Dellamorte Dellamore

(festivalový název)
  • Itálie Dellamorte Dellamore (více)

Kdo by nechtěl být správcem hřbitova? Květiny, milé vdovy, mír a klid a na to všechno shlíží z kříže Ježíš. Zkrátka idylka. Přesně takový hřbitov spravuje Francesco Dellamorte. Francesco je ale trochu smolař, a možná proto právě na jeho hřbitově mrtví sedm dní po pohřbu znovu ožívají. Samozřejmě se s tímto problémem svěřil příslušným úřadům, ale kdo by věřil hrobaři, který vidí vstávat mrtvé... Francesco má však svůj hřbitov rád a na tento jeho malý defekt si již dávno zvykl. Opravdové problémy začínají, až když na hřbitov vstoupí Ona. Ano, ta, na kterou je muž ochoten čekat třeba celý život... (Holly_Wood)

Narayan

Šílenej film. Namátkou např. lítající mluvící a kousající hlava mrtvé (a pohřbené) nevěsty - proč ne no. Chápu že jsou to všechno jen metafory, že se má jednat o existencionální hlubokomyslné drama s drsnejma hláškama a vtipnejma prvkama, bohužel je to tak šílená směs, že se z toho jen těžko dá něco vyčíst a pochopit. Alespoň na první pohled. Každopádně kdo si myslí, že už viděl snad všechno, měl by to určitě zkusit. ()

JimiH

Velmi atmosférická hororová komedio-romance plná zajímavých postaviček a zajímavých zvratů. Rupert Everett je sympaťák a ostatní herci se taky víc než snaží (ach ty italská krásky). ()

foundation

Decentne čiernokomediálne poetické béčko ktoré má všetko čo má takýto film mať a ešte aj veľa navyše. Skvelá ústredná postava, super hlášky, a napriek tej francúzskej účasti na filme, čisto talianska atmosféra :D. Snáď sa dá vytknúť trochu zbytočne premrštených 100 minút, ale aj tak vysoký nadpriemer ktorý nebude ale docenený nikdy, pretože kope tak trochu ,,inú,, ligu. ()

Al44...

Velmi nesympatické a místy nechutné hlavní postavy - sice nepřevídatelný, ale na druhou stranu i dost nudný a stupidní děj - je možné, že má film jisté poselství či skrytý význam, ale celkově je tak nepřístupný, že ho prakticky nemá cenu sledovat až do konce - já se na rozdíl od ostatních opravdu nebavil. ()

AloeB

Po shlédnutí této zdánlivé blbosti jsem si musel nechal nějakou dobu na vstřebání toho, co jsem vlastně viděl. I divákovi, který v tom nevidí nic jiného než komedii, musí být minimálně po závěrečné scéně jasné, že pravý příběh asi nebude to, co právě viděl a že poněkud morbidní (a nekrofilní?) komedie o dvou šáhlých hrobnících je asi více nějakým nevysvětlitelným (a snad i existenciálním) dramatem. Což je sice krásné a odhalení si pravý příběh Franca, vraha v kómatu je sladkou tečkou na konci snímku, ale myslím, že stejně tak můžeme ocenit tu komediální stránku věci, ať už jde o cynické poznámky zdánlivého hlavního hrdiny Francesca, vztah Ghanghiho s hlavou mrtvé dívky, časté zjevení samotné smrti, či mnohdy až absurdní zabíjení rozličných zombíků - motorkář, tlupa skautů. Netřeba polemizovat nad tím, zda je lepší vážná, či komediální stránka, tak či onak, kombinací obou dvou lze dosáhnout vskutku lahodného díla, jak nám ostatně Dellamorte Dellamore (mimochodem, naprosto geniální slovní hříčka) dává najevo. ()

messi@h

Když jsem viděl tenhle film poprvé, tak jsem vážně nevěděl, jestli se mi líbil, nebo ne. Moje hodnocení lítalo mezi 5 a odpadem. Jenže netrvalo dlouho, a už jsem se na něj díval nadšeně podruhé a zjistil, že Dellamorte Dellamore prostě miluju. Rozhodně bych ho zařadil mezi nejatmosféričtější (tfuj, to je slovo, ještě že ho nemusím říkat nahlas) filmy, co jsem viděl. Hřbitov tady má takovou atmosféru, jakou jsem v jiném hororu ani zdaleka necítil (a že se horory hřbitovy jen hemží). Co se týká logiky příběhu, tak je asi jediné vysvětlení - titulní hrdina je šílený od začátku filmu a postupem filmu propadá do svého šílenství hlouběji a hlouběji. Takže je to vlastně taková studie šílenství. Anebo je to úplně jinak :) ()

vandr

Můj oblíbený film. Hřbitovní romantika v lehce tragikomickém zombie podání. Při výběru herců měl režisér štastnou ruku.. ()

markyzgero

pokus o intelektuální z- movie, co je úplně mimo mísu stejně tak, jako kokotiny uvařený pejskem a kočičkou. ale věřim, že si to svý pseudointelektuálně úchylný příznivce najde. něco tam je, jen já to nenašel. ()

