Dellamorte Dellamore

(festivalový název)
  • Itálie Dellamorte Dellamore (více)

Kdo by nechtěl být správcem hřbitova? Květiny, milé vdovy, mír a klid a na to všechno shlíží z kříže Ježíš. Zkrátka idylka. Přesně takový hřbitov spravuje Francesco Dellamorte. Francesco je ale trochu smolař, a možná proto právě na jeho hřbitově mrtví sedm dní po pohřbu znovu ožívají. Samozřejmě se s tímto problémem svěřil příslušným úřadům, ale kdo by věřil hrobaři, který vidí vstávat mrtvé... Francesco má však svůj hřbitov rád a na tento jeho malý defekt si již dávno zvykl. Opravdové problémy začínají, až když na hřbitov vstoupí Ona. Ano, ta, na kterou je muž ochoten čekat třeba celý život... (Holly_Wood)

Cushing

Kinematografie příkladná, ale děj jde od deseti k nule, a to se neodpouští, aspoň já to doufám jako nezúčastněný divák nedělám. Ztráta času, říkám. Ale pokud se to někomu líbí, prosím. Slečna se tam moc hezky producíruje. Chápu... ()

Raven0

Filozofický (!) horor s oživlými mrtvolami? Trochu divná kombinace, ale ono to opravdu funguje. Hlavní hrdina trousí jednu drsnou hlášku za druhou a celý svět kolem něj se stává stále podivnější, chaotičtější... Veškorá logika se pomalu ale jistě ztrácí... Jako by film mapoval rozpad osobnosti samotného hrdiny, jenž tomu všemu jen z povzdálí přihlíží a samozřejmě sem tam někoho zastřelí :-) ()

danoo

Dellamorte Dellamore ako ultračierna komédia svojim vizuálom pripomína režijný prístup Daria Argenta, u ktorého Soavi začínal. Avšak okrem bizarnej štylizácie ponúka i voľné prechody medzi absurditou, surrealizmom a, čo si budeme nahovárať, aj trochou vaty. ()

Compadre

Nářez jak hovado! Skvělej mix hororu a komedie...a božskej italskej hřbitov, kterej má úžasný charizma (ještě větší než třeba Charles Bronson) a potuluje se na něm velká spousta krvelačných zombies (mezi nimi i děcka ze skautského oddílu) a jedna superzombie, kterou pohřbili i s motorkou! Na ten záběr, kdy vyrazí z hrobu i s tou mašinou a za ní září úplněk v doprovodu nějaké rockové pecky nikdy nezapomenu!! ()

Mishqo

75% ... Flegmaticko-melancholická hororová komédia. Love is death. Death is love. Dellamorte Dellamore. Pocit bezradnosti - niet úniku nikam. Nech spravíš hocičo, nech povieš čokoľvek - ľudia ťa neberú vážne, tvoje slová berú na ľahkú váhu. Vynikajúca hudba a kus chlapa v podobe Ruperta Everetta! ()

Brain-D

Snímek, který by svými kvalitami mohl hrdě stát klidně vedle Jacksonova Braindead. Humor, krev, sex a zombící. Opravdová zábava pro dospělé :) ()

headcrab

Čekal jsem trošku silnější zážitek. Sice audiovizuální lahůdka, to jako jo!, ale možná nebýt komických prvků, šel bych na 5*, nevim, něco mi tady prostě nesedělo. Amen. ()

Koryntos

Kde začít ústřední dvojice Ruppert Everett a Anna Falchi mi po celou dobu připomínali dokonalý pár z italských reklam na kapučíno s hustou pěnou, nemůžu si pomoc. Vlastně ani nevím, čím si mě film s atmoférou Addamsovi rodiny, s herci jak z reklamy a totálně ulítlým dějem, tak získal.Nejprve jsem chtěla dát 3hvězdičky, protože od poloviny filmu, byl děj hrozně zmatený, nechápala jsem, proč se tam pořád objevuje jeho milá v různých podobách, ani proč začal vraždit živé, myslela jsem si, že se aspoň dočkám pointy, proč mrtví po 7dnech ožívají, nebo proč mu všichni říkají inženýre a ono nic. Po přečtení komentáře od uživatele Shadwella a interpretaci děje, do sebe najednou všechno začalo zapadat jako kousíčky skládačky v podobě lebky. Nemůžu jinak ****, asi jsem romantička. Hlavně miluju suchý humor. ()

klima777

Slizký pseudo-karneval marnosti v plivanci komunální satiry (spolufinancovaný Berlusconim). Klíčovým jest slůvko "pseudo" (IMHO). ()

Kangaxx

"I would give my life to be dead." Skvelý čierny humor a skvelá satira na spoločnosť. Ani sa nepamätám, kedy som naposledy videl niečo, čo bolo natočené s takým nadhľadom. ()

giovanni3

Předem musím říci, že Braindead je snad můj nejoblíbenější film a jak jsem viděl pár záběrů z Dellamorte Dellamore, tak jsem čekal, že to bude něco podobného. A ve výsledku to podobné je, ale v Braindead je více humoru, ale zde je zase více tajemna a řekněme i nějaká ta zápletka. Každopádně i zde je kopec zábavy viz mrtvý motorkář se svojí milenkou, milá ukecaná hlava, studentky co si musí nějak vydělávat atd.. atd... Na rok 94 zde bylo výborné ztvárnění Smrti. Překvapilo mne trojité "vtělení" Dellamorteho milé, která se vlastně linula celým filmem (mimochodem pohledná to žena) a dotvářela tu romantiku/zápletku. Jsem spokojen, ale na lepší komentář potřebuji další shlédnutí. Každopádně to už teď nevidím reálně na 5* a ty 4* budou si myslím optimální. Na závěr kopie perel co má v koomentáři Sarkastic - „Ne, prosím ne! On mě jenom jí.“ – „Uhni stranou!“ – „Starej se o sebe! Můžu se nechat sníst od koho budu chtít!“ ; „Já jsem Valentina. Nepotkali jsme se už? Ach, už si vzpomínám. Poblil jsi mě. To bylo sladké.“ ; „Nemůžeme, já jsem naživu a ty jsi mrtvá.“ –„Já nemám předsudky, můj milý.“ ()

Devilian

Taková ujetá hřbitovní romance s hlavním hrdinou, který mi místy připomínal takového flegmatického Bernarda Blacka (akorát ten zákazníky nestřílel do hlavy). Soavi by si s Peterem Jacksonem mohli podat ruku, akorát Soavi k těm bizarnostem přidává i jakýsi lidský cit a hluboké myšlenky. Divné, ale zábavné. ()

hudryhudry

Když Tiziano Sclavi psal předlohu k tomuto filmu, musel míti opravdu velmi zvláštní náladu. V jehu mozku mu vířila směs humoru, smrti a nadsázky, z níž umíchal tuhle pro někoho až moc hustou kaši. Po přepracování Giannim Romolim se filmového scénáře ujal podobný úchyl jako autor novely a film, který z toho vznikl, určitě stojí za shlédnutí. Snímek si dělá tichým, ale přitom velmi ostrým humorem legraci snad ze všeho - z béčkových zoombie hororů, z romantických filmů, z častých filmových klišé, ale třeba i z policistů nebo (a hlavně) z hrobníků. Užijeme si spoustu legrace při sledování velmi špatně namaskovaných zoombieků lezoucích z hrobů, ze kterých béčkovost a hektolitry umělé krve přímo srčí (možná to nebyl úmysl, jenom nedostatek financí...), a mouchy nad mrtvolami budou smyslně bzučet přivázané na silonových špagátech. Kamera a hudba svým provedením komediální ráz filmu jenom utvrzují. Co se týče hereckého obsazení, je ve filmu vidět krásný kontrast hnusu (promiň Gnaghi) a krásy (Ona, ta krásná prsatá bohyně, které to slušelo i po smrti). Depresivní Rupert se své role ujal také velmi dobře, takže mě jedině mrzí na můj vkus až moc filozofický závěr, který mě k filmu nepasoval. Ale opravdu slušné béčko :-) ()

misstake

Opravdu originální film, kdy nevíte, co v další minutě čekat. Jeden z nejlepších "hororů" v italské filmografii, věčná škoda, že Soavi po svých 2 hororových skvostech (sáhnětě i po netradičním "slasheru" Hrůza na jevišti) propadl do televizí, mohli jsme se dočkat ještě nejednoho překvapení. ()

Frankie

Svébytná absurdita jak obsahová, tak vizuální, která s každou započatou minutou čím dál úspěčněji mate divákův intelekt. Otevřený a značně divný intepretační rámec, jak je ale jeho špatným zvykem, i tady dokáže nejednoho diváka znechutit. ()

DavidS.

Ani úchylný humor, nadsázka, metaforičnost a zřejmě silikonová prsa Anny Falchi nemohou zakrýt fakt, že Soavi není kdovíjaký filmař a Everett zase herec...Pobavily mě tady komentáře, které argumentují Orfeem, existencialismem etc. a určitě svědčí o erudici jejich autorů i jejich fantazii najít v blábolu nějakou nadstavbu (nic ve zlém)...Zajímalo by mě, zda stejné filozofické úvahy měl na režisérské stoličce i Soavi :) S peckami typu Braindead nesrovnatelné...To už za povedenější považuji Sektu a Svatyni... ()

Dr. Wolfenstein

Opravdu nádherná ukázka skloubení temné romance, cynického humoru a brutality. Upřímě si nejsem zcela jist jestli jsem ten film správně pochopil, ale ani to mi nezabrání v udělení plného počtu, protože filmů s takouvou dokonalou atmosférou zase tolik není. A zvláště pak v dnešní době, kdy se na nás převážně valí jedna předělávka za druhou plné krve a vnitřností bez špetky poezie, jsem si tento vyjímečný skvost dosyta vychutnal. ()

see_sawandrew

Nádherná, hláškami nabitá pocta italské hororové škole. Film se však absolutně vymyká všem konvencím béčkových hororů. Pohyby kamery jsou obdivuhodně vypiplané a kompozice záběrů úžasná. Přidáme-li hudbu, film nepřestane překvapovat měrou bizarních motivů, zdánlivě nespojitelných dohromady. Tak skvělou symboliku a pointu jsem ještě v žádném hororu neviděl. O hercích netřeba mluvit. Paráda. Rozhodně jedno z největších filmových překvapení mého života. Takto chytrý, romantický a zároveň černohumorný film nikdy nenatočil ani Burton. Dokonalý poslední záběr, dokonalý počin. 100% PS: Koho tematika filmu zaujme, možná mu v interpretaci pomůže legenda o Azraelovi. ()

borec999

Poriadny bizár. Mal to byť horor? Komédia? Film s presahom? Netuším, no ani v 1 rovine to na mňa nefungovalo. Vtipy neboli vtipné, strašidelný Dellamorte Dellamore nebol vôbec, dej bola blbosť na n-tú a naozaj neviem čo týmto filmom chcel autor povedať. 1* za nádhernú Annu Falchi a tých pár podarených gore scén, ktoré film má. Inak utrpenie. 15% ()