se divit. //The Cinematologist: Dellamorte Dellamore (1994) Explained// ()

maestrum

Černým humorem překypující černá komedie. "Za život jsem četl 2 knihy, první jsem nedočetl a druhá byla telefonní seznam". Gnaghi byl úžasný a Falchi překrásná. ()

TylerD.

Chybí mysteriózní. Dobrá hudba, kamera, scénář, asi všechno. Bez přečtení interpretace bych nepochopil ale tomu mindfuck konci by to na kráse neubralo. ()

Caviar

Příjemná podívaná a velmi kvalitní a atmosférické kulisy, jelikož jsem.film viděl již před několika lety, byl jsem nyní zvědav, o čem vlastně pojednává.Scénař není nikterak závratný a ani originální sám osobně bych si vystačil s první půlkou filmu a zbytek neúprosně zkrátil, úplně bych vynechal romantické scény a zápletky, možná někdo podotkne, že by se tím vlastně film stal něčím úplně jiným, Ale hold, mně prostě tyto milostné výjevy nebaví a až na malé výjimky do horroru nesedí. ()