BrianStorker

Hodnocení některých filmů opravdu nechápu... Tohle snad nemyslíte vážně? Exteriéry (kulisy) moc fajn, i atmosféra by tu byla... ale ten děj... ty herecké výkony... To ani nešlo dokoukat do konce... obrovské zklamání. ()

Knor

Naprosto unikátní snímek, u kterého se dá hodně nasmát a překvapivě zároveň popřemýšlet nad otázkami o životě a smrti. Morbidní a pervezní zábava zabalená do zvláštního surealistickýho hávu, něco podobnýho jsem opravdu ještě neviděl. Hodně těžko se takovej film popisuje, já jsem se tetelil blahem, jakou jsem to objevil perličku. ()

frufru98

Film celkově působí spíše popkornovým dojmem, některé scény samoúčelně a nebýt zvláštní barevné atmosféry a hlavně závěrečného dialogu mezi hlavními představiteli, tak by ode mne určitě ani ty 2 hvězdičky nedostal. ()

zly.dvojce

Dávám pět hvězdiček, i když díky Shadwellovu komentáři, byla působivost možná o hvězdičku nižsí. Tímto bych chtěl poděkovat Shadwellovi, že mi zkurvil posledních 20 minut filmu svým samoúčelným spoillerem, který nemá žádného užitku, kromě toho, že si masturbuje zřejmě velmi pochroumané ego svojí interpretací děje. Takže Shadwelli ještě jednou díky, žes mi zkurvil jinak geniální děj, prozradit hned zpočátku tvého příspěvku pointu, to opravdu potěší. Prosím neberte za vděk Shadwellovým spoilerem, pošlete ho s ním raději do řiti, každopádně comment nečtěte před shlédnutím filmu. ()

Anagram

Po dokoukání se divím, že tenhle film není kult. Francesco Dellamorte je inteligentní člověk se slabostí pro trochu černější humor a spolu se svým přítelem tvoří hodně zajímavou dvojku. Z prvních humorných minut film pomalu přechází do romantických chvilek a ten závěr... Dost možná se tento, hodně osobitý film, brzy objeví v mých TOP 10, protože tohle se jen tak nevidí. ()

Kalendarka

Film byl natočen podle komiksu Dylan Dog a Tiziano prozradil, že u hlavního hrdiny se přímo inspiroval rysama Ruperta Everetta. Rupert poté souhlasil, že roli vezme. ()

Pitryx

Vizuálně dost zajímavé a tím nemyslím jen druhotné pohlavní znaky. Dějově je to také dobré, jen závěr se mi zdál zbytečně složitý a zbytečně pomotaný. Je to dobrý horor s komediálními prvky. Není špičkový, ale své oblíbence si jistě najde. 2014101810030/10426 ()

Ravenous

Malé italské městečko, pitoreskní hřbitov a v něm vysoký a fešný hrobník se svým dementním pomocníkem a jeho talířem těstovin. Ano, ano, nejděsivější pohled byl na večeřícího Gnaghiho, i těm nejotrlejším se jistě zvedal žaludek. Film je krásně cynické, romantické dílo s dostatečným množstvím krve, vtipu i životního moudra. Dokonce ani mňoukající elektrická kytara mi kupodivu nevadila, protože do příběhu z let osmdesátých suprově zapadala. Škoda jen, že se to ke konci zvrtlo více filozofickým a existencionálním směrem. Kdyby však zůstalo u očuchávání zetlelých kousků látky, rozsekávání mozků lopatou a divokých hrátek mezi náhrobními kameny, byla bych maximálně spokojena. Hmm, myslíte, že má Don Giovanniho Commendatore, co stojí před Stavovským divadlem, na hřbitově v Buffaloře svého dvojníka? ()

Láryfáry

Soavimu se po příšerných (v tom nejlepším slova smyslu!) satanistických horrorech povedla výborná horror-komedie (navrhuji název Horrerie), u níž si na začátku budete myslet, že bude strašát, a v půlce už se neskutečně řehníte a slzíte.. Everett jako životem (a smrtí) unavený cynik je dokonalý, jeho retardovaný pomocník Gňa je zas mazlíček, jehož byste chtěli mít doma, ale báli se otočit zády, když má lopatu v ruce.. Znalci ocení nespočet odkazů na slavné filmy, ostatní se budou královsky bavit (vyzkoušeno a klinicky potvrzeno). Zkuste si sehnat tenhle film, STOJÍ ZA TO. ()

Romadoor

Ufff...k popisku filmu bych dal do popředí rozhodně drama. Od začátku jsem měl takový podivný pocit, který přerostl až ve velký smutek. S odstupem asi 2 týdnů v tom komedii nebo horor nevidím ani zbla.... ()