ABBA ve filmu

• slovenský

Abba vo filme

Dokumentární / Rodinný / Muzikál

Austrálie / Švédsko, 1977, 96 min

Jsem ortodoxní rocker a jako takový se stydím za své hodnocení. Nicméně nemohu jinak. Písničky od Abby mne totiž dostihly dříve než rocková rebélie a já pro ně pořád mám určitou slabost. Přitom k tomuto snímku mám v podstatě jen samé připomínky - dlouhé tiskovky, pitomý reportér, nulový děj, ale koncerty všechna zmíněná negativa posílají k šípku. Chemie mezi kapelou a diváky funguje dokonale, zvuk je vynikající a divoká móda sedmdesátek má taky něco do sebe. Až v podniku Katoda Olomóc seženu vadnó elektronku E13, tak si opravím stroj času a vydám se s Abbou na nějaké koncertní turné. To australské by určitě stálo za to.(29.9.2013)

• NinadeL

Ve své době ještě neokoukaný formát.(20.9.2010)

Filmové zpracování nothing special, hudba nadpozemská (stejně jako Agnethin skvostný zadeček ♥ - v té době údajně nejkrásnější pozadí v Evropě).(5.9.2008)

Hodnoceni je tu za nehereckou slozku filmu pekny koncerty s chytlavymi pisnemi ja na Abbe mimochodem taky vyrustal a po pravde jeji hudba je sice stupidni ale na odreagovani skvela jenom ten reporter zoufalec mi moc vtipnej neprisel to z toho evidentne chtel nekdo vytvorit neco vic a to moc nevyslo(19.5.2012)

Film v podstatě není ničím jiným, než natočenou šňůrou ABBY spojenou rádoby příběhem zoufalého novináře shánějící interwiew pro rádio. Pokud máte rádi ABBU, sedněte, poslouchejte, odpočívejte. Pokud ne, nemá cenu si film pouštět. Narozdíl od Beatlesáckých filmů tady jde opravdu pouze o tu hudbu, o nic jiného.(28.4.2003